Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026
Enquête

Van welke artiest zou jij in 2026 graag een nieuw album zien verschijnen?

AC/DC
After Forever
Ayreon
Blind Guardian
Carcass
Dool
Enslaved
Evil Invaders
Gojira
Guns N' Roses
Hell
Iced Earth
Iron Maiden
Judas Priest
Mastodon
Metallica
Nevermore
Parkway Drive
Rammstein
Rush
Slipknot
System Of A Down
The Gathering
Tool
een andere artiest, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    13 januari:
  • Slaughter To Prevail, Dying Fetus en Suicide Silence
  • 14 januari:
  • Ensiferum, Freedom Call en Dragony
  • 15 januari:
  • Aeternus, Nordjevel, Phantom Fire en The Black Moriah
  • Hesken, Anapoda en Hyla
  • Patriarkh, Arkona, HATE, Halls of Oblivion en Sanity
  • 16 januari:
  • Cryptosis en Hesken
  • Rise Of The Wood, Val Tvoar en Echowreck
  • 17 januari:
  • Electric Callboy, Bury Tomorrow en Wargasm
  • Martyr, Velozza en Red Skelliot
  • Mid Jonno Prog festival
    Met Pravitas, Exist Immortal, Playgrounded en Schizoid Lloyd
  • Shoot The Messiah, Inferum, Ter Ziele en Sordid Empire
  • 18 januari:
  • Epica, Amaranthe en Charlotte Wessels
Kalender
Vandaag jarig:
  • Anders Teglund (Cult Of Luna) - 43
  • Emil Dragutinovic (Devian) - 46
  • Lars Wehner (Suidakra) - 48
  • Mississippi Fred McDowell† - 122
  • Rob Zombie (White Zombie) - 61
  • Wendell "DJ Hurricane" Fite (Beastie Boys) - 61
  • Zack de la Rocha (Rage Against The Machine) - 56
Review

Farsot - IIII
Jaar van release: 2007
Label: Lupus Lounge
Farsot - IIII
‘Klein maar Fijn’. Dat lijkt het motto te zijn van het kleinschalige Duitse label Lupus Lounge, dat de nodige uitstekende bands onder zijn hoede heeft. Eerder zagen onder de bannier van dat label al prima, originele en grensverleggende black metal-albums van Negura Bunget, Helrunar en Secrets of the Moon het levenslicht, en nu is er dan ook het debuutalbum IIII van het Duitse Farsot.

Een uitstekend debuutalbum, dat mag wel gerust gezegd worden. IIII is zowel in lyrisch als muzikaal opzicht een innovatief en uitdagend album geworden, dat de wortels diep in de black metal heeft liggen, maar een moderne, sfeervolle draai aan dat genre weet te geven, zonder daardoor overigens ook maar een moment commercieel of gelikt te klinken. De kille, klinische atmosfeer doet sporadisch denken aan een band als Thorns, maar door die kilheid te combineren met warme, in Duitse gotiek gedrenkte dramatiek en emotie, zou de band zelfs fans van een band als Dornenreich kunnen aanspreken.

De meeste raakvlakken heeft Farsot echter met Secrets of the Moon. Beiden maken moderne black metal met een eigenzinnige draai en intrigerende composities. De vier ‘echte’ nummers op dit album zijn lang, complex en weten door de gelaagdheid ook na meerdere luisterbeurten nog steeds te boeien. Sterker nog, het album wordt iedere keer beter. Met de epische afsluiter Thematik: Trauer worden bovendien alle registers opengetrokken. Het nummer begint in statig midtempo met groots klinkende riffs en ontvouwt zich in twintig minuten tot compositorisch hoogstandje waarin emoties als woede, angst, en treurnis om voorrang strijden.

Kortom: met IIII levert Farsot een geweldig debuutalbum af, dat iedere zichzelf respecterende black metalfan in de kast hoort te hebben. De eerste 1000 exemplaren zijn bovendien verschenen in een prachtig vormgegeven digi. Nog een reden om dit album onmiddellijk in huis te halen dus!

Tracklist:
1. Thematik: Hass
2. Hass - Angst
3. Thematik: Angst
4. Angst - Tod
5. Thematik: Tod
6. Tod - Trauer
7. Thematik: Trauer

Score: 87 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 13 mei 2008

Farsot - IIII
Reactie van Srachex op 13-05-2008 om 17:17u

Volledig mee eens!! Ik heb deze cd al een tijdje en hij wordt inderdaad na elke keer lusteren (nog) beter. De gelimiteerde versie is inderdaad wel vet, met het boekje als steekkaarten! Hopelijk horen we nog veel van deze veelbelovende band!

Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.