Into The Grave 2026
Enquête

Wat vind jij de gaafste act uit het programma van Jera On Air 2026?

A Day To Remember
Architects
Bury Tomorrow
Converge
Decapitated
Distant
Dog Eat Dog
Hatebreed
Het Goede Doel
Hollywood Undead
Ice Nine Kills
Ignite
Kanonenfieber
Madball
Papa Roach
Pennywise
Periphery
Rise Against
Static-X
Suicidal Tendencies
The Offspring
Trivium
Turbonegro
Zeke
een andere band uit de line-up van Jera On Air

[ Uitslag | Enquêtes ]

    14 mei:
  • Clan Of Xymox en The Essence
  • Creeper en The Howling
  • Riskey Melody en Maki Oyama
  • 15 mei:
  • Conjurer en Terzij De Horde
  • Turbobier, Dikke Dennis & De Röckers en Radical Retard
  • 16 mei:
  • Clan of Xymox, The Essence en Darker
  • Loyalty Ends Here en Manacer
  • 17 mei:
  • Conjurer
  • 19 mei:
  • John 5 en South Of Salem
  • 20 mei:
  • Deaf Club,
  • JOHN 5
    14 juni:
  • Agent Steel
  • Cro-Mags
  • Into The Grave
  • Sugar
Kalender
Vandaag jarig:
  • Amber de Buijzer (Asagraum) - 34
  • C.C. DeVille (Poison) - 64
  • Eric Peterson (Testament) - 62
  • Helen Vogt (Flowing Tears) - 44
  • Ian Astbury (The Cult) - 64
  • Jack Bruce (Cream)† - 83
  • Jay Beckenstein (Spyro Gyra) - 75
  • Jon Landau (producent) - 79
  • Maurice Swinkels (Legion Of The Damned) - 53
  • Mike Inez (Alice In Chains) - 60
  • Øystein Garnes Brun (Borknagar) - 51
  • Randy Shawver (Iced Earth) - 61
  • Sammy Sayed (Scarab) - 41
  • Steve Hogarth (Marillion) - 70

Vandaag overleden:
  • B.B. King - 2015
Review

Dark The Suns - In Darkness Comes Beauty
Jaar van release: 2007
Label: Firebox Records
Dark The Suns - In Darkness Comes Beauty
De Finse dark/gothic formatie Dark The Suns begon in 2005 als solo-project van zanger/gitarist Mikko Ojala, maar is inmiddels uitgegroeid tot een volwaardige band. Dit voorjaar dook het viertal de studio in, maar de opnames gingen niet van een leien dakje en het resultaat verdween in de vuilnisbak. In een andere studio werd het album vervolgens in zijn geheel opnieuw opgenomen, zodat In Darkness Comes Beauty nu dan toch het levenslicht ziet.

Dark The Suns koppelt harde en overwegend up-tempo gitaarriffs aan een standaard ritmesectie, een half verstaanbare grunt en aanstekelijk pianospel. Elk nummer duurt zo’n vier minuten, is eenvoudig qua opzet en uitvoering en bevat veel herhaling. De piano herhaalt vaak dezelfde melodie gedurende vrijwel het gehele nummer, terwijl de gitaarriffs over het volledige album weinig variatie bieden. Af en toe fluistert Ojala een stuk tekst en soms onderbreekt een rustige passage of gitaarsolo het patroon, maar dat zijn slechts kleurrijke details. In feite produceert het viertal gewoon veertig minuten lang continu bijna hetzelfde geluid en dezelfde atmosfeer.

Het gebrek aan afwisseling klinkt misschien ontmoedigend, maar gelukkig is de kwaliteit van de songs behoorlijk hoog, waardoor het album toch een aangename luisterervaring is. Mijn persoonlijke favoriet is het opzwepende en met een verslavende pianomelodie gezegende Alone, terwijl Ghost Bridges opvalt door het sterke optreden van gastzanger Harri Kauppinen (Beyond The Dream). Dankzij de pakkende riffs en vooral Juha Kokkonen’s toetsenspel is In Darkness Comes Beauty uiteindelijk een geslaagd debuutalbum te noemen. Voor de volgende langspeler zal Dark The Suns echter wel wat nieuwe invalshoeken moeten bedenken, om verveling te voorkomen.

Tracklist:
1. Reflections
2. The Sleeping Beauty
3. Black Sun
4. Alone
5. A Darkness To Drown In
6. Angel Soul
7. Drama For Gods
8. Ghost Bridges
9. Like Angels And Demons
10. Away

Score: 75 / 100

Reviewer: Gilbert
Toegevoegd: 22 november 2007

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.