Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour Into The Grave 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete studio-album van 2025 uit de Benelux?

Anger Machine - Human Error
Arjen Anthony Lucassen - Songs No One Will Hear
Bark - The Time Has Come
Black Knight - The Tower
Blackbriar - A Thousand Little Deaths
Cryptosis - Celestial Death
Defacement - Doomed
Enthroned - Ashspawn
Epica - Aspiral
Graceless - Icons Of Ruin
Grafjammer - De Tyfus, De Teerling
Grey Aura - Zwart Vierkant: Slotstuk
Hellevaerder - Fakkeldragers
Hemelbestormer - The Radiant Veil
Highway Chile - Rat Race
Martyr - Dark Believer
Mass Deception - Resurrections
Psychonaut - World Maker
Skaldgrim - In The Shadow Of Darkness
Svartsyn - Vortex Of The Destroyer
Terzij De Horde - Our Breath Is Not Ours Alone
Walg - V
Winterblind - Ego
Wolvennest - Procession
een andere langspeler uit de Benelux, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

Kalender
Vandaag jarig:
  • Adrian Belew (King Crimson) - 76
  • Dave Murray (Iron Maiden) - 69
  • David Amore (Nightmare) - 53
  • Eddie Vedder (Pearl Jam) - 61
  • Erik Mortensen (Communic) - 59
  • George Charalambous (Winter's Verge) - 44
  • Graham Bonnet (Rainbow) - 78
  • Grim (Borknagar)† - 56
  • Jari Mäenpää (Ensiferum) - 48
  • Konstantin Radchenko (ZX Spectrum) - 44
  • Mieszko Talarczyk (Nasum)† - 51
  • Ray "Crazy Raymond" Tabano (Aerosmith) - 79
  • Sebas F. (Dark Embrace) - 43

Vandaag overleden:
  • Jacques Namotte (Wallace Collection) - 2012
  • Leslie West (Mountain) - 2020
Review

Cataract - Cataract
Jaar van release: 2008
Label: Metal Blade Records
Cataract - Cataract
Niet zoals de albumtitel doet vermoeden is dit het vijfde albumfeit van de gelijknamige Zwitserse formatie. Met Tue Madsen achter de knoppen verzekert het vijftal zich van een goede, moderne en krachtige productie. Verwacht tien nummers beukende hardcore gemengd met een flinke dosis metal, deze zijn goed voor ruim drie kwartier muziek.

Voor alle nummers wordt dezelfde formule gebruikt. Een muur aan gitaren ondersteund door beukende drums en basslijnen wier laatst weinig toevoegen behalve extra kracht en volume. Voeg daaraan toe rechttoe rechtaan schreeuwerige zang die zich in het midden houdt van hardcore en (thrash)metal. Dat kan een plus of een minpunt zijn. Als je van beuken houdt ben je zeker aan het goede adres.

Aan goede riffs ontbreekt het op ‘Cataract’ zeker niet, dus als je in bent voor een ferme pot headbangen of moshen zul je aan deze schijf geen verkeerde hebben. Maar het kritische oor zal toch al snel vaststellen dat er gerust wat meer variatie in de nummers had mogen zitten. Er is namelijk niet een nummer dat er in het bijzonder uitspringt, namelijk omdat het allemaal zo verdomt veel op elkaar lijkt. Weinig verheffend dus, maar het beukt wel, en daar draait het toch om bij Cataract.

Tracklist:
1. The Separation Of Life And Time
2. Blackest Hour
3. Snake Skin
4. Choke Down
5. Deathwish
6. Burn At The Stake
7. Tonight We Dine In Hell
8. Breeze Of The Kings
9. Doomed Steps
10. In Ashes

Score: 70 / 100

Reviewer: Bastiaan
Toegevoegd: 23 mei 2008

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.