Alcatraz
Enquête

Marco van Basten vond het maar niks dat Linkin Park voor de aftrap van de Champions League-finale op 31 mei een optreden verzorgde. Wat vind jij van de Amerikaanse gewoonte om grote sportwedstrijden op te vrolijken met een concert?

Geweldig, ook voor aanvang van de wedstrijd
Prima, maar niet voor het duel wanneer de spelers zich willen opwarmen
Dat is iets voor pop-acts, niet voor heavy bands als Linkin Park en Gojira
Zo’n muzikaal optreden is onzin, het publiek komt voor de sportwedstrijd
Sport is kut, laat die band elders een eigen concert doen voor hun fans
Van mij hoeft het niet, maar ik gun zo’n band wel de extra exposure
Normaliter vind ik het een goed idee, maar Linkin Park was echt slecht
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    10 juni:
  • Whitechapel
  • 11 juni:
  • King Diamond, Paradise Lost en Angel Witch
  • Myles Kennedy
  • W.A.S.P.
  • 12 juni:
  • Man as Plague, Gallamesh en Everything Decays
  • 13 juni:
  • Into The Grave
  • Man as Plague en The Unslain
  • 14 juni:
  • Into The Grave
  • Man as Plague
  • Sorcerer
  • 15 juni:
  • Into The Grave
Kalender
Vandaag jarig:
  • Adam "Nergal" Darski (Behemoth) - 48
  • Ernie C. (Body Count) - 66
  • Howlin' Wolf† - 115
  • Johan Ericson (Draconian) - 46
  • Juhana Karlsson (Amoral) - 42
  • Magnus Rosén (Hammerfall) - 62
  • Marko Paasikoski (Sonata Arctica) - 47
  • Martin Orford (IQ) - 66
  • Mickey Curry (Bryan Adams) - 69
  • Peter Gale (Sweet Sorrow) - 45
  • Robert Hampson (Loop) - 60
Review

Kadavar (It) - Kadavar
Jaar van release: 2009
Label: Punishment 18 Records
Kadavar (It) - Kadavar
Ook voor metal geldt: schijn wil nog wel eens bedriegen. Neem nou het Italiaanse Kadavar. Op basis van bandnaam, logo en de hoes van het gelijknamige (of titelloze) debuut zou de band zo in het "überbrute death haalt u door de meatgrinder straatje" passen. De informatie die de muziek uiteindelijk weet te leveren, blijkt echter van andere, interessantere aard. De band die op het eerste gezicht alle cliché's van death metal lijkt te bevestigen staat muzikaal gelukkig degelijk haar mannetje.

Oh ja, bruut is Kadavar op z’n tijd toch ook zeker wel, sterker nog, stevige noten op het album vaste prik. Een band met zo'n naam kan natuurlijk niet versagen en de dreunen volgen elkaar in een rap tempo op. Maar tussen de dreunen is er veel meer. Daar is Behind The Storm, een deemster, bijna episch nummer met een hese old-school sound. Daar is de overwegend technische Morbid Sense Of Wekaness, de met thrash doorspekte Lust of Mortal Decay en de instrumentale hekkensluiter Mirror Of Lies. Eigenlijk wordt de diverse toon van deze cd tijdens het eerste nummer al gezet. Een goed gekozen opener die de cd eigenlijk vrij aardig samenvat, daar alles wat de muziek van Kadavar rijk is in dat nummer ook wel aan bod komt.

In feite speelt Kadavar lichtelijk thrash-getinte, goed behapbare death, eerder richting de old school sound dan richting de het baanbrekende geraus van de laatste tijd. Automatisch is er dus ruimte voor een muzikale invulling naar ruime keuze, want met zo'n geluid kun je veel kanten op en Kadavar maakt ook dankbar gebruik van de mogelijkheden. Het resultaat is een veelzijdige cd waar van alles op gebeurd, zonder dat de muziek verslapt of te cheesy wordt. De composities en de productie mogen in het vervolg weliswaar wat sterker zijn, de toon is in ieder geval onmiskenbaar neergehamerd.

Tracklist:
1. From Flesh To Sorrow
2. Return To Ashes
3. Behind The Storm
4. Global Collapse
5. Towards The Abyss
6. Morbid Sense Of Weakness
7. Lust Of Mortal Decay
8. Ghost Of Revelation
9. Mirror Of Lies

Score: 73 / 100

Reviewer: Lana
Toegevoegd: 12 mei 2009

Kadavar (It) - Kadavar
Reactie van wvl op 13-05-2009 om 13:05u
Score: 80 / 100

want met zo'n geluid kun je veel kanten op en Kadavar maakt ook dankbar gebruik van de mogelijkheden. Het resultaat is een veelzijdige

XD

Pitfest Iron Maiden Rock Legends Special

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.