Batushka Bibelot, Dordrecht
Enquête

Arch Enemy maakt een doorstart, met een nieuwe zangeres (Lauren Hart) en een nieuwe single (To The Last Breath). Ben jij enthousiast?

Ja, want de kersverse single is veelbelovend
Ja, want Lauren Hart maakte bij Once Human al indruk
Ja, want ik vind de vocalen bij Arch Enemy vrij onbelangrijk
Nog niet, maar ik geef de vernieuwde line-up wel een kans
Niet echt, ik verwacht dat het gewoon meer van hetzelfde wordt
Niet echt, ik vind het luid ademhalen op deze single irritant
Nee, ik vind het nieuwe nummer niet bijzonder (of zelfs slecht)
Nee, zonder Alissa White-Gluz heb ik er geen vertrouwen in
Nee, de laatste paar albums vond ik al steeds minder worden
Nee, geef mij maar de releases met Angela Gossow
Nee, geef mij maar het vroege werk met Johan Liiva
Nee, ik hoopte op de komst van een andere vocalist(e)
Nee, Arch Enemy heeft me nooit kunnen bekoren
anders, namelijk

[ Uitslag | Enquêtes ]

    23 februari:
  • Alter Bridge, Daughtry en Sevendust
  • 24 februari:
  • Michael Schenker
  • 26 februari:
  • Batushka
  • Between The Buried And Me en Monosphere
  • Fleddy Melcully en Rotzak
  • 27 februari:
  • A.A. Williams
  • Fleddy Melculy
  • Necrotted, Necrotesque en Melting Eyes
  • No Turning Back, Curselifter en Spear
  • Omnium Gatherum, Fallujah en In Mourning
  • Ronker en Infliktion
  • 28 februari:
  • Anger Fest
  • Batushka
  • Brothers Of Metal
  • Necrotted, Necrotesque en From The Crypt
  • Terzij De Horde
  • Velozza, Razorblade Messiah en Severe Mania
  • 1 maart:
  • Heaven Shall Burn, The Halo Effect, The Black Dahlia Murder en Frozen Soul
  • Terzij de Horde, Outlaw, Ultima Necat en Radeloos///Ziedend
Geen concerten bekend voor 23-03-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Brad Whitford (Aerosmith) - 74
  • Chris Vrenna (Marilyn Manson) - 59
  • John Norum (Europe) - 62
  • Lee Pomeroy (Headspace) - 59
  • Michael Wilton (Queensrÿche) - 64
  • Paul Garabed (Kimaera) - 46
  • Paul O'Neill (Trans-Siberian Orchestra)† - 70
  • Rami Erich Martin Keränen (Dreamtale) - 52
Review

Psychobolia - Fisting You All
Jaar van release: 2008
Label: Xtreem Music
Psychobolia - Fisting You All
Vrouwen "on vox" zijn in brute deathmetal doorgaans een knelpunt. Hoe u het wendt of keert, een zeldzame uitzondering daargelaten schrapen de meeste dames simpelweg niet uit dezelfde vocale dieptes als de heren, waarmee het vocale bereik van de lungs met een voorgevel over het algemeen beperkter en minder robuust is.
Groot was dan ook de verrassing toen het ware geslacht van de lungs die Psychobolia rijk is aan het licht kwam.

En de uitzondering doet het dan ook meteen uitzonderlijk goed. Toen het debuut Fisting You All aan zijn ronde begon was de vrouwelijke klank slechts in de intro rijp voor de juiste determinatie. Naderhand bleek het gekrijs soms aan de hoge kant, de "low vocals" deden aanvankelijk echter geen lampjes branden. Pas na de uitgebreidere kennismaking met de Frans band bleek dat alle lucht slechts door één persoon wordt uitgeperst.

Chapeau, ik kan niet anders zeggen, want naast de uitzonderlijke stemprestatie mag ook de rest op Fisting You All behoorlijk knuppelen. In een krap half uur vuurt de band, werkelijk zonder één enkele adempauze, twaalf bloedlinke nummers door de rioolbuizen die uw voeten aan de andere kant van de bestrating vlam doen vatten. Topsnelheid vermengt zich met vlijmscherpe solo's ( Slaughter, Subcutaneous), Suffocation-achtige basspartijen (Androgynous), Drawn And Quartered-achtige donkere muziekmassa's (Severe Headfuck, Dedicated to Hate) en, afgezien van enkele exhibities van nijdig gekrijs, bulderende strotfracturen.
De productie had op zo'n cd iets voller gekund, dan had het geheel nóg meer intimidatie uitgestraald en zou iedere dreun net een tikkie langer kunnen doorgalmen. Echter is het geleverde resultaat meer dan voldoende om een cd als Fisting You All tot een geflipte sloopkogel te kunnen rekenen.

Fair warning: niet geschikt voor zielen met broze botten.

Tracklist:
1. Intro
2.Androgynous
3. Psychobolia
4. Slaughter
5. Subcutaneous
6. Rotting
7. Breeding Death
8. Fisting You All
9. The Essence
10. Dedicated to Hate
11. Morbid Dreads
12. Severe Headfuck
13. The Zen (bonus track)

Score: 78 / 100

Reviewer: Lana
Toegevoegd: 2 september 2008

Psychobolia - Fisting You All
Reactie van Kees op 02-09-2008 om 11:03u

Tis niet dat je hoort dat het een vrouw is.... :P

Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.