Into The Grave
Enquête

South Of Heaven vindt pas in juni plaats, maar de line-up is al compleet. Wat vind jij de gaafste band die voor deze tweede editie is geboekt?

A Knight Under Maria's Altar
Alestorm
Anthrax
Becoming A.D.
Black Label Society
Boneripper
Cavalera plays Chaos A.D.
Corrosion Of Conformity
Death To All
Dismember
Flotsam And Jetsam
Gloryhammer
Haywire
Hellripper
Megadeth
Nephylim
Rectal Smegma
Septicflesh
Sepultura
Severe Torture
The Fifth Alliance
Trenchwar
Wind Rose

[ Uitslag | Enquêtes ]

    26 november:
  • Gutalax, Spasm en Guineapig
  • Perturbator, Kaelan Mikla en Gost
  • Spineshank, (hed) P.E. en South Of Salem
  • 27 november:
  • Spineshank, (hed) P.E. en South Of Salem
  • 28 november:
  • Asagraum, Chösen en Hellevaerder
  • 29 november:
  • Metal Before Christmas
  • Metalstorm en COVID
  • Petzjekket Fest 2025
  • 30 november:
  • Aephanemer, Valhalore en Dark Oath
  • Hemelbestormer, Ontaard en Gavran
  • 1 december:
  • Sabaton
Geen concerten bekend voor 25-12-2025.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Bev Bevan (Black Sabbath) - 79
  • Mark Lanegan (Screaming Trees)† - 61
  • Mark Morton (Lamb Of God) - 53
  • Nick Kuhn (Apothys) - 40
  • Steve Rothery (Marillion) - 66
  • Tim Armstrong (Rancid) - 60

Vandaag overleden:
  • Mishima Yukio (auteur) - 1970
  • Peter Christopherson (Throbbing Gristle) - 2010
  • Sam Lemmens (Up The Irons) - 2024
Review

Lay Down Rotten - Reconquering The Pit
Jaar van release: 2007
Label: Metal Blade Records
Lay Down Rotten - Reconquering The Pit
Potverdorie, wat een lekker plaatje is dit zeg. Dit is echt weer eens een verademing na al die zoetzappige melodieuze death metal bandjes. Gewoon weer een keer een echte death metal band, zonder fratsen en dat scheelt dames en heren.

Dit zeer productieve bandje uit Duitsland levert hiermee het vierde album in vier jaar tijd af en het mag gezegd worden, men slaagt met vlag en wimpel. Met een oerdegelijke productie worden er negen oerdegelijke death metal nummers op de luisteraar afgevuurd. De stijl van Lay Down Rotten is allerminst spectaculair of vernieuwend, maar wel ontzettend lekker. Een lompe riff hier, een brute grunt daar en dat alles met een gezonde dosis melodie. Dan niet het soort melodie waar In Flames of Soilwork de laatste jaren mee aan kwamen kakken, maar gewoon eenvoudige melodielijnen. Melodietjes die zich overigens direct in je kop nestelen, maar die ook weer niet direct mee te fluiten zijn. Melodie zit er namelijk zeker in, het wordt alleen zoals het bij echte death metal hoort, gedoseerd aangeleverd.

De band zit qua stijl een beetje tussen de oude Zweedse death en de ruwe Floridase stijl in. Het prettige oldschool gitaargeluid doet vooral aan de eerste stijl denken, maar de brute zang en de soms razendsnelle ritmes neigen meer naar de andere kant. Een leuke combinatie die behoorlijk succesvol uitpakt. Bitter Thoughts bijvoorbeeld, bewijst dat. Met vette riffs, een fors brullende stem, heerlijke tempowisselingen en natuurlijk subtiel geplaatste mooie solo's weet de band bij mij de gevoelige gitaarsnaar wel te raken.

Kortom, een uitstekend album van deze productieve Duitse heertjes. Volgend jaar maar weer een schijf, dacht ik zo, dat is toch beter dan al die vlakke melodieuze death metal light van tegenwoordig. Bruut, meedogenloos en toch met oor voor detail. Een must voor de liefhebbers.

Tracklist
1. Anarchic Outburst
2. Reconquering The Pit
3. Sound Of Breaking Bones
4. Bitter Thoughts
5. New Mechanic Human Phenomena
6. Demons Breed
7. Nihil
8. Unholy Alliance
9. All Of This Pain

Score: 81 / 100

Reviewer: Jeroen
Toegevoegd: 30 januari 2008

Lay Down Rotten - Reconquering The Pit
Reactie van Een Metalfan op 30-01-2008 om 12:13u

Hmm, er is nog andere melodische death metal dan In Flames of Soilwork. Als je een niet zo zoetsappig melodisch death metalbandje wil: mors principium est.

Dynamo Metalfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.