Into The Grave
Enquête

South Of Heaven vindt pas in juni plaats, maar de line-up is al compleet. Wat vind jij de gaafste band die voor deze tweede editie is geboekt?

A Knight Under Maria's Altar
Alestorm
Anthrax
Becoming A.D.
Black Label Society
Boneripper
Cavalera plays Chaos A.D.
Corrosion Of Conformity
Death To All
Dismember
Flotsam And Jetsam
Gloryhammer
Haywire
Hellripper
Megadeth
Nephylim
Rectal Smegma
Septicflesh
Sepultura
Severe Torture
The Fifth Alliance
Trenchwar
Wind Rose

[ Uitslag | Enquêtes ]

    26 november:
  • Gutalax, Spasm en Guineapig
  • Perturbator, Kaelan Mikla en Gost
  • Spineshank, (hed) P.E. en South Of Salem
  • 27 november:
  • Spineshank, (hed) P.E. en South Of Salem
  • 28 november:
  • Asagraum, Chösen en Hellevaerder
  • 29 november:
  • Metal Before Christmas
  • Metalstorm en COVID
  • Petzjekket Fest 2025
  • 30 november:
  • Aephanemer, Valhalore en Dark Oath
  • Hemelbestormer, Ontaard en Gavran
  • 1 december:
  • Sabaton
Geen concerten bekend voor 26-12-2025.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Carl Casagrande (Scelerata) - 43
  • Carlos Lozano Quintanilla (Persefone) - 45
  • James Kottak (Scorpions)† - 63
  • Linnéa Vikström (Thundermother) - 33
  • Marten Andersson (Lizzy Borden) - 51
  • Stu Block (Iced Earth) - 48

Vandaag overleden:
  • Geordie Walker (Killing Joke) - 2023
  • P A Danielsson (Lion's Share) - 2004
Review

Icarus Witch - Songs Of The Lost
Jaar van release: 2007
Label: Cruz Del Sur Music
Icarus Witch - Songs Of The Lost
Collega recensent Walter was niet al te enthousiast over het debuut van deze Amerikaanse heavy metal band. Hij verweet de heren gebrek aan passie en verwees de band (geheel terecht) naar de grauwe middelmaat. Alle bands verdienen natuurlijk een tweede kans en Icarus Witch dus ook.

De band heeft in een jaar tijd aanzienlijke vooruitgang geboekt. Songs For The Lost klinkt sprankelend en de cd kent de nodige pakkende composities. Out For Blood is zo'n typisch heavy metal nummer waarbij de mondhoeken ouderwets omhoog gaan. Het nummer heeft vaart en het spel is strak. Zanger Matthew Bizilia heeft ook een stuk beter leren zingen, waardoor ook de zang genietbaar klinkt. Qua stem zit hij in de buurt van Niklas Stålvind (Wolf) en Biff Byford (Saxon), al mist hij de pure passie van laatstgenoemde. Opmerkelijk is het feit dat de band hier en daar opzichtig flirt met hard rock en AOR, vooral vanwege de makkelijk meezingbare refreinen.

Icarus Witch is op wel meer vlakken te vergelijken met een band als Wolf. Men doet namelijk helemaal niets nieuws. Verschil met Wolf is wel dat er hier en daar ook wat invloeden van Queensryche en (oude) Fates Warning opduiken, maar verder lijkt dit ook een ode aan de bekende oude grootmeesters. De band levert in dat opzicht een geslaagd album af, al gooit een matig nummer als Written In The Stars wel roet in het eten vanwege het nogal zeikerige refrein. Het navolgende The Sky Is Falling maakt echter een hoop goed met lekkere gitaarsolo's en smaakvolle akoestische accenten. De band vergrijpt zich ook nog op nette wijze aan Mirror, Mirror (Def Leppard) vooral dankzij de leuke bijdrage van Joe Lynn Turner.

Deze tweede plaat is een behoorlijke stap in de goede richting. Dat mag wel gezegd worden. De band doet geen verrassende dingen, maar in wat ze doen zijn ze goed. Het metalen ambacht hebben deze mannen uitstekend in de vingers. Het lelijke fletse roze hoesje met kale wachttoren nemen we maar voor lief. Verder een prima verzorgde metalplaat zonder poespas.

Tracklist:
1. Out For Blood
2. Written In The Stars
3. The Sky Is Falling
4. Nature Of The Beast
5. Mirror, Mirror
6. Queen Of Lies
7. Devil's Hour
8. House Of Usher
9. Afterlife
10. Smoke & Mirrors

Score: 75 / 100

Reviewer: Jeroen
Toegevoegd: 10 april 2008

Dynamo Metalfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.