Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in februari 2026 werd uitgebracht?

Black Swan - Paralyzed
Buried - Imagined Deformation
Clawfinger - Before We All Die
Converge - Love Is Not Enough
Cryptic Shift - Overspace And Supertime
Cyclone - Known Unto God
Drawn Into Descent - Onrust
Epinikion - The Force Of Nature
Exhumed - Red Asphalt
Eye Of Melian - Forest Of Forgetting
Karnivool - In Verses
KMFDM - Enemy
Lovebites - Outstanding Power
Mayhem - Liturgy Of Death
Michael Monroe - Interstellar
Neal Morse Band - L.I.F.T.
Paul Gilbert - WROC
Puscifer - Normal Isn't
Rob Zombie - The Great Satan
Stam1na - Apnea
Story Of The Year - A.R.S.O.N.
Sylosis - The New Flesh
Tailgunner - Midnight Blitz
Worm - Necropalace
een ander studio-album uit februari 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    5 maart:
  • Leaves’ Eyes en Catalyst Crime
  • 6 maart:
  • Airbourne en AAsomvel
  • Fleddy Melculy en Rotzak
  • Jo Quail
  • Leaves’ Eyes en Catalyst Crime
  • 7 maart:
  • Five The Hierophant
  • MetallicX en Razernij
  • 8 maart:
  • Luicidal en LocoMuerte
  • Predatory Void
  • Psychonaut
  • Scardust, Hartlight en Isabeau
  • 11 maart:
  • Edenbridge, Flowerleaf en Miracle Flair
  • Thrice en Lysistrata
    5 april:
  • Black Rabbit Fest
    Met o.a. Martyr, Black Rabbit, Grindpad en Mouflon
Kalender
Vandaag jarig:
  • Harry Perry (System Of A Down) - 74
  • J.B. Lenoir† - 97
  • John Frusciante (Red Hot Chili Peppers) - 56
  • José J. Izquierdo (Angelus Apatrida) - 49
  • Kevin Leeds (Fall Of Empyrean) - 39
  • Luca Turilli (Rhapsody) - 54
  • Martin Axenrot (Opeth) - 47
  • Norbert Geiseler (Galloglass) - 56
  • Per Nilsson (Scar Symmetry) - 52
  • Ruthie Morris (Magnapop) - 62
  • Zak Stevens (Savatage) - 60
Review

Elffor - From The Throne Of Hate (re-release)
Jaar van release: 2008
Label: Northern Silence Productions

Elffor - From The Throne Of Hate (re-release)

In de eerste jaren van hun bestaan, bracht Elffor maar liefst vier albums in eigen beheer uit. De meeste van deze albums verschenen in de zeer geringe oplage van 500 stuks. Destijds ongetwijfeld voldoende om de kleine groep fans te bedienen, maar zoals dat gaat, worden onbekende bands nog wel eens bekend en dan kan je de fans geen nee blijven verkopen. Het label Northern Silence, waar de band zich in 2007 bij aangesloten heeft, bracht inmiddels een groot deel van de oude albums opnieuw uit.

Vorig jaar was het de beurt aan Son Of The Shades en later kwam ook het derde album From The Throne Of Hate uit. Dit derde album heeft grofweg evenveel te bieden als het meeste andere materiaal van Elffor, namelijk duistere en sfeervolle black metal, gecombineerd met een flinke scheut ambient en wat symfonische elementen. Gezien de thematiek van de band, is deze muzikale richting eentje die erg voor de hand ligt. Doorgaans leidt dit niet tot al te boeiende resultaten, omdat het mixen van ambient door de black nogal de neiging heeft om het geheel flauw en smakeloos te maken. Elffor is echter één van de weinig bands die dit kunstje tot een goed einde weet te brengen.

Na het luisteren van de vorige re-release, is het geen verrassing dat ook From The Throne Of Hate een boeiend stuk muziek is geworden. Elffor weet sferen te scheppen die vol mysterie en subtiele emotie zitten. Duisternis, klaagzang, misantropie, maar ook het tegengestelde van al die elementen. Elffor beheerst het spelen hiermee tot in de puntjes. In het muzikale spel dat dit mogelijk maakt, voert ambient de boventoon, doorspekt met elementen uit de black metal. Als de epiek om de hoek komt kijken, trekken de heren even wat meer black uit de kast, om vervolgens weer heerlijk op te gaan in hun duistere ambient.

From The Throne Of Hate is een album dat duidelijk gemaakt is door mensen met een oor voor muziek en een gevoel voor menselijke emotie. Het gemak waarmee op dit album met die elementen gespeeld wordt is verbluffend. Fans van dit genre doen er dan ook goed aan dit album aan te schaffen en voor hen hoop ik dat Elffor snel met een nieuwe komt, want dit smaakt naar meer!

Tracklist:
1. Old
2. Rare Woods
3. My Hatefull End
4. Echoes Of The Past
5. Upon The Barbarian Woods
6. Grimmest Winternights
7. The Essence Of Hate
8. Wicked Shadows
9. Misterious Dawn
10. Ancient Rebirth

Score: 85 / 100

Reviewer: Erik
Toegevoegd: 21 mei 2009

Elffor - From The Throne Of Hate (re-release)
Reactie van Sirius op 22-05-2009 om 11:41u
Score: 80 / 100

Ik hoor het en kan maar aan 1 band denken: Summoning. Maar dan net 1 tandje obscuurder en sowieso wat meer afwisselend.

Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.