Alcatraz
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in juni 2025 werd uitgebracht?

After Taste - Hungry For Life
Alestorm - The Thunderfist Chronicles
Austere - The Stillness Of Dissolution
Buckcherry - Roar Like Thunder
Ceremony - Solitary Bleed
Cryptopsy - An Insatiable Violence
Fallujah - Xenotaph
Fragmentum - Warriors Of Chaac
Gaahls Wyrd - Braiding The Stories
Gruesome - Silent Echoes
Heaven Shall Burn - Heimat
Hellevaerder - Fakkeldragers
Inhuman Condition - Mind Trap
Katatonia - Nightmares As Extensions Of The Waking State
King Witch - III
Lord Belial - Unholy Trinity
Malevolence - Where Only The Truth Is Spoken
Neil Young & The Chrome Hearts - Talkin’ To The Trees
Shadow Of Intent - Imperium Delirium
Sodom - The Arsonist
Turnstile - Never Enough
Volbeat - God Of Angels Trust
White Snake Of Blackened Maze - The Ocean Of Truth
Winterblind - Ego
een ander album uit juni 2025

[ Uitslag | Enquêtes ]

Kalender
Vandaag jarig:
  • Darren Cesca (Deeds Of Flesh) - 45
  • Kaisa Jouhki (Battlelore) - 45
  • Ringo Starr (The Beatles) - 85
  • Synyster Gates (Avenged Sevenfold) - 44

Vandaag overleden:
  • Hugh Mendl (producent) - 2008
  • Syd Barrett (Pink Floyd) - 2006
Review

Janvs - Fvlgvres
Jaar van release: 2007
Label: Aeternitas Tenebrarum
Janvs - Fvlgvres
Vrijwel tegelijkertijd met het prima album Voust: van Locus Mortis bacht het kleine Italiaanse label Aeternitas Tenebrarum Music Foundation eind 2007 ook het debuutalbum Fvlgvres van het eveneens Italiaanse Janvs uit. Wat kan de luisteraar verwachten? Een kleine drie kwartier aan occulte, maar sfeervolle black metal waarbij vooral de diepe screams van zanger Vinctor in positieve zin opvallen. Verder klinkt het album goed en zitten de nummers redelijk in elkaar, maar blijft het wel allemaal een beetje aan de matte kant.

Fvlgvres schijnt een conceptalbum te zijn dat gebaseerd is op ‘het breken van menselijke limieten, het verlangen en de tijdelijke verovering van échte momenten van bewustzijn en contact met pieken van transcendentie’, maar in feite begin ik een beetje moe te worden van al dat semi-intellectuele gezwam. Nog even en je vindt nieuwe black metal-albums naast de meditatie-cd’s van De Tuinen. Goed, het is wellicht enigszins flauw commentaar, maar wat ik ermee probeer aan te geven is dat Fvlgvres al met al een heel aardig, maar zeker geen wereldschokkend album is waar het in een metafysisch jasje gieten van het geheel niets aan verandert.

Wat wel voor de band spreekt, is dat men zich moeilijk met andere bands laat vergelijken. Hoewel de melancholische gedeelten af en toe wat richting Drudkh en Wyrd neigen, is die vergelijking tegelijkertijd wat vergezocht, zeker bij de sporadische stevigere gedeeltes. Een goed voorbeeld is Vrsa Major, een prima nummer dat door zijn versnellingen een stuk duisterder klinkt dan de meeste andere nummers op Fvlgvres. Dat nummer laat ook het duidelijkst horen dat we van deze band in de toekomst best nog wel wat kunnen verwachten. Met Fvlgvres is in ieder geval een heel aardige eerste stap gezet, maar een echte knaller is het nog niet geworden.

Tracklist:
1. Fvlgvres
2. Terzo Volto
3. Pivme D'Arcangelo
4. Vesper
5. Melencolia
6. Vrsa Major
7. Addii

Score: 75 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 26 maart 2008

Battle Beast @ Effenaar, Eindhoven Pitfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.