Into The Grave 2026
Enquête

Als je nu terugkijkt op de muziek van 2006, want vind jij dan het gaafste studio-album uit dat jaar?

Agalloch - Ashes Against The Grain
Amon Amarth - With Oden On Our Side
Celtic Frost - Monotheist
Delain - Lucidity
Dragonforce - Inhuman Rampage
Eluveitie - Spirit
Enslaved - Ruun
Hatebreed - Supremacy
In Flames - Come Clarity
Insomnium - Above The Weeping World
Iron Maiden - A Matter Of Life And Death
Killswitch Engage - As Daylight Dies
Lamb Of God - Sacrament
Legion Of The Damned - Malevolent Rapture
Mastodon - Blood Mountain
Motörhead - Kiss Of Death
My Dying Bride - A Line Of Deathless Kings
Sabaton - Attero Dominatus
Satyricon - Now, Diabolical
Slayer - Christ Illusion
Stone Sour - Come What(ever) May
Tool - 10,000 Days
Trivium - The Crusade
Wolfmother - Wolfmother
een andere studio-cd uit 2006, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    10 juni:
  • Crypta
  • Iron Maiden en Evergrey
  • 11 juni:
  • I Killed The Prom Queen en Sugar Spine
  • 12 juni:
  • Cro-Mags
  • Evergrey en Day Six
  • Into The Grave
  • Loyalty Ends Here, Salvage, Arteria en IIvory
  • Vicious Rumors en Thorium
  • ZappenDuster Festival 2026
  • 13 juni:
  • Cro-Mags
  • Evergrey
  • Hulder en Asgrauw
  • Into The Grave
  • Plaguefest 14
  • RVH Project
  • The Motherz
  • Vicious Rumors en Thorium
  • ZappenDuster Festival 2026
  • 14 juni:
  • Agent Steel
  • Cro-Mags
  • Into The Grave
  • Sugar
  • 15 juni:
  • Possesssed en Sinsaenum
  • Sugar
  • 16 juni:
  • Knocked Loose en State Power
  • Possesssed en Sinsaenum
Kalender
Vandaag jarig:
  • Adam "Nergal" Darski (Behemoth) - 49
  • Danny Coralles (Autopsy) - 66
  • Erik Rutan (Hate Eternal) - 55
  • Ernie C. (Body Count) - 67
  • Howlin' Wolf† - 116
  • Johan Ericson (Draconian) - 47
  • Juhana Karlsson (Amoral) - 43
  • Kelley Deal (The Breeders) - 65
  • Kim Deal (The Breeders) - 65
  • Magnus Rosén (Hammerfall) - 63
  • Marko Paasikoski (Sonata Arctica) - 48
  • Martin Orford (IQ) - 67
  • Mickey Curry (Bryan Adams) - 70
  • Peter Gale (Sweet Sorrow) - 46
  • Reggie Vinson (Alice Cooper) - 80
  • Robert Hampson (Loop) - 61
  • Woody Jackson (componist) - 56
Review

Elffor - From The Throne Of Hate (re-release)
Jaar van release: 2008
Label: Northern Silence Productions

Elffor - From The Throne Of Hate (re-release)

In de eerste jaren van hun bestaan, bracht Elffor maar liefst vier albums in eigen beheer uit. De meeste van deze albums verschenen in de zeer geringe oplage van 500 stuks. Destijds ongetwijfeld voldoende om de kleine groep fans te bedienen, maar zoals dat gaat, worden onbekende bands nog wel eens bekend en dan kan je de fans geen nee blijven verkopen. Het label Northern Silence, waar de band zich in 2007 bij aangesloten heeft, bracht inmiddels een groot deel van de oude albums opnieuw uit.

Vorig jaar was het de beurt aan Son Of The Shades en later kwam ook het derde album From The Throne Of Hate uit. Dit derde album heeft grofweg evenveel te bieden als het meeste andere materiaal van Elffor, namelijk duistere en sfeervolle black metal, gecombineerd met een flinke scheut ambient en wat symfonische elementen. Gezien de thematiek van de band, is deze muzikale richting eentje die erg voor de hand ligt. Doorgaans leidt dit niet tot al te boeiende resultaten, omdat het mixen van ambient door de black nogal de neiging heeft om het geheel flauw en smakeloos te maken. Elffor is echter één van de weinig bands die dit kunstje tot een goed einde weet te brengen.

Na het luisteren van de vorige re-release, is het geen verrassing dat ook From The Throne Of Hate een boeiend stuk muziek is geworden. Elffor weet sferen te scheppen die vol mysterie en subtiele emotie zitten. Duisternis, klaagzang, misantropie, maar ook het tegengestelde van al die elementen. Elffor beheerst het spelen hiermee tot in de puntjes. In het muzikale spel dat dit mogelijk maakt, voert ambient de boventoon, doorspekt met elementen uit de black metal. Als de epiek om de hoek komt kijken, trekken de heren even wat meer black uit de kast, om vervolgens weer heerlijk op te gaan in hun duistere ambient.

From The Throne Of Hate is een album dat duidelijk gemaakt is door mensen met een oor voor muziek en een gevoel voor menselijke emotie. Het gemak waarmee op dit album met die elementen gespeeld wordt is verbluffend. Fans van dit genre doen er dan ook goed aan dit album aan te schaffen en voor hen hoop ik dat Elffor snel met een nieuwe komt, want dit smaakt naar meer!

Tracklist:
1. Old
2. Rare Woods
3. My Hatefull End
4. Echoes Of The Past
5. Upon The Barbarian Woods
6. Grimmest Winternights
7. The Essence Of Hate
8. Wicked Shadows
9. Misterious Dawn
10. Ancient Rebirth

Score: 85 / 100

Reviewer: Erik
Toegevoegd: 21 mei 2009

Elffor - From The Throne Of Hate (re-release)
Reactie van Sirius op 22-05-2009 om 11:41u
Score: 80 / 100

Ik hoor het en kan maar aan 1 band denken: Summoning. Maar dan net 1 tandje obscuurder en sowieso wat meer afwisselend.

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.