Bibelot, Dordrecht
Enquête

Ga jij weleens voor een concertfilm of muziekdocu naar de bioscoop?

Ja, regelmatig
Ja, af en toe
Tot dusver slechts één keer
Nog niet, maar binnenkort wordt de eerste keer
Nee, maar wellicht ga ik dat ooit een keer doen
Nee, concertfilms of muziekdocu’s kijk ik wel thuis op een kleiner scherm
Nee, concertfilms en muziekdocu’s interesseren me sowieso niet
Anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    30 september:
  • Integrity, Ringworm en World I Hate
  • 1 oktober:
  • Belphegor, Krisiun en Asagraum
  • Coroner, Tar Pond en Schizophrenia
  • I Prevail, Polaris en Amira Elfeky
  • Skating Polly en Lord Friday The 13th
  • 2 oktober:
  • Belphegor en Krisiun
  • Coroner
  • Myrath
  • Odd Obsessions
  • Ploegendienst
  • Teardrinker en Curselifter
  • 3 oktober:
  • A Life Aligned en Silent Treatment
  • An Evening With Knives en Onhou
  • Dordrecht Metal Fest
  • Insurrection, Massive Assault, Speedhound en Sanctum Collapse
  • Myrath
  • Ronnie Romero & Gus G.
  • Ruud Jolie
  • Spiritbox, Jinjer en Dying Wish
  • Tenside en Aurorawave
  • 4 oktober:
  • Firtan
  • Myrath
  • Ronnie Romero en Gus G.
  • Spiritbox, Jinjer en Dying Wish
  • 5 oktober:
  • Myrath
  • Unprocessed, Of Virtue en Daedric
Kalender
Vandaag jarig:
  • Alessandro "Algol" Comerio (Forgotten Tomb) - 47
  • Alex Skolnick (Testament) - 58
  • Brett Anderson (Suede) - 59
  • Chris Notaro (Crumbsuckers) - 62
  • Christoffer Bråthen (Flight) - 33
  • Dallas Green (Alexisonfire) - 46
  • Doug Spangenberg (regisseur) - 51
  • Falk Maria Schlegel (Powerwolf) - 51
  • Felipe Plaza Kutzbach (Deströyer 666) - 43
  • Halsey - 32
  • Henrik Ohlsson (Scar Symmetry) - 51
  • Ian Wallace (King Crimson)† - 80
  • Jack Blackburn (Inferi) - 39
  • Jerry Lee Lewis† - 91
  • Josh Farro (Paramore) - 39
  • Les Claypool (Primus) - 63
  • Marcus Sunesson (The Crown) - 49
  • Mark Farner (Grand Funk Railroad) - 78
  • Marquis Marky (Coroner) - 62
  • Mike Pinera (Blues Image)† - 78
  • Scott "Wino" Weinrich (The Obsessed) - 66
  • Taime Downe (Faster Pussycat) - 62
  • Toby Driver (Maudlin Of The Well) - 48

Vandaag overleden:
  • Otis Rush - 2018
Review

Confusic - Down to Earth
Jaar van release: 2002
Label: eigen beheer
Confusic - Down to Earth
Deze korte promo cd is het eerste teken van leven van de Nederlandse progressieve metalband Confusic. Het gaat hier om vier nummers die opgenomen zijn in de thuisstudio van gitarist/oprichter/muzikaal-brein-achter-de-band Arjen Boers (voorheen actief in Maleficium). Laten we dit werkje even onder de loep nemen.

De sound van Confusic wordt door de band zelf omschreven als melodieuze progressieve metal met symfonische invloeden. De nummers zijn door de sterke nadruk op gemakkelijk in het gehoor liggende, pakkende zanglijnen zeker melodieus te noemen en de onvoorspelbare structuren doen dat Confusic zonder meer in het progmetal genre thuis hoort, maar omdat keyboards maar een bescheiden rol spelen vind ik gebruik van de term 'symfonisch' erg overdreven. Symphony X, dát is een symfonische progmetal band. Nee, als we dan toch gaan vergelijken laat ik liever de naam Pain of Salvation vallen, al laat Confusic niet de voor Pain of Salvation zo kenmerkende verhouding tussen agressieve, krachtige passages en de dominerende ingetogen stukken horen. De algemene toon van de muziek is aangenaam en rustgevend en van agressieve elementen is geen sprake.

