Bospop Into The Grave 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in maart 2026 werd uitgebracht?

Angus McSix - Angus McSix And The All-Seeing Astral Eye
Axel Rudi Pell - Ghost Town
Black Label Society - Engines Of Demolition
Erra - Silence Outlives The Earth
Exodus - Goliath
Gaerea - Loss
Hellripper - Coronach
Kate's Acid - Hellbender
Lamb Of God - Into Oblivion
Lion's Share - Inferno
Lost Society - Hell Is A State Of Mind
Machinae Supremacy - Machinae Supremacy
Monstrosity - Screams From Beneath The Surface
Myrath - Wilderness Of Mirrors
Neurosis - An Undying Love For A Burning World
Poison The Well - Peace In Place
Power Paladin - Beyond The Reach Of Enchantment
Temple Of Void - The Crawl
The Gems - Year Of The Snake
Threat Signal - Revelations
Triumpher - Piercing The Heart Of The World
Tyketto - Closer To The Sun
Vreid - The Skies Turn Black
Winterfylleth - The Unyielding Season
een ander studio-album uit maart 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    6 april:
  • Asagraum, Enisum, Convictive en Waldgeflüster
  • Hellripper, Schizophrenia en Sarcator
  • Skynd
  • 7 april:
  • Asagraum, Enisum, Convictive en Waldgeflüster
  • Skynd
  • Witch Fever
  • 8 april:
  • Asagraum, Enisum, Convictive en Waldgeflüster
  • Witch Fever
  • 9 april:
  • 1914 en Katla
  • Carnivore A.D.
  • Lord Of The Lost, Dogma en League Of Distortion
  • Morning Again, Becoming A.D. en Provisional
  • Predatory Void en Inferum
  • 10 april:
  • Carnivore A.D.
  • Novelists, TSS en Vianova
  • Year Of The Goat en Firmament
  • Zeke
  • 11 april:
  • Dead Head en Burning
  • Iotunn, In Vain en Nephylim
  • Smyrna Death Fest
Geen concerten bekend voor 06-05-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Becky Baldwin (Mercyful Fate) - 35
  • Charley Shackelford (Daylight Dies) - 48
  • Christophe Briand (Spheric Universe Experience) - 48
  • Didier Fontaine (A Group) - 66
  • Johnny Dee (Doro) - 62
  • Martí­n Méndez (Opeth) - 48
  • Mike Wead (King Diamond) - 59
  • Pablo Stagnaro (Six Magics) - 44
  • Robbie de Klerk (Another Messiah) - 47
  • Roy Mayorga (Stone Sour) - 56
  • Szymon Czech (producent)† - 51
  • Tim Öhrström (Avatar) - 36
  • Udo Dirkschneider (Accept) - 74

Vandaag overleden:
  • Alwin Schnoing (The Wounded) - 2023
Review

Helstar - Sins of the Past
Jaar van release: 2007
Label: AFM Records
Helstar - Sins of the Past
Het is de droomwens van veel bands om oud matig geproduceerd materiaal opnieuw in te spelen en het geheel een vette moderne productie mee te geven. Bands als Destruction en Testament gingen deze Amerikaanse metalhelden al voor en dat bleek behoorlijk succesvol. Ik was zeer benieuwd naar deze schijf van Helstar, aangezien de oude albums eigenlijk alleen maar goede nummers bevatten. De productie was echter nooit echt om over naar huis te schrijven.

Daarom is er nu Sins of the Past; een album met elf opnieuw ingespeelde klassiekers en twee nieuwe songs. Toegegeven, de nummers hebben na al die jaren nog steeds niets van hun oorspronkelijke kracht verloren en ook zanger James Rivera kan nog steeds een flinke keel opzetten. Echter, sinds ik het materiaal meerdere keren heb beluisterd, ben ik toch enigszins teleurgesteld. De kwaliteit van de songs staat buiten kijf, maar qua productie hoor ik eigenlijk niet al teveel verbetering. De gitaarsound is een stukje vetter, de onnatuurlijke galm van de zangpartijen is verdwenen en de bas ronkt misschien net iets lekkerder, maar luisterend naar het drumgeluid frons ik toch even de wenkbrauwen. De drums hebben een nogal kleffe droge sound en hoewel drummer Russel DeLeon alle technische kneepjes uitstekend beheerst, gaat vooral de snaredrum me na meerdere luisterbeurten op de zenuwen werken.

Het is over het algemeen allemaal iets beter dan vroeger qua geluid. Het tijdloze karakter maakt men meer dan duidelijk, maar het geheel weet gewoon niet te spetteren. In vroeger tijden was er waarschijnlijk geen betere studiotechniek aanwezig, maar ik hoor eigenlijk hier maar weinig verschillen met de sound van vroeger. Natuurlijk is het genieten geblazen om krakers als The King is Dead en Baptized in Blood nog eens langs te horen komen, maar nu lijken de songs op de cd meer op redelijke re-master versies van al die oude krakers.
Positief geluid erbij is de kwaliteit van de twee nieuwe nummers. Tormentor en Caress of the Dead zijn simpelweg twee nieuwe krakers die hoop bieden voor de toekomst. Volledig in de oude Helstar stijl is het genieten geblazen met de onnavolgbare melodieuze riffs en de prima zang van Rivera.

Ik houd dus een behoorlijk dubbel gevoel over aan deze release. Enerzijds is het gaaf om alles op hoog volume nog eens langs te horen komen, maar anderzijds had hier meer in gezeten. Als kennismaking met één van de grondleggers van het US power metal genre is deze cd echter een absolute aanrader.

Tracklist
1. Burning Star
2. Suicidal Nightmare
3. The King Is Dead
4. Evil Reign
5. Baptized In Blood
6. WItch's Eye
7. Tyrannicide
8. Harker's Tale
9. Angel Of Death
10. Dracula's Castle
11. Face The Wicked One
12. Tormentor
13. Caress Of The Dead

Reviewer: Jeroen
Toegevoegd: 9 december 2007

Meer Helstar:

Helstar - Sins of the Past
Reactie van Gradje Demon op 09-12-2007 om 19:26u
Score: 85 / 100

Prima schrijf. Riffs??? We gottem!

Helstar - Sins of the Past
Reactie van Old Mhb op 09-12-2007 om 20:37u

Zonder " Run with the pack" kan ik dit album geen soort van " Best of " noemen. Jammer.

Bovendien heb ik het gevoel dat dit een soort van pak de poenschijf is.

Helstar - Sins of the Past
Reactie van Jeroen op 09-12-2007 om 20:39u

Die versie hebben ze opnieuw opgenomen met Distant Thunder. Met wel een supervette productie. Zou een beetje dubbel op zijn.

Bibelot, Dordrecht Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.