Into The Grave 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete song van Amorphis?

Against Widows
Alone
Amongst Stars
Black Winter Day
Day Of Your Beliefs
Death Of A King
Divinity
Drowned Maid
From The Heaven Of My Heart
House Of Sleep
Into Hiding
Light And Shadow
My Kantele
Silent Waters
Silver Bride
The Bee
The Gathering
The Moon
The Smoke
The Wanderer
The Way
Under The Red Cloud
Wrong Direction
You I Need
een andere Amorphis-kraker, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    17 mei:
  • Conjurer
  • 19 mei:
  • -(16)-, Ter Ziele en Dunebender
  • John 5 en South Of Salem
  • 20 mei:
  • Deaf Club,
  • JOHN 5
  • 21 mei:
  • Chris Holmes en Thunderor
  • Deville en ¡Pendejo!
  • Howling Giant en Aum Zorion
  • 22 mei:
  • Asphyx
  • Chris Holmes, Thunderor en Lovell's Blade
  • Textures, Sugar Spine en Javier Valdi
  • 23 mei:
  • Plan Nine
  • Textures, Sugar Spine en Javier Valdi
    17 juni:
  • Blood Incantation en Neptunian Maximalism
  • Cradle Of Filfth
  • Escuela Grind
  • Snot, Doodseskader en 3 Eyed Kids
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andrew Latimer (Camel) - 77
  • Ariën Van Weesenbeek (Epica) - 46
  • Audie Desbrow (Great White) - 69
  • Bill Bruford (Yes) - 77
  • Carmelo Claps (Heimdall) - 50
  • Chris Merzinsky (Midnattsol) - 47
  • Claude Schnell (Dio) - 71
  • Dave Abbruzzese (Pearl Jam) - 58
  • Jarek Gajczuk-Zawadzki (Chainsaw) - 47
  • Josh Homme (Queens Of The Stone Age) - 53
  • Michael Starr (Steel Panther) - 61
  • Page McConnell (Phish) - 63
  • Pat O'Brien (Cannibal Corpse) - 61
  • Paul Di'Anno (Iron Maiden)† - 68
  • Sebastian Gorski (Chainsaw) - 50
  • Trent Reznor (Nine Inch Nails) - 61
  • Willy Quiroga (Vox Dei)† - 86

Vandaag overleden:
  • Alex Nelson (Lizzy Borden) - 2004
  • Bruce Fairbairn (producent) - 1999
Review

Lap Of Time - Dualism
Jaar van release: 2007
Label: Eigen beheer
Lap Of Time - Dualism
Progressieve rock en metal wordt op Nederlandse bodem niet al teveel gemaakt. Natuurlijk hebben we een oude progrock gigant als Focus in huis en ook groepen als Knight Area en The Aurora Project mogen er zeker zijn. Verder houdt het echter redelijk snel op met bands die vooruitstrevend bezig zijn.

Lap Of Time is weer eens een band die ook opereert in de meer progressieve contreien van de metal en rock. Op een goede manier ook nog eens even. Dualism is namelijk een prima en zeer donker plaatje geworden. Een plaat waarop op een uitstekende wijze progressieve songstructuren worden gecombineerd met invloeden uit het hele muzikale spectrum. Hard rock, melodieuze metal, symfonisch geweld, noem het maar op. Met een uitstekend geluid weet de band in ieder geval mijn aandacht op een positieve wijze te trekken.

De zeven vakkundig uitgewerkte nummers op de plaat hebben allemaal unieke kwaliteiten meegekregen. Zo begeeft de band zich af en toe in het vaarwater van een band als Tool, om vervolgens een sprongetje te maken naar meer ritmisch georiënteerde muziek zoals Dead Soul Tribe dat doet. Sfeer en avontuurlijke uitstapjes vormen de hoofdbestanddelen van dit schijfje en op beide vlakken laat men horen van wanten te weten.

Het enige minpuntje wat ik kan bedenken is dat de zang hier en daar nogal wankel is. De zanglijnen zijn soms behoorlijk gewaagd, maar ze zijn tegelijkertijd niet altijd even geslaagd. Op andere momenten draagt de zang zeker bij aan het scheppen van een donkere sfeer. Zangers Marc en Gerben vullen elkaar wel erg goed aan en dat komt de afwisseling op het vocale terrein ook zeker ten goede.
Met een overdaad aan duistere filmische elementen, aparte geluidjes en goede (vaak Oosterse) melodielijnen vormt de band absoluut een massieve muur van geluid. Geluid waar je even voor moet gaan zitten om alle details goed in je op te kunnen nemen.

Een prettige cd die het nodige vergt van de luisteraar. Het kost een paar luisterbeurten, maar dan heb je ook wat. Iedere liefhebber van donkere progrock en metal moet hier maar eens naar luisteren. Het feit dat de band uit Nederland komt moet daarbij natuurlijk extra reden zijn om de muziek eens te beluisteren.

Tracklist:
1. In The Doorway
2. The Mines
3. Lap Of Time
4. Listen Child
5. Hurt
6. Tale
7. Epilogue

Score: 82 / 100

Reviewer: Jeroen
Toegevoegd: 16 maart 2008

Zoeken
    15 mei:
  • Acid Reign - Daze Of The Week
  • Akem Manah - Threnodies
  • Artillery - Made In Hell
  • Atavistia - Old Gods Awaken
  • Desolus - Dwellers Of The Twilight Void
  • Heavenfall - Thorn
  • Port Noir - The Dark We Keep
  • Pro-Pain - Stone Cold Anger
  • Self Deception - One Of Us
  • The Ghoulstars - The Dark Overlords Of The Universe
  • 16 mei:
  • Imprisoned In Flesh - Malignant Mankind
  • 21 mei:
  • Blossom Death - Spirit
  • 22 mei:
  • Armored Saint - Emotion Factory Reset
  • As The Sun Falls - Songs From The Veil
  • Crown Lands - Apocalypse
  • Dimmu Borgir - Grand Serpent Rising
  • Varg - Live At Wolfszeit Festival 2024
Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.