Helldorado
Enquête

Wat is (tot dusver) jouw favoriete song van Mastodon?

Aqua Dementia
Black Tongue
Blood And Thunder
Colony Of Birchmen
Crystal Skull
Curl Of The Burl
Divinations
Floods Of Triton
Hearts Alive
High Road
Iron Tusk
March Of The Fire Ants
Megalodon
More Than I Could Chew
Mother Puncher
Oblivion
Once More ‘Round The Sun
Show Yourself
Steambreather
Teardrinker
The Czar
The Last Baron
The Motherload
The Wolf Is Loose
een andere Mastodon-kraker

[ Uitslag | Enquêtes ]

    15 november:
  • Blackbriar en Forever Still
  • For I Am King en Sugar Spine
  • Plan Nine
  • Submit Fest 2025
  • 16 november:
  • Life Of Agony, Ugly Kid Joe en Terradown
  • 18 november:
  • Halestorm en Bloodywood
  • Lacuna Coil en Nonpoint
  • Life Of Agony, Ugly Kid Joe en Terradown
  • 19 november:
  • Orbit Culture, Gaerea en Atlas
  • 20 november:
  • Lacuna Coil en Nonpoint
  • Life Of Agony, Ugly Kid Joe en Terradown
  • Temple Fang
  • 21 november:
  • Cobra The Impaler en My Diligence
  • Engel Of Deathfest IIII
  • For I Am King, Sugar Spine en Swanslaughter
  • New Model Army en Amy Montgomery
  • Pothamus en Modder
Geen concerten bekend voor 15-12-2025.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Dave "Snaer" van Beers (Her Enchantment) - 51
  • Jim Dickinson (producent)† - 84
  • Jimmy "Judas" Persson (Soilwork) - 46
  • John Grden (Fear Of God)† - 61
  • Juha-Pekka Leppäluoto (Charon) - 51
  • Pontus Jansson (Axenstar) - 52
  • Rami Mustafa (Nervecell) - 42
  • Riitta Heikkonen (Entwine) - 45
  • Ville "Wille-W" Wallenius (Twilightning) - 43
Review

Dark The Suns - In Darkness Comes Beauty
Jaar van release: 2007
Label: Firebox Records
Dark The Suns - In Darkness Comes Beauty
De Finse dark/gothic formatie Dark The Suns begon in 2005 als solo-project van zanger/gitarist Mikko Ojala, maar is inmiddels uitgegroeid tot een volwaardige band. Dit voorjaar dook het viertal de studio in, maar de opnames gingen niet van een leien dakje en het resultaat verdween in de vuilnisbak. In een andere studio werd het album vervolgens in zijn geheel opnieuw opgenomen, zodat In Darkness Comes Beauty nu dan toch het levenslicht ziet.

Dark The Suns koppelt harde en overwegend up-tempo gitaarriffs aan een standaard ritmesectie, een half verstaanbare grunt en aanstekelijk pianospel. Elk nummer duurt zo’n vier minuten, is eenvoudig qua opzet en uitvoering en bevat veel herhaling. De piano herhaalt vaak dezelfde melodie gedurende vrijwel het gehele nummer, terwijl de gitaarriffs over het volledige album weinig variatie bieden. Af en toe fluistert Ojala een stuk tekst en soms onderbreekt een rustige passage of gitaarsolo het patroon, maar dat zijn slechts kleurrijke details. In feite produceert het viertal gewoon veertig minuten lang continu bijna hetzelfde geluid en dezelfde atmosfeer.

Het gebrek aan afwisseling klinkt misschien ontmoedigend, maar gelukkig is de kwaliteit van de songs behoorlijk hoog, waardoor het album toch een aangename luisterervaring is. Mijn persoonlijke favoriet is het opzwepende en met een verslavende pianomelodie gezegende Alone, terwijl Ghost Bridges opvalt door het sterke optreden van gastzanger Harri Kauppinen (Beyond The Dream). Dankzij de pakkende riffs en vooral Juha Kokkonen’s toetsenspel is In Darkness Comes Beauty uiteindelijk een geslaagd debuutalbum te noemen. Voor de volgende langspeler zal Dark The Suns echter wel wat nieuwe invalshoeken moeten bedenken, om verveling te voorkomen.

Tracklist:
1. Reflections
2. The Sleeping Beauty
3. Black Sun
4. Alone
5. A Darkness To Drown In
6. Angel Soul
7. Drama For Gods
8. Ghost Bridges
9. Like Angels And Demons
10. Away

Score: 75 / 100

Reviewer: Gilbert
Toegevoegd: 22 november 2007

Zoeken
    12 november:
  • Wheel of Time - Asymmetry
  • 14 november:
  • 1914 - Viribus Unitis
  • Creatures - Creatures II
  • Enemynside - In The Shadows Of Unrest
  • Fimbul Winter - What Once Was
  • Lamp Of Murmuur - The Dreaming Prince In Ecstasy
  • Rise Of The Northstar - Chapter 04: Red Falcon Super Battle! Neo Paris War!!
  • Starforce - Beyond The Eternal Night
  • 21 november:
  • Annisokay - Abyss - The Final Chapter
  • Bloodbound - Field Of Swords
  • Danko Jones - Leo Rising
  • Havamal - Age Of The Gods
  • In Virtue - Age Of Legends
  • Midnite City - Bite The Bullet
  • Stryper - The Greatest Gift Of All
  • The Halo Effect - We Are Shadows
Into The Grave

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.