Pitfest
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in januari 2025 is uitgebracht?

All That Remains - Antifragile
Ande - De Schemering Van Werelden
Avatarium - Between You, God, The Devil And The Dead
Besna - Krásno
Century - Sign Of The Storm
Ethereal - Miserere
Ferrymen - Iron Will
Grafjammer - De Tyfus, De Teerling
Grave Digger - Bone Collector
Great Old Ones - Kadath
Halo Effect - March Of The Unheard
Harakiri For The Sky - Scorched Earth
Hazzerd - The 3rd Dimension
Hellacopters - Overdriver
Labyrinth - In The Vanishing Echoes Of Goodbye
Night Flight Orchestra - Give Us The Moon
Paleface Swiss - Cursed
Patriarkh - Prorok Ilja
Pentagram - Lightning In A Bottle
Stick To Your Guns - Keep Planting Flowers
Tokyo Blade - Time Is The Fire
Tremonti - The End Will Show Us How
Veil Of Conspiracy - Shape Of Grief
Wardruna - Birna
een ander studio-album uit januari 2025

[ Uitslag | Enquêtes ]

    8 februari:
  • Adrian Vandenberg: My Whitesnake Years
  • Siamese, Chaosbaby en Blackgold
  • 9 februari:
  • Ankor, Conquer Divide en Future Static
  • Queensrÿche en Night Demon
  • TesseracT en Novelists
  • Thundermother, Cobra Spell en Vulvarine
  • 11 februari:
  • Bullet For My Valentine en Trivium
  • 13 februari:
  • Geoff Tate
  • 14 februari:
  • Cobra The Impaler
  • Motionless in White, Fit For A King en Brand Of Sacrifice
  • Neander
  • Unleash The Archers, Striker en Seven Kingdoms
Kalender
Vandaag jarig:
  • Dave Farrell (Linkin Park) - 48
  • Gas Lipstick (HIM) - 54
  • Morgan "Mogge" Löfstedt (Wulfgar) - 42
  • Paul Barker (Ministry) - 66
  • Peter Wichers (Soilwork) - 46
  • Pytten (Blind Date) - 75
  • Vince Neil (Mötley Crüe) - 64

Vandaag overleden:
  • Burt Bacharach - 2023
  • Tony Destra (Cinderella) - 1987
Review

Elffor - From The Throne Of Hate (re-release)
Jaar van release: 2008
Label: Northern Silence Productions

Elffor - From The Throne Of Hate (re-release)

In de eerste jaren van hun bestaan, bracht Elffor maar liefst vier albums in eigen beheer uit. De meeste van deze albums verschenen in de zeer geringe oplage van 500 stuks. Destijds ongetwijfeld voldoende om de kleine groep fans te bedienen, maar zoals dat gaat, worden onbekende bands nog wel eens bekend en dan kan je de fans geen nee blijven verkopen. Het label Northern Silence, waar de band zich in 2007 bij aangesloten heeft, bracht inmiddels een groot deel van de oude albums opnieuw uit.

Vorig jaar was het de beurt aan Son Of The Shades en later kwam ook het derde album From The Throne Of Hate uit. Dit derde album heeft grofweg evenveel te bieden als het meeste andere materiaal van Elffor, namelijk duistere en sfeervolle black metal, gecombineerd met een flinke scheut ambient en wat symfonische elementen. Gezien de thematiek van de band, is deze muzikale richting eentje die erg voor de hand ligt. Doorgaans leidt dit niet tot al te boeiende resultaten, omdat het mixen van ambient door de black nogal de neiging heeft om het geheel flauw en smakeloos te maken. Elffor is echter één van de weinig bands die dit kunstje tot een goed einde weet te brengen.

Na het luisteren van de vorige re-release, is het geen verrassing dat ook From The Throne Of Hate een boeiend stuk muziek is geworden. Elffor weet sferen te scheppen die vol mysterie en subtiele emotie zitten. Duisternis, klaagzang, misantropie, maar ook het tegengestelde van al die elementen. Elffor beheerst het spelen hiermee tot in de puntjes. In het muzikale spel dat dit mogelijk maakt, voert ambient de boventoon, doorspekt met elementen uit de black metal. Als de epiek om de hoek komt kijken, trekken de heren even wat meer black uit de kast, om vervolgens weer heerlijk op te gaan in hun duistere ambient.

From The Throne Of Hate is een album dat duidelijk gemaakt is door mensen met een oor voor muziek en een gevoel voor menselijke emotie. Het gemak waarmee op dit album met die elementen gespeeld wordt is verbluffend. Fans van dit genre doen er dan ook goed aan dit album aan te schaffen en voor hen hoop ik dat Elffor snel met een nieuwe komt, want dit smaakt naar meer!

Tracklist:
1. Old
2. Rare Woods
3. My Hatefull End
4. Echoes Of The Past
5. Upon The Barbarian Woods
6. Grimmest Winternights
7. The Essence Of Hate
8. Wicked Shadows
9. Misterious Dawn
10. Ancient Rebirth

Score: 85 / 100

Reviewer: Erik
Toegevoegd: 21 mei 2009

Elffor - From The Throne Of Hate (re-release)
Reactie van Sirius op 22-05-2009 om 11:41u
Score: 80 / 100

Ik hoor het en kan maar aan 1 band denken: Summoning. Maar dan net 1 tandje obscuurder en sowieso wat meer afwisselend.

Zoeken
    7 februari:
  • Dream Theater - Parasomnia
  • Jinjer - Duél
  • Majestica - Power Train
  • Morast - Fentanyl
  • Obscura - A Sonication
  • Thundermother - Dirty & Divine
  • 11 februari:
  • Prehistoria - Cryptic Halo
  • 14 februari:
  • Blood Cult - We're Gonna Take Your Soul
  • Carcolh - Twilight Of The Mortals
  • Dawn Of Solace - Affliction Vortex
  • Dynazty - Game Of Faces
  • Hangman's Chair - Saddiction
  • Lacuna Coil - Sleepless Empire
  • Loanshark - No Sins To Confess
  • Mantar - Post Apocalyptic Depression
  • Raven - Can't Take Away The Fire
  • Vénus Bleue - Infàme Nectar
Pitfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.