Into The Grave 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album of -ep, die in april 2026 werd uitgebracht?

Archspire - Too Fast To Die
At The Gates - The Ghost Of A Future Dead
Atreyu - The End Is Not The End
Corrosion Of Conformity - Good God / Baad Man
Crimson Glory - Chasing The Hydra
Drudkh - Thaw
Enter Shikari - Lose Your Self
Foo Fighters - Your Favorite Toy
Green Carnation - A Dark Poem, Part II: Sanguis
Gus G. - Steel Burner
Immolation - Descent
Inferi - Heaven Wept
Lord Of The Lost - Opvs Noir Vol. 3
Melechesh - Sentinels Of Shamash
Metal Church - Dead To Rights
Nervosa - Slave Machine
Sepultura - The Cloud Of Unknowing
Six Feet Under - Next To Die
Skindred - You Got This
Spirit Adrift - Infinite Illumination
Terror - Still Suffer
Ultha - A Light So Dim
Vomitory - In Death Throes
Wrang - Verwording
een andere release uit april 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    3 mei:
  • Author & Punisher en Fange
  • Hell On Air
  • KrashKarma
  • Quest Master, Orcus en Segadeth
  • Solence, Dream State en Written By Wolves
  • 5 mei:
  • Atmoran, Bodyfarm en Pene Corrida
  • 7 mei:
  • Blaze Bayley
  • Temtris
  • 8 mei:
  • A burial At Sea // Newhvn en Divided
  • Speedmobile en Skroetbalg
  • Splendidula en Doomcult
  • Temtris
  • 9 mei:
  • Catbreath, Narcolepsy en Grindpad
  • Changing Tides en salvage
  • Cryptosis, Overruled en Bad Standing
  • Grindpad, Cathbreath en Narcolepsy
  • Severe Torture en Sepiroth
  • Sheer Terror
  • Skroetbalg en Oproerkraaiers
  • Temtris
  • The Lamp Of Thoth, Iron Void, Lone Wanderer, Metallus en Conviction
  • Verloren Vertellingen, Bloedmaan, Suttungr, Gogmagore
Geen concerten bekend voor 03-06-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • André Olbrich (Blind Guardian) - 59
  • Andy Kerr (Ashes Of Eden) - 43
  • Bobby "Blitz" Ellsworth (Overkill) - 67
  • Dan "Cernunnos" Vandenplas (Enthroned)† - 55
  • Gary Young (Pavement) - 73
  • Jon Drenning (Crimson Glory) - 61
  • Marjolein Kooijman (The Gathering) - 46
  • Mikael Ehlert (Hatesphere) - 53
  • Niko Kalliojärvi (Amoral) - 42
  • Tony Bono (Whiplash)† - 62
  • Trevor Strnad (The Black Dahlia Murder)† - 45
  • Valentin Zechiu (Magica) - 48
  • Vito Marchese (Novembers Doom) - 44
Review

Winger - Karma
Jaar van release: 2009
Label: Frontier Records
Winger - Karma
Winger was nooit echt uit elkaar gegaan, maar sinds de cd Pull uit 1993 hadden ze niks meer ondernomen. Totdat in 2006 de 'comeback' IV uitkwam. Maar waar de band vroeger echt een succesnummer was (vooral in de States), lijkt het tegenwoordig meer een hobbyband te zijn van de leden. Kip Winger verdient grotendeels zijn brood met het componeren van klassieke muziek, Rod Morgenstein is docent bij de befaamde Berkley Universiteit en Reb Beach heeft inmiddels naam gemaakt als tweede gitarist van Whitesnake. Ik denk dat vooral door Reb de aandacht voor Winger weer wat versterkt is. Tenminste, dat was bij mij wel het geval. Ik ben zijn achtergrond eens goed gaan checken sinds ik hem bij Whitesnake zo magistraal heb bezig zien gaan. En zo zullen er vast meer met mij zijn.

Met IV bewees Winger dat ze samen nog altijd goede muziek kunnen maken. Het was alleen wel een album dat veel geduld vergde van de fans van het allereerste uur. Het ging immers door waar Pull eindigde. Gelukkig voor hen hebben ze voor dit nieuwe album gekozen voor een wat directere aanpak. En dat pakt zeer goed uit! De cd opent niet met één, maar met vijf knallers van songs. Deal With The Devil, Stone Cold Killer en Pull Me Under zijn heerlijke stampers vol met stevige riffs en catchy hooks. Winger beukt als nooit te voren. Vooral Reb Beach gaat tekeer; zijn frustratie dat ie bij Whitesnakes laatste cd niks mocht aandragen is duidelijk te horen.

Vanaf song nr 6 pakt de band het iets anders aan. Dan pas komen de nummers aan bod waar meer emotie bij komt kijken. Stuk voor stuk prachtnummers, met een excellerende Kip in zijn rol als passievolle zanger. Het album eindigt met twee nummers die vechten om aandacht. Allereerst is daar After All This Time, met in de hoofdrol de andere gitarist John Roth. Hij is de bluesman van de band en is verantwoordelijke voor de meest pure blues die ik de laatste jaren heb gehoord. Klasse! Maar... afsluiter Witness is een ballad van epische proportie met een weergaloze solo van bijna 4 minuten die uit de vingers van Reb komt. Het is daarna even bijkomen... en dan weer snel doorspoelen naar Deal With The Devil.

Karma is echt een vette cd geworden. Ze waren een beetje het pispaaltje geworden van de hardrock, maar dat hebben ze helemaal rechtgezet met dit nieuwe album. Natuurlijk zijn ze er nu alleen nog maar voor een select groepje muziekliefhebbers. Maar vooral de Whitesnake-fans van de huidige band zouden Winger nu ook eens een kans moeten geven. Ze zullen niet teleurgesteld worden.

Tracklist:
1. Deal With The Devil
2. Stone Cold Killer
3. Big World Away
4. Come A Little Closer
5. Pull Me Under
6. Supernova
7. Always Within Me
8. Feeding Frenzy
9. After All This Time
10. Witness

Score: 90 / 100

Reviewer: Rene
Toegevoegd: 22 november 2009

Winger - Karma
Reactie van Erik op 23-11-2009 om 11:03u
Score: 90 / 100

Het plezier spat hier dus echt van af, je voelt gewoon dat de mannen dit album met oprecht enthousiasme hebben gemaakt.
Heerlijk om naar te luisteren!

Zoeken
    30 april:
  • The Great Observer - Loss Of Transcendence
  • 1 mei:
  • Black Cilice - Votive Fire
  • Cognizance - In LIght, No Shape
  • Haste The Day - Dissenter
  • Savage Master / Mystic Storm - The Power / Wandering Time
  • Sevendust - One
  • The Dead Daisies - Live Plus Five
  • Venom - Into Oblivion
  • 5 mei:
  • Sins Of Shadows - The Last Frontier
  • 8 mei:
  • Black Veil Brides - Vindicate
  • Crashdïet - Art Of Chaos
  • Draconian - In Somnolent Ruin
  • Frozen Soul - No Place For Warmth
  • IATT - Etheric Realms Of The Night
  • Ingested - Denigration
  • Lovebites - Outstanding Power
  • Restless Spirit - Restless Spirit
  • Sabotør - Første Aksjon
  • Teramaze - The Silent Architect
  • The Quill - Master Of The Skies
  • Yoth Iria - Gone With The Devil
Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.