Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026
Enquête

Sebastian Bach vervangt Dee Snider bij Twisted Sister. Zou jij het resultaat graag live willen meemaken?

Ja, ik wil Twisted Sister graag live zien met Sebastian Bach
Ach, als ik het op een festival tegenkom, ga ik wel kijken
Nou, ik wil ze best zien, maar dan wel onder een andere bandnaam
Alleen als Twisted Sister nu met Bach weer make-up gaat dragen
Nee, zonder Dee Snider is het geen Twisted Sister
Nee, Sebastian Bach lijkt me ongeschikt voor Twisted Sister
Nee, de zoon van Dee Snider was de juiste opvolger geweest
Nee, Twisted Sister interesseert me sowieso niet
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    13 maart:
  • Epinikion, Abstracted Mind en Attractive Chaos
  • Leaves’ Eyes en Catalyst Crime
  • Lost Society
  • Poppy, Ocean Grove en Fox Lake
  • 14 maart:
  • Apocalypse Heavy V2
  • Bølzer, Misþyrming, Vitriol en Trepaneringsritualen
  • Carpenter Brut, Master Boot Record en Danger
  • Marcel Coenen & Friends
  • Requiem Aeternam
  • 17 maart:
  • Fit For A King, Memphis May Fire, Acres en 156/Silence
  • 18 maart:
  • Federale en The Motherz
  • Feuerschwanz en Miracle of Sound
  • High Parasite
  • Villagers Of Ioannina City en My Diligence
  • Zeke
  • 19 maart:
  • Kanonenfieber en Mental Cruelty
  • Les Projets d'Athena
  • Villagers Of Ioannina City en My Diligence
Kalender
Vandaag jarig:
  • Adam Clayton (U2) - 66
  • Britta Herzog (Amartia) - 55
  • David Draiman (Disturbed) - 53
  • François Merle (Manigance) - 59
  • Fredrik Lager (Seven Tears) - 38
  • Johan Liefvendahl (Seventh Wonder) - 46
  • Sami Zreik (Slumpark Correctional) - 40
  • Spanky G (The Bloodhound Gang) - 47

Vandaag overleden:
  • Rocky Dzidzornu (The Rolling Stones) - 1993
Review

Seventh Avenue - Terium
Jaar van release: 2008
Label: Massacre Records
Seventh Avenue - Terium
Het Duitse Seventh Avenue staat voor melodieuze heavy metal, net als de meeste andere Duitse bands. Deze zesde plaat van dit gezelschap barst van voor tot achter weer uit z´n voegen van clichés en typisch Duitse degelijkheid. Vermoeiend voor de tegenstanders van het genre, maar op gezette tijden best vermakelijk. Verdere verschillen met andere bands zijn er bijna niet, of het moeten de christelijke teksten zijn.

Seventh Avenue is geen uitschieter in het genre. Het gitaarwerk is bovengemiddeld, de muziek is melodieus en zanger Herbie Langhans gilt de boel aan elkaar. De stem van Langhans mag er op bepaalde momenten best zijn, maar het zware accent wil nog wel eens tegenwerken. Vooral in de onvermijdelijke cheesy ballad Innocense zijn de grenzen van zowel het Engels als de zang in het algemeen van Herbie goed te horen.

De plaat kent lekkere heavy metal nummers met goed melodieus gitaargeweld, maar af en toe wordt het allemaal net wat te gortig. De band gebruikt naar hartelust tenenkrommende refreintjes, waardoor bijvoorbeeld het titelnummer nogal irriteert. Het maakt de cd nogal inconsistent, vooral omdat men meende maar liefst vijftien nummers op de cd te moeten zetten. Dat is een lange zit, vooral in het geval van dit soort ouderwetse heavy metal. De productie is verder behoorlijk gedateerd, maar dat zie ik persoonlijk niet als een minpunt.

Fans die nog niet verzadigd zijn op het gebied van Duitse metal, kunnen wel weer toeslaan. De rest doet er verstandig aan om met een grote boog om deze release heen te lopen. Het gebrek aan originaliteit, de soms irritante refreinen en beperkte zang zorgen ervoor dat dit album niet meer is geworden dan een aardige middenmoter.

Tracklist
1. Under the Surface
2. Crowd in the Dark
3. Terium
4. Authorities
5. Futures Dawn
6. Brighter than the Sun
7. Needs
8. Two Masters
9. Hands of the King
10. Priests and Servants
11. Trail of Blood
12. Betrayal
13. Way to the Stars
14. Innocence
15. New Era

Score: 68 / 100

Reviewer: Jeroen
Toegevoegd: 9 april 2008

Meer Seventh Avenue:

Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.