Enquête

David Coverdale is definitief met pensioen. Wat is jouw favoriete song uit zijn lange loopbaan met Deep Purple, Whitesnake, solo, Coverdale-Page en gastbijdragen?

Ain't No Love In The Heart Of The City
Blindman
Burn
Crying In The Rain
Don't Break My Heart Again
Fool For Your Loving
Forevermore
Give Me All Your Love
Here I Go Again
Is This Love
Judgement Day
Love Ain't No Stranger
Love Is Blind
Mistreated
Ready An' Willing
Shut Up And Kiss Me
Slow An' Easy
Soldier Of Fortune
Still Of The Night
Stormbringer
Take Me For A Little While
The Last Note Of Freedom
Too Many Tears
Walking In The Shadow Of The Blues
een andere song waarop Coverdale zingt

[ Uitslag | Enquêtes ]

    18 november:
  • Halestorm en Bloodywood
  • Lacuna Coil en Nonpoint
  • Life Of Agony, Ugly Kid Joe en Terradown
  • 19 november:
  • Orbit Culture, Gaerea en Atlas
  • 20 november:
  • Lacuna Coil en Nonpoint
  • Life Of Agony, Ugly Kid Joe en Terradown
  • Temple Fang
  • 21 november:
  • Cobra The Impaler en My Diligence
  • Engel Of Deathfest IIII
  • For I Am King, Sugar Spine en Swanslaughter
  • New Model Army en Amy Montgomery
  • Pothamus en Modder
  • 22 november:
  • Adrian Vandenberg
  • Deadhead en Anomic
  • For I Am King, Sugar Spine en Another Now
  • Grindpad, Persecutor en Velozza
  • Pene Corrida en MagnaCult
  • Sacred Reich en Martyr
  • 23 november:
  • All Shall Perish, Peeling Flesh, Vulvodynia en Acranius
    17 december:
  • Landmvrks, Underoath, Pain Of Truth en Split Chain
Kalender
Vandaag jarig:
  • Alex (Infected) - 39
  • Andreas "Vintersorg" Hedlund (Borknagar) - 52
  • Lindsay Messaoudi (Elvaron) - 40
  • Mark McGee (Vicious Rumors) - 60
  • Martin Barre (Jethro Tull) - 79
  • Paul Allender (Cradle Of Filth) - 55
  • Peter Meynckens (Axamenta) - 47
  • Randy Black (Annihilator) - 52

Vandaag overleden:
  • David Van Landing (Michael Schenker Group) - 2015
  • John Glascock (Jethro Tull) - 1979
  • Jonas Christiansen (Slavia) - 2011
Review

Farsot - IIII
Jaar van release: 2007
Label: Lupus Lounge
Farsot - IIII
‘Klein maar Fijn’. Dat lijkt het motto te zijn van het kleinschalige Duitse label Lupus Lounge, dat de nodige uitstekende bands onder zijn hoede heeft. Eerder zagen onder de bannier van dat label al prima, originele en grensverleggende black metal-albums van Negura Bunget, Helrunar en Secrets of the Moon het levenslicht, en nu is er dan ook het debuutalbum IIII van het Duitse Farsot.

Een uitstekend debuutalbum, dat mag wel gerust gezegd worden. IIII is zowel in lyrisch als muzikaal opzicht een innovatief en uitdagend album geworden, dat de wortels diep in de black metal heeft liggen, maar een moderne, sfeervolle draai aan dat genre weet te geven, zonder daardoor overigens ook maar een moment commercieel of gelikt te klinken. De kille, klinische atmosfeer doet sporadisch denken aan een band als Thorns, maar door die kilheid te combineren met warme, in Duitse gotiek gedrenkte dramatiek en emotie, zou de band zelfs fans van een band als Dornenreich kunnen aanspreken.

De meeste raakvlakken heeft Farsot echter met Secrets of the Moon. Beiden maken moderne black metal met een eigenzinnige draai en intrigerende composities. De vier ‘echte’ nummers op dit album zijn lang, complex en weten door de gelaagdheid ook na meerdere luisterbeurten nog steeds te boeien. Sterker nog, het album wordt iedere keer beter. Met de epische afsluiter Thematik: Trauer worden bovendien alle registers opengetrokken. Het nummer begint in statig midtempo met groots klinkende riffs en ontvouwt zich in twintig minuten tot compositorisch hoogstandje waarin emoties als woede, angst, en treurnis om voorrang strijden.

Kortom: met IIII levert Farsot een geweldig debuutalbum af, dat iedere zichzelf respecterende black metalfan in de kast hoort te hebben. De eerste 1000 exemplaren zijn bovendien verschenen in een prachtig vormgegeven digi. Nog een reden om dit album onmiddellijk in huis te halen dus!

Tracklist:
1. Thematik: Hass
2. Hass - Angst
3. Thematik: Angst
4. Angst - Tod
5. Thematik: Tod
6. Tod - Trauer
7. Thematik: Trauer

Score: 87 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 13 mei 2008

Farsot - IIII
Reactie van Srachex op 13-05-2008 om 17:17u

Volledig mee eens!! Ik heb deze cd al een tijdje en hij wordt inderdaad na elke keer lusteren (nog) beter. De gelimiteerde versie is inderdaad wel vet, met het boekje als steekkaarten! Hopelijk horen we nog veel van deze veelbelovende band!

Zoeken
    14 november:
  • 1914 - Viribus Unitis
  • Creatures - Creatures II
  • Enemynside - In The Shadows Of Unrest
  • Fimbul Winter - What Once Was
  • Lamp Of Murmuur - The Dreaming Prince In Ecstasy
  • Rise Of The Northstar - Chapter 04: Red Falcon Super Battle! Neo Paris War!!
  • Starforce - Beyond The Eternal Night
  • 21 november:
  • Annisokay - Abyss - The Final Chapter
  • Bloodbound - Field Of Swords
  • Danko Jones - Leo Rising
  • Havamal - Age Of The Gods
  • In Virtue - Age Of Legends
  • Midnite City - Bite The Bullet
  • Stryper - The Greatest Gift Of All
  • The Halo Effect - We Are Shadows
Dynamo Metalfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.