Batushka Bibelot, Dordrecht
Enquête

Arch Enemy maakt een doorstart, met een nieuwe zangeres (Lauren Hart) en een nieuwe single (To The Last Breath). Ben jij enthousiast?

Ja, want de kersverse single is veelbelovend
Ja, want Lauren Hart maakte bij Once Human al indruk
Ja, want ik vind de vocalen bij Arch Enemy vrij onbelangrijk
Nog niet, maar ik geef de vernieuwde line-up wel een kans
Niet echt, ik verwacht dat het gewoon meer van hetzelfde wordt
Niet echt, ik vind het luid ademhalen op deze single irritant
Nee, ik vind het nieuwe nummer niet bijzonder (of zelfs slecht)
Nee, zonder Alissa White-Gluz heb ik er geen vertrouwen in
Nee, de laatste paar albums vond ik al steeds minder worden
Nee, geef mij maar de releases met Angela Gossow
Nee, geef mij maar het vroege werk met Johan Liiva
Nee, ik hoopte op de komst van een andere vocalist(e)
Nee, Arch Enemy heeft me nooit kunnen bekoren
anders, namelijk

[ Uitslag | Enquêtes ]

    22 februari:
  • Alter Bridge, Daughtry en Sevendust
  • 23 februari:
  • Alter Bridge, Daughtry en Sevendust
  • 24 februari:
  • Michael Schenker
  • 26 februari:
  • Batushka
  • Between The Buried And Me en Monosphere
  • Fleddy Melcully en Rotzak
  • 27 februari:
  • A.A. Williams
  • Fleddy Melculy
  • Necrotted, Necrotesque en Melting Eyes
  • No Turning Back, Curselifter en Spear
  • Omnium Gatherum, Fallujah en In Mourning
  • Ronker en Infliktion
  • 28 februari:
  • Anger Fest
  • Batushka
  • Brothers Of Metal
  • Necrotted, Necrotesque en From The Crypt
  • Terzij De Horde
  • Velozza, Razorblade Messiah en Severe Mania
    22 maart:
  • Angus McSix, Bloodbound en Brainstorm
  • Predatory Void en The Fifth Alliance
Kalender
Vandaag jarig:
  • Akira Takasaki (Loudness) - 65
  • Atomic Steif (Sodom)† - 58
  • Bjørn Müller (Backstreet Girls)† - 66
  • Daniel Löble (Helloween) - 53
  • Glen Alvelais (Forbidden) - 58
  • James Lavelle (Unkle) - 52
  • Kozaki Ai (illustrator) - 44
  • Mario Lalli (Yawning Man) - 60
  • Mark Charig (King Crimson) - 82
  • Nick Foster (Divinity) - 47
  • Norman Smith (Hurricane Smith)† - 103
  • Scott Phillips (Alter Bridge) - 53

Vandaag overleden:
  • Andy Warhol (illustrator) - 1987
  • Ian Wallace (King Crimson) - 2007
  • Lloyd "Mooseman" Roberts III (Body Count) - 2001
  • Mark Lanegan (Screaming Trees) - 2022
  • Tom Duffy (technicus) - 1990
Review

Den Saakaldte - All Hail Pessimism
Jaar van release: 2009
Label: Avantgarde Music

Den Saakaldte - All Hail Pessimism

Enkele jaren geleden werd door Sykelig, ex-gitarist van onder andere Naer Mataron, de band Den Saakaldte opgericht. Later wist hij ook (ex-)leden van Urgehal, Koldbrann en Dødheimsgard bij zijn band te betrekken, maar echte bekendheid verwierf Den Saakaldte toen Shining’s zanger Kvarforth aan de band toegevoegd werd. Qua muziek lijkt Den Saakaldte gelukkig totaal niet op de eerdere bands van de individuele leden en zoekt daarin ook geen middenweg. Deze club maakt black metal in de trend van de vele melancholisch klinkende bands, maar zonder al te erg in depressief aandoende sferen te vervallen.

All Hail Pessimism is een album wat qua opzet dat subgenre heel dicht weet te benaderen, maar de toon die aangeslagen wordt, maakt een wereld van verschil. Het resultaat is een kalm, maar groovy album, waarvan de muziekstukken heel vloeiend in elkaar overlopen. In het geheel is het een goed luisterbaar album geworden, waarvoor je als luisteraar niet bijster veel moeite hoeft te doen. Door vrolijke folkachtige deuntjes en gemakkelijke riffjes te gebruiken, zijn de nummers op veel momenten heel catchy, waardoor de link met black metal soms maar magertjes lijkt, maar in het geval van Den Saakaldte is dat zeker geen nadeel.

Deze tendens wordt ook benadrukt door andere ‘vreemde’ invloeden als pianospel en het getetter van trompetten, wat bizarre vervormingen van de muziek, samplewerk en de zang. Daarnaast zijn af en toe stukken te horen die wat aan rock doen denken, maar de band schakelt daarna vrij snel naar een steviger black metalgeluid, overigens zonder de melodieuze lijnen om te gooien. De heldere vrouwenzang die even in Samma Skrot, Samma Korn te horen is, geeft de muziek zelfs even een gothicsfeertje. All Hail Pessimism is kortom een heel afwisselend album, dat zijn titel gelukkig geen eer aandoet.

Mijn enige punt van kritiek is echter dat het soms wat doelloos klinkt. Ik heb op veel momenten niet echt een duidelijke lijn ervaren, maar meer een soort van experimentele inslag. Nu is daar ook wel wat voor te zeggen, aangezien ze het op een mooie manier in elkaar geflanst hebben, maar ik denk dat een concept of rode draad, in muzikaal of thematisch opzicht, Den Saakaldte goed zou doen. Sykelig en zijn band hebben in ieder geval een goed album geproduceerd met gelukkig voldoende mogelijkheden voor groei. Ze komen er wel, als ze zich blijven ontwikkelen.

Tracklist:
1. Audhumla
2. La Vinteren Vare Evig
3. Vandringen
4. Satans Synder
5. Frykten For Det Opprinnelige Øde
6. Samma Skrot, Samma Korn
7. Drikke Ens Skål
8. Mesias
9. Den Endelige Tankens Ufravikelige Konsekvens
10. Jag Ar den Fallna

Score: 78 / 100

Reviewer: Erik
Toegevoegd: 5 april 2009

Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.