Alcatraz
Enquête

Marco van Basten vond het maar niks dat Linkin Park voor de aftrap van de Champions League-finale op 31 mei een optreden verzorgde. Wat vind jij van de Amerikaanse gewoonte om grote sportwedstrijden op te vrolijken met een concert?

Geweldig, ook voor aanvang van de wedstrijd
Prima, maar niet voor het duel wanneer de spelers zich willen opwarmen
Dat is iets voor pop-acts, niet voor heavy bands als Linkin Park en Gojira
Zo’n muzikaal optreden is onzin, het publiek komt voor de sportwedstrijd
Sport is kut, laat die band elders een eigen concert doen voor hun fans
Van mij hoeft het niet, maar ik gun zo’n band wel de extra exposure
Normaliter vind ik het een goed idee, maar Linkin Park was echt slecht
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    10 juni:
  • Whitechapel
  • 11 juni:
  • King Diamond, Paradise Lost en Angel Witch
  • Myles Kennedy
  • W.A.S.P.
  • 12 juni:
  • Man as Plague, Gallamesh en Everything Decays
  • 13 juni:
  • Into The Grave
  • Man as Plague en The Unslain
  • 14 juni:
  • Into The Grave
  • Man as Plague
  • Sorcerer
  • 15 juni:
  • Into The Grave
Kalender
Vandaag jarig:
  • Adam "Nergal" Darski (Behemoth) - 48
  • Ernie C. (Body Count) - 66
  • Howlin' Wolf† - 115
  • Johan Ericson (Draconian) - 46
  • Juhana Karlsson (Amoral) - 42
  • Magnus Rosén (Hammerfall) - 62
  • Marko Paasikoski (Sonata Arctica) - 47
  • Martin Orford (IQ) - 66
  • Mickey Curry (Bryan Adams) - 69
  • Peter Gale (Sweet Sorrow) - 45
  • Robert Hampson (Loop) - 60
Review

Resurrecturis - Non Voglio Morire
Jaar van release: 2009
Label: Copro Records
Resurrecturis - Non Voglio Morire
Eén van de meest persoonlijke metalalbums van dit jaar komt ongetwijfeld op naam van Carlo Strappa, de oprichter en brein achter de Italiaanse band Resurrecturis. Op het nieuwe album keert hij zijn ziel, de ziel van een artiest, de ziel van een mens die zich niet kan vereenzelvigen met de hedendaagse maatschappij en naar bevrijding snakt, binnenstebuiten en publiceert zijn bevindingen op Non Voglio Morire, het derde en ongetwijfeld meest opvallende album van de band tot dusver.

Op deze plaat, waarvan de titel "niet willen sterven" betekent, koppelt de band zich los van de vertrouwde death metal sound en wentelt zich volledig in progressieve muziek, waar naast een klein kloddertje death metal van alles bij komt kijken. Het bestaan van een artiest is wispelturig, zo ook de muziek die deze een spiegel voorhoudt. Non Voglio Morire is een chaotische, grillige en zeer drukke plaat geworden waarop geen nummer hetzelfde is. Screams, cleane zang, grunt, vrouwenzang, kalme riffs die abrupt worden onderbroken door gitaarkurkentrekkers... Niets is constant, de cd draait muzikaal volledig om een warrig brein van iemand die verstikking ziet in ritme, orde en volgzaamheid.

Deze ongeremde stortvloed van creativiteit is echter ook het zwakke punt van Non Voglio Morire. Hoe geniaal en diepgaand de muziek en vooral het concept ook mag zijn, puur op muzikaal vlak wordt de cd op den duur vermoeiend. Het is lastig om bijna 50 minuten de aandacht bij iedere kronkel te houden, doe je dit niet, heb je kans dat de nummers op den duur in een ongecontroleerde ophoping van muzikale nukken vervallen. Een bepaalde constante factor was wel wenselijk geweest, hoewel de cd nu wel echt een fijnproeversexemplaar is geworden. Ook qua artwork overigens, een melding van de werkelijk prachtige digipack (die tevens een bonus-dvd bevat), volledig aansluitend op het concept, mag geenszins ontbreken. De aankleding is bijzonder smaakvol.

Tracklist:
1. The Origin
2. Prologue
3. Fuck Face
4. Corpses Forever
5. The Artist
6. Save My Anger
7. Calling Our Names
8. After The Show
9. The Fracture
10. Away From The Flock
11. Where Shall I Go From Here?
12. Walk Through Fire
13. In Retrospective

Score: 70 / 100

Reviewer: Lana
Toegevoegd: 27 september 2009

Resurrecturis - Non Voglio Morire
Reactie van iron_dennis op 28-09-2009 om 19:44u

Butplaat!

Resurrecturis - Non Voglio Morire
Reactie van Laus op 29-09-2009 om 14:37u

gitaarkurkentrekkers...wat een geniaal wordt. Klinkt als een cd'tje dat ik eens moet luisteren :)

Pitfest Iron Maiden Rock Legends Special

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.