Een belangrijke reden waarom de muziek zo aangenaam klinkt is de prettige stem van zanger Marco, die, ondanks het feit dat zijn stem door het typisch demo-achtige geluid van de cd veel te prominent aanwezig is, zich presenteert als een zanger die de emotionele teksten op kundige wijze in bijpassende zang om kan zetten. Gewoon een goede zanger.
Erg progressief is de muziek niet te noemen. Qua niveau van 'progressiefheid' vergelijk ik de band weer met Pain of Salvation, wat op zich niet verassend is aangezien deze band ook emotionele teksten met een boodschap hanteert en de begeleidende muziek natuurlijk niet te technisch moet zijn. Ik vind bijvoorbeeld Dream Theater een uitstekende band waar ik erg van genieten, maar door de sterke nadruk op techniek en het feit dat de composities zo gericht zijn op het uiterste halen uit instrumentbeheersing, krijgt de muziek vaak een wiskundige en gecalculeerde eigenschap. Bij Confusic ligt de nadruk op onvoorspelbare songstructuren en niet op technische virtuositeit.
Geluidskwaliteit is bij het beoordelen van een promo cd of demo natuurlijk niet zo belangrijk als bij het reviewen van een volwaardig studioalbum. De muzikanten hebben alles uit eigen zak betaald en de hoofdzaak is het presenteren van capaciteiten. Ik melde al dat het geluid ongeveer is wat je verwacht als het om een demo gaat. Het geluid is wat zwak en de muziek verliest daardoor veel aan kracht. Daar tegenover staat dat het geluid lekker helder is en de details daardoor goed hoorbaar zijn. Ik zeker slechtere producties heb gehoord, zelfs bij studioalbums.

"Down to Earth" is een collectie van vier leuke songs die interessant zijn voor liefhebbers van ingetogen, bescheiden progrock/metal. Confusic is zeker een band om in de gaten te houden en ik ben benieuwd naar het volgende wapenfeit van deze band.

Tracklist:

1. Painful Truth
2. Undefined Emotions
3. Disclosure
4. Down to Earth

Score: 78 / 100

Reviewer: Patrick T.
Toegevoegd: 26 november 2002

Meer Confusic:

Zoeken
    29 september:
  • Alan Goldberg - Fuel For The Fire (40th Anniversary Edition)
  • 30 september:
  • Hardiesse - Tristesse Vespérale
  • 1 oktober:
  • Convulsif - Anatomy of Rage
  • Doctor Nez - Nothing Short of Silver
  • 2 oktober:
  • Aeturna - Aeturna
  • Amon Amarth - The Allfather Awakens
  • Bombstrap - Big Enemy
  • Brymir - What We Leave Behind
  • Crystal Throne - Chantry Of Sacrifice
  • Deathcult - Cult Of The Dog
  • Dissimulator - Artifice Dissolves
  • Eshtadur - In Darkness All Shadows Gone
  • Frozen Crown - The Legend Of The Six Kings
  • Hippotraktor - Annihilist
  • Inherited - All 4 One
  • Michael Bormann's Jaded Hard - South West
  • Mørkgrim - Sogur frá Norðfirði
  • Of Virtue - Death of the Altar
  • POHL / Ogives Big Band - Split
  • Razorvoid - Into the Void
  • Sansera - Soleil Noir
  • Servant - Lux Ex Inferis
  • Spirit Possession - Cathedral Speech
  • Temic - Ceiba
  • The Crystal Teardrop - Love You More
  • The Machine - Another Sun
  • Wes Hoffman - For The Better
  • Wizard Tattoo - When Gods Had Hands
  • Xasthur - Open to Misinterpretation
  • Zornheym - Descending Into Madness
Helldorado

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.