Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026
Enquête

Wat vond jij het gaafste festival van 2025?

Alcatraz Festival
Back To The Beginning
Baroeg Open Air
Brainstorm Festival
Complexity Fest
Drachten Deathfest
Dutch Doom Day
Dynamo Metalfest
Eindhoven Metal Meeting
Graspop Metal Meeting
Grindhoven
Heavy Metal Maniacs
Hedon Zwaar Nieuwjaar
Helldorado
Into The Grave
Into The Void
Jera On Air
Pitfest
Roadburn Festival
Samhain Festival
Soulcrusher
South Of Heaven
Stonehenge Festival
Wacken Open Air
een ander festival uit 2025

[ Uitslag | Enquêtes ]

    7 januari:
  • Ellende, Karg en Firtan
  • 8 januari:
  • Ellende, Karg en Firtan
  • 9 januari:
  • Ann My Dice, Between The Rats And Snakes, Sledon en Scenyte
  • Heidenfest
  • Nanowar Of Steel en Uuhai
  • 10 januari:
  • Briqueville, Hemelbestormer en Modder
  • Grafjammer, Verwilderd en Sterveling
  • Hedon Zwaar Nieuwjaar
  • 11 januari:
  • Born of Osiris, Aversions Crown, Within Destruction en Larcenia Roe
  • 13 januari:
  • Slaughter To Prevail, Dying Fetus en Suicide Silence
    7 februari:
  • Burning Witches en Hammer King
  • Drachten Deathfest
  • Epica, Amaranthe en Charlotte Wessels
  • MidWinter Prog Festival
  • Royal Republic
Kalender
Vandaag jarig:
  • Carl M. Engström (Sarpedon) - 46
  • Dennis Bradley (Beneath The Massacre) - 40
  • Elmar Schoen (Sunterra) - 50
  • Franky De Smet-Van Damme (Channel Zero) - 57
  • Ira Kaplan (Yo La Tengo) - 69
  • Ivan Moody (Five Finger Death Punch) - 46
  • Jarmo Pikka (Omnium Gatherum) - 48
  • Michael "Vorph" Locher (Samael) - 57
  • Nick Holmes (Paradise Lost) - 55
  • Teemu Mäntysaari (Wintersun) - 39

Vandaag overleden:
  • Chris Tsangarides (producent) - 2018
  • Neil Peart (Rush) - 2020
  • Phil Kennemore (Y&T) - 2011
  • Tony Clarkin (Magnum) - 2024
Review

Barbarian - Heavy Metal Ressurección
Jaar van release: 2007
Label: Eigen beheer

Barbarian - Heavy Metal Ressurección

Een welgemeend ‘olé’ weerklonk in mijn kamer bij het beluisteren van het Spaanstalige Heavy Metal Ressurección. Wederom bewijst Spanje kwaliteit in huis te hebben die door de taalbarrière waarschijnlijk wel nooit buiten de Spaanstalige gebieden bekend zal worden. En zoals bij de andere acts als Warcry en Saratoga het geval is, is dat toch wel erg jammer.

Barbarian is oldschool in ieder opzicht. Net als Saratoga put de band uit het vaatje Megadeth, Dio en Grave Digger, maar gooit hier ook wat klassieke rock a la Blue Öyster Cult bij. Het geheel laat zich als een allegaartje van klassieke heavy metal met speed/thrash invloeden dan ook uitzonderlijk goed smaken. De productie klinkt voor de jaren '80 liefhebbers vertrouwd en laat alle instrumenten goed tot hun recht komen. Het grootste hoogtepunt komt voorbij in de vorm van het meer dan 11 minuten durende titelnummer, waarbij vuige bluesrock wordt afgewisseld met furieuze dubbele baspartijen en gierende bas- en gitaarsolo’s.

Over de zang van Pep Casas ben ik echter nog niet helemaal positief. Bij de alles omverblazende thrashstukken heeft de man de perfecte ruige schreeuwstrot, maar bij de softere Saxon achtige passages ontbreken interessante zanglijnen en een broodnodige portie melodie. Desalniettemin is Heavy Metal Ressurección toch wel een erg lekker album, dat in deze moderne tijden een nostalgische verademing kan zijn.

Tracklist:
1. Mensajero Hostil
2. Los Elegidos
3. Heavy Metal Ressurección
4. Ciudad Maldita
5. Infierno Sobre La Tierra
6. Jerónimo
7. Parásito
8. La Hora De La Verdad

Score: 80 / 100

Reviewer: Lennert
Toegevoegd: 24 mei 2008

Meer Barbarian:

Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.