Batushka Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour
Enquête

Wat is jouw favoriete rock- of metalsong uit het jaar 2016?

Alter Bridge - Show Me A Leader
Amon Amarth - Raise Your Horns
Avatar - The Eagle Has Landed
Avenged Sevenfold - The Stage
Brutus - All Along
Death Angel - The Moth
Epica - Beyond The Matrix
Fleddy Melculy - T-Shirt Van Metallica
Ghost - Square Hammer
Gojira - Stranded
Hatebreed - Looking Down The Barrel Of Today
Insomnium - Winter's Gate
Jinjer - Pisces
Kreator - Satan Is Real
Machine Head - Is There Anybody Out There?
Megadeth - Dystopia
Metallica - Spit Out The Bone
Oathbreaker - Second Son Of R.
Obituary - Ten Thousand Ways To Die
Opeth - Sorceress
Overkill - Mean, Green, Killing Machine
Sabaton - The Last Stand
Testament - Brotherhood Of The Snake
Volbeat - The Devil's Bleeding Crown
een andere kraker uit 2016

[ Uitslag | Enquêtes ]

    20 januari:
  • Lionheart en Madball
  • 22 januari:
  • The Answer Lies In The Black Void en Behind Closed Doors
  • 23 januari:
  • Dymytry Paradox
  • 24 januari:
  • Jinjer
  • 25 januari:
  • Cryptopsy, 200 Stab Wounds, Inferi en Corpse Pile
  • Malphas, Drôvich en Verwilderd
  • The Answer Lies In The Black Void, The Fifth Alliance en Ineptitude
Geen concerten bekend voor 19-02-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Clive Edwards (UFO) - 73
  • Daniel "Dani" Férnandez (Dark Moor) - 52
  • Edgar Allan Poe (auteur)† - 217
  • Jake Fredén (Nostradameus) - 46
  • Jan-Marco Becker (Superior) - 52
  • Janis Joplin (Big Brother And The Holding Company)† - 83
  • Jeff Pilson (Dokken) - 67
  • Johnny O'Keefe† - 91
  • Kazco Hamano (The Black Mages) - 56
  • Peter "Pepe" Lyse Hansen (Hatesphere) - 47
  • Phil Everly (The Everly Brothers)† - 87
  • Robert Palmer (The Power Station)† - 77
  • Rod Evans (Deep Purple) - 79
  • Whitfield Crane (Ugly Kid Joe) - 58

Vandaag overleden:
  • Carl Perkins - 1998
Review

Edguy - Fucking With F*** Live (dvd)
Jaar van release: 2009
Label: Nuclear Blast Records
Edguy - Fucking With F*** Live (dvd)
In 2006 nam Edguy tijdens de Rocket Ride World Tour in Brazilië de show op voor een toekomstige dvd-release. Pas drie jaar later is het er dan eindelijk van gekomen dat de dvd daadwerkelijk in de schappen is te vinden. De titel Fucking With F*** laat maar weer eens de bizarre humor zien van Edguy. Normaal gesproken is het vaak de eer aan een woord als 'fucking' om gecensureerd te worden. Echter dit keer is dat het andere woord dat met een 'F' begint. Eerlijk gezegd ken ik geen andere Engelstalige vieze woorden met een 'F', dus waar er mee gefucked wordt is in principe een raadsel. Maar Edguy heeft een nummer getiteld Fucking With Fire in haar repertoire, dus wellicht is het woord 'fire' gecensureerd in de dvd-titel.

Sinds de oprichting van de band en vele albums later, is Edguy uitgegroeid tot een goed ge-oliede live-machine. Dat laat de show in Sao Paulo duidelijk zien. Vooral Tobias Sammet is een volleerd frontman geworden, die ook qua stem de juiste hoogtes weet te halen. De rest van de band speelt met plezier alle hits en het is allemaal goed in beeld gebracht. De shots lijken willekeurig uitgekozen en aan elkaar geplakt te zijn, maar dat doet niks af aan het kijkplezier. Uiteraard zijn we inmiddels wel gewend aan de uitzinnige reacties van de Braziliaanse fans. En als het Tobias niet bevalt, dan vergelijkt hij ze graag met een Belgisch publiek in een zaal van 300 man, haha.

Zoals gezegd is dit een show ten tijde van de promotie van Rocket Ride en dat heeft de setlist helaas geen goed gedaan. Van die cd waren toen helaas de minst spannende nummers gekozen, met uitzondering van het sterke Sacrifice. Toegeven, live zijn nummers als Catch Of The Century en Superheroes prima feestnummers, alleen heeft Edguy veel betere nummers dan dat. Op de documentaire van 45 minuten geeft de band commentaar op de nummers en het is duidelijk dat ze zelf wel de voorkeur aan die simpelere nummers geven. Tobias praat zelfs een beetje respectloos over fan-favorieten als Babylon en Vain Glory Opera, want hij heeft het wel een beetje gehad met die songs.

Ondanks mijn kritiek op de setlist (hoewel ik wel erg tevreden ben met de krakers Tears Of A Mandrake en Mysteria), is Fucking With F*** een degelijk product geworden met de kwaliteit die je mag verwachten van een band bij Nuclear Blast. Naast de (Duitstalige) documentaire staan er ook nog eens vijf video-clips op, inclusief het meest recente Ministry Of Saints. Fans kunnen dit document blind aanschaffen.

Tracklist:
1. Catch Of The Century
2. Sacrifice
3. Babylon
4. Lavatory Love Machine
5. Land Of the Miracle
6. Tears Of A Mandrake
7. Vain Glory Opera
8. Drum Solo
9. Superheroes
10. Fucking With Fire
11. Save Me
12. Mysteria
13. Avantasia
14. King Of Fools
15. Out Of Control

Bonus:
1. Documentaire
2. Vijf maal een videoclip

Reviewer: Rene
Toegevoegd: 25 mei 2009

Meer Edguy:

Bibelot, Dordrecht Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.