Batushka Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour
Enquête

Van welke artiest zou jij in 2026 graag een nieuw album zien verschijnen?

AC/DC
After Forever
Ayreon
Blind Guardian
Carcass
Dool
Enslaved
Evil Invaders
Gojira
Guns N' Roses
Hell
Iced Earth
Iron Maiden
Judas Priest
Mastodon
Metallica
Nevermore
Parkway Drive
Rammstein
Rush
Slipknot
System Of A Down
The Gathering
Tool
een andere artiest, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    15 januari:
  • Aeternus, Nordjevel, Phantom Fire en The Black Moriah
  • Hesken, Anapoda en Hyla
  • Patriarkh, Arkona, HATE, Halls of Oblivion en Sanity
  • 16 januari:
  • Cryptosis en Hesken
  • Rise Of The Wood, Val Tvoar en Echowreck
  • 17 januari:
  • Electric Callboy, Bury Tomorrow en Wargasm
  • Martyr, Velozza en Red Skelliot
  • Mid Jonno Prog festival
    Met Pravitas, Exist Immortal, Playgrounded en Schizoid Lloyd
  • Shoot The Messiah, Inferum, Ter Ziele en Sordid Empire
  • 18 januari:
  • Epica, Amaranthe en Charlotte Wessels
  • 20 januari:
  • Lionheart en Madball
Kalender
Vandaag jarig:
  • Aad Kloosterwaard (Sinister) - 59
  • Adam Jones (Tool) - 61
  • Anaea (Dark Embrace) - 44
  • Biff Byford (Saxon) - 75
  • Carl McCoy (Fields Of The Nephilim) - 63
  • Conrad "Cronos" Lant (Venom) - 63
  • Duke Erikson (Garbage) - 75
  • Earl Hooker† - 96
  • James Hunt (The Eternal) - 48
  • Jesse Damon (Silent Rage) - 67
  • Pete Trewavas (Marillion) - 67
  • Ronnie Van Zant (Lynyrd Skynyrd)† - 78
  • Vadim Smirnov (ZX Spectrum) - 46

Vandaag overleden:
  • Kim Fowley (producent) - 2015
Review

Toner Low - II
Jaar van release: 2009
Label: Freebird Records

Toner Low - II

In 2006 verscheen het debuutalbum van het Leidse Toner Low onder dezelfde titel als de band. Dit in oranje gehulde schijfje beviel toen erg goed met langgerekte doom en flink wat psychedelische geluiden. Twee jaar later is er het vervolg wat slechts de titel II draagt.

Een plaat die veel op zijn voorganger lijkt en wat dat betreft uitstekend in elkaar zit, maar naar mijn beleving nu meer gericht is op het live uitvoeren van de muziek. Nog even psychedelisch, maar dan net even wat langgerekter dan zijn voorganger, wil je bij II niets liever dan naar een concert van deze groep gaan en de bas en gitaren wezenlijk voelen. Je wil staan trillen op je benen en je laten meevoeren op de logge ritmes van de vier nummers op deze plaat, die net als de titel van het album simpelweg One, Two, Three en Four heten. Dat bij een concert live mee te mogen maken, is een geweldige ervaring. De ellende daarvan is echter ook dat het op plaat nog niet helemaal uit de verf komt. Bij de psychedelische drone stukken die wel wat weg hebben van de spacerock van bijvoorbeeld Hawkwind voldoen de boxen thuis wel, maar er gaat bij dit soort muziek niets boven de lijfelijke sensaties van een heerlijk zware bas.

Ondanks dat dit muziek is die je moet zien, maar vooral live moet voelen, is II net als zijn voorganger een mooi album om eens lekker bij weg te dromen. Een aanrader voor iedereen die wel wat kan met muziek uit het straatje van de psychedelische drone.

Tracklist:
1. One
2. Two
3. Three
4. Four

Score: 77 / 100

Reviewer: Walter
Toegevoegd: 10 november 2009

Bibelot, Dordrecht Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.