Alcatraz
Enquête

Marco van Basten vond het maar niks dat Linkin Park voor de aftrap van de Champions League-finale op 31 mei een optreden verzorgde. Wat vind jij van de Amerikaