Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour Into The Grave 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in november 2025 werd uitgebracht?

1914 - Viribus Unitis
Agnostic Front - Echoes In Eternity
Astarte - Blackdemonium
Astronoid - Stargod
Bell Witch & Aerial Ruin - Stygian Bough Volume II
Bloodbound - Field Of Swords
Blut Aus Nord - Ethereal Horizons
Danko Jones - Leo Rising
Demon King - Death Knell
Depravity - Bestial Possession
Equilibrium - Equinox
Havamal - Age Of The Gods
Ildaruni - Divinum Sanguinem
Kauan - Wayhome
Lamp Of Murmuur - The Dreaming Prince In Ecstasy
Mezzrow - Embrace The Awakening
Novembre - Words Of Indigo
Of Mice And Men - Another Miracle
Omnium Gatherum - May The Bridges We Burn Light The Way
Pupil Slicer - Fleshwork
Qrixkuor - The Womb Of The World
Spock’s Beard - The Archaeoptimist
The Devil Wears Prada - Flowers
VoidCeremony - Abditum
een ander album uit november 2025

[ Uitslag | Enquêtes ]

    4 december:
  • Three Days Grace en Badflower
  • 5 december:
  • Ice Nine Kills, The Devil Wears Prada en Creeper
  • 6 december:
  • Cradle of Filth en Suffocation
  • Epinikion en Abstracted Mind
  • Skroetbalg
  • 8 december:
  • Chelsea Grin, Signs Of The Swarm, Mugshot, Crown Magnetar
  • 9 december:
  • Of Mice & Men, Ghostkid en Gore
Geen concerten bekend voor 04-01-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Frank Boeijen (The Gathering) - 52
  • Jan S. Eckert (Masterplan) - 60
  • Jerome Lavail (Your Shapeless Beauty) - 49
  • Keith Caputo (Life Of Agony) - 52
  • Kristian "Necrolord" Wåhlin (Diabolique) - 54
  • Morten Veland (Sirenia) - 48
  • Paul Kuhr (Novembers Doom) - 54
  • Piero Paravidino (Mesmerize) - 53
  • Robert Balci (Stormwitch) - 55
  • Steve Austin (Today Is The Day) - 59

Vandaag overleden:
  • Frank Zappa (The Mothers Of Invention) - 1993
  • Tommy Bolin (Deep Purple) - 1976
Review

Dawn of Winter - The Peaceful Dead
Jaar van release: 2008
Label: Massacre Records
Dawn of Winter - The Peaceful Dead
Soms zijn er muzikanten binnen het metalgenre die zulke enorme fans zijn dat ze op de eerste plaats muziekliefhebber zijn. Zo zijn zanger Gerrit Mutz en gitarist Jörg Michael Knittel van Dawn of Winter beide enorme metalfans. Van Cirith Ungol tot Carnivore, alle ‘cult’ metalbands uit de jaren tachtig behoren tot hun favorieten. Van Mutz heb ik ooit eens vernomen dat hij meer dan driehonderd bandshirts bezit, een echte verzamelaar dus. Knittel en Mutz zijn misschien beter bekend van de speedmetalband Sacred Steel, maar stonden al in 1991 met de doommetalband Dawn of Winter op de planken. Een doommetalband mocht de heren natuurlijk niet ontbreken, immers: "Doom is the soul of metal", zo krijgen we het eerste nummer te horen.

The Peaceful Dead is het tweede album van Dawn of Winter en is het vervolg op het tien jaar oude In the Valley of Tears. Het heeft lang geduurd, maar daar zijn de activiteiten met Sacred Steel waarschijnlijk verantwoordelijk voor. Dawn of Winter speelt doom zoals we die kennen van Candlemass of Pentagram. Het merendeel van de nummers zijn vrij doorsnee met wat simplistische teksten. Binnen het doomgenre weet Dawn of Winter zich muzikaal moeilijk te onderscheiden, maar de zang van Mutz is wel erg karakteristiek. Zijn nasale, soms hysterische stem is uitermate geschikt voor de speedmetal van Sacred Steel, maar voor de lange halen bij doommetal is het andere koek. Mutz zit de nummers vol te jengelen, wat niet bij elke luisteraar in de smaak zal vallen.

De schijn zit wat tegen, maar the Peaceful Dead is geen slecht album geworden. Het slome Holy Blood en Anthem of Doom zijn emotioneel en sfeervol, maar hoogtepunten zijn de opzwepende nummers Mourner en Burn Another Sinner. Afgaand op het vorige album heeft Dawn of Winter met the Peaceful Dead vooruitgang geboekt. Voor de doom liefhebber is het een leuke, maar geen essentiële aanvulling aan de verzameling. Dawn of Winter moet vooral als ode aan doommetal gezien worden omdat het te weinig een eigen gezicht of echte klasse heeft en ook het vuige randje mist dat voorbeelden Saint Vitus en Trouble bijvoorbeeld wel hebben.

Tracklist:
1. The Music of Despair
2. Holy Blood
3. Throne of Isolation
4. Mourner
5. A Lovelorn Traveller
6. The Peaceful Dead
7. All the Gods You Worship
8. Anthem of Doom
9. Burn Another Sinner
10. The Oath of the Witch

Score: 71 / 100

Reviewer: Teun
Toegevoegd: 13 januari 2009

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.