Bospop Dynamo Metalfest 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete song van Belgische bodem?

Aborted - Meticulous Invagination
Acid - Max Overload
Amenra - A Solitary Reign
Ancient Rites - Mother Europe
Belgian Asociality - Morregen
Brutus - All Along
Bütcher - Iron Bitch
Channel Zero - Black Fuel
Cobra The Impaler - Colossal Gods
Cyclone - Fighting The Fatal
dEUS - Suds And Soda
Enthroned - Evil Church
Evil Invaders - In Deepest Black
Fleddy Melculy - T-Shirt Van Metallica
Hippotraktor - Manifest The Mountain
K's Choice - Not An Addict
Miava - Every Heart Is A Beating Piece Of Shit
Moments - Safe And Sound
Ostrogoth - Queen Of Desire
Pothamus - Orath
Psychonaut - The Fall Of Consciousness
Steak Number Eight - The Sea Is Dying
Thurisaz - Years Of Silence
Wiegedood - Ontzieling
een andere Belgische song, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    28 april:
  • Hypocrisy, Abbath, Vreid en Vomitory
  • Monstrosity, Bio Cancer, Reject The Sickness en Deadwood
  • 29 april:
  • Adrian Vandenberg
  • Monstrosity, Bio Cancer, Reject The Sickness en Deadwood
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
  • 30 april:
  • Adrian Vandenberg
  • Hell On Air
  • Hiraes en NOPREACHER
  • Monstrosity, Bio Cancer, Reject The Sickness en Deadwood
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
  • Truckfighters
  • 1 mei:
  • Hell On Air
  • MagnaCult en TerraDown
  • Monstrosity, Bio Cancer, Reject The Sickness en Deadwood
  • Ploegendienst
  • Salvage, Oceans Turn Red, A Part Of The Problem en Vile Passage
  • Sanctuary en Martyr
  • Truckfighters
  • Vansind, Solarcycles en Neverus
  • Warp Chamber, Degraved en Waxing Crescent
  • 2 mei:
  • Adrian Vandenberg
  • Archers en Between Cities
  • Gavran, Lijkschouwer en Hezurra
  • Hell On Air
  • Temtris
  • TerraDown, MagnaCult en Anonemia
  • The Hague Deathfest
    met o.a. Graceless, Slaughterday en Maatkare
  • 3 mei:
  • Author & Punisher en Fange
  • Hell On Air
  • KrashKarma
  • Quest Master, Orcus en Segadeth
  • Solence, Dream State en Written By Wolves
Geen concerten bekend voor 28-05-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Alfred Koffler (Pink Cream 69) - 60
  • Claudio O'Connor (Hermética) - 63
  • Eddie Jobson (Roxy Music) - 71
  • Einar Solberg (Leprous) - 41
  • Enid Williams (Girlschool) - 66
  • Göran Edman (Time Requiem) - 70
  • Javier "Patxa" Navarro (Valhalla) - 57
  • Kim Gordon (Sonic Youth) - 73

Vandaag overleden:
  • Brian Montana (Possessed) - 2025
  • Osvaldo Civile (V8) - 1999
Review

X-World 5 - New Universal Order
Jaar van release: 2008
Label: AFM Records

X-World 5 - New Universal Order

Andy La Roque (King Diamond), Magnus Rosen (ex-Hammerfall), Nils K Rue (Pagans Mind), Big Swede en Reeves vormen samen X-World 5. Een futuristisch klinkende band met de boodschap dat we over tig jaar nog naar metal zullen luisteren en iets over machines wat me maar niet helemaal duidelijk wil worden. In ieder geval wil dit vijftal muziek maken die we nog niet eerder hebben gehoord in de vorm van een sterke mix van heavy en industrial metal. Heel anders dan wat de mannen hiervoor hebben gedaan, en als geïnteresseerde moet je je dan ook niet laten leiden door de indrukwekkende CV van dit vijftal.

New Universal Order is het eerste album onder de naam X-World 5 en telt maar liefst negen songs die bij elkaar zo een vijfenveertig minuten duren. De wat hakkelige riffs en logge ritmiek die we in opener Cyberchrist voorgeschoteld krijgen zet zich voort over het hele album. Inclusief de wat krijsende zang van Nils K Rue. Als geheel is er op dit album weinig oog voor melodie en draait het meer om zich herhalende delen muziek die stuk voor stuk een nummer moeten vormen. Op zich is dat aardig gelukt, en sommige ‘blokken geluid’, om het maar even heel onrespectabel uit te drukken, zijn best aardig om te horen, maar aan de andere kant levert dit wel vrij monotone songs op. Aangezien dit voor elk nummer op dit schijfje telt, zit je dus al snel met een album wat in zijn geheel eigenlijk een beetje saai is en wel wat meer variatie kan gebruiken. Ondanks de herhaling blijven de diverse nummers ook niet echt hangen.

Als experiment is het een leuk schijfje geworden, maar er had wat meer variatie op gemogen. Zeker met de namen die X-World 5 vormen, zou je songs mogen verwachten die je bij de strot grijpen en je van begin tot eind weten te interesseren. Magnus Rosen heeft al aangekondigd bezig te zijn met een vervolg op New Universal Order. Het is te hopen dat hij de veelal lauwe reacties aangaande dit debuut meeneemt in zijn schrijfproces en een plaat weet te maken die je van deze indrukwekkende bandsamenstelling mag verwachten.

Tracklist:
1. Cyberchrist
2. Man Machine
3. Charge to War
4. Stand Up
5. A Cryptic Message
6. Crocked Cross
7. Lunar Voyage
8. Argonaut
9. New Eden

Score: 65 / 100

Reviewer: Waldie
Toegevoegd: 25 augustus 2008

Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.