Helldorado
Enquête

Wat is (tot dusver) jouw favoriete song van Mastodon?

Aqua Dementia
Black Tongue
Blood And Thunder
Colony Of Birchmen
Crystal Skull
Curl Of The Burl
Divinations
Floods Of Triton
Hearts Alive
High Road
Iron Tusk
March Of The Fire Ants
Megalodon
More Than I Could Chew
Mother Puncher
Oblivion
Once More ‘Round The Sun
Show Yourself
Steambreather
Teardrinker
The Czar
The Last Baron
The Motherload
The Wolf Is Loose
een andere Mastodon-kraker

[ Uitslag | Enquêtes ]

    14 november:
  • As I Lay Dying en Deathmask
  • For I Am King en Sugar Spine
  • Lacuna Coil en Nonpoint
  • 15 november:
  • Blackbriar en Forever Still
  • For I Am King en Sugar Spine
  • Plan Nine
  • Submit Fest 2025
  • 16 november:
  • Life Of Agony, Ugly Kid Joe en Terradown
  • 18 november:
  • Halestorm en Bloodywood
  • Lacuna Coil en Nonpoint
  • Life Of Agony, Ugly Kid Joe en Terradown
  • 19 november:
  • Orbit Culture, Gaerea en Atlas
  • 20 november:
  • Lacuna Coil en Nonpoint
  • Life Of Agony, Ugly Kid Joe en Terradown
  • Temple Fang
Kalender
Vandaag jarig:
  • Alec John Such (Bon Jovi)† - 74
  • Cory Betts (Black Majesty) - 55
  • Frankie Banali (Quiet Riot)† - 74
  • Franz Treichler (The Young Gods) - 64
  • James Guthrie (producent) - 72
  • James Young (Styx) - 76
  • Josh Silver (Type O Negative) - 63
  • Piet Sielck (Iron Savior) - 62

Vandaag overleden:
  • Doug Harrington (Defiance) - 2006
  • Peter Sinfield (King Crimson) - 2024
Review

Ultimatum - Lex Metalis
Jaar van release: 2009
Label: Retroactive Records
Ultimatum - Lex Metalis
Lex Metalis, oftewel, metal is de wet, is de titel van het nieuwe album van Ultimatum. Dit Amerikaanse gezelschap brengt in de vorm van dertien covers ode aan dertien (toevallig he) bands die van invloed zijn geweest op Ultimatum zelf. De tracklist is behalve door de bandleden, ook door suggesties van een forum bijeen verzameld.

De keuze is soms voorspelbaar, zoals met Metallica’s Creeping Death of Motörhead’s Iron Fist, maar meestal krijgen we verrassende songs voorgeschoteld. Ultimatum is namelijk de enige band niet kiest voor Peace Sells, Hangar 18 of Tornado Of Souls, maar gewoon voor Moto Psycho. Hetzelfde geldt voor Iron Maiden’s Wrathchild en Judas Priest’s Steeler. Complimenten dus voor de tracktlist. De valkuil waar Ultimatum in stapt, is dat het geen enkele origineel weet te overtreffen. Velen zullen vallen over Scott Waters’ stem, maar de nummers zijn ook niet altijd even goed ingespeeld.

Het initiatief is goed bedoeld. In het boekje staat bij elke song waarom deze gekozen is en wat de band heeft betekend voor de heren van Ultimatum. Het cd’tje is met veel plezier en liefde ingespeeld, maar dat verbergt helaas niet een aantal tekortkomingen. Daarbij hebben de meeste fans waarschijnlijk wel de originele albums in de kast staan. Uiteindelijk hoor ik Ton Of Bricks het liefste van Metal Church zelf.

Tracklist:
1. Ton Of Bricks (Metal Church)
2. Locked In Chains (The Moshketeers)
3. Sin After Sin (Twisted Sister)
4. Creeping Death (Metallica)
5. Denim And Leather (Saxon)
6. Gut Wrench (Mortification)
7. Motopsycho (Megadeth)
8. Metal Health (Quiet Riot)
9. Steeler (Judas Priest)
10. Iron Fist (Motörhead)
11. Can't Get Out (Vengeance Rising)
12. Wrathchild (Iron Maiden)
13. Powersurge (Overkill)

Reviewer: Ruud
Toegevoegd: 15 december 2009

Ultimatum - Lex Metalis
Reactie van Mike op 17-12-2009 om 21:43u
Score: 100 / 100

Rad album!!!

Dynamo Metalfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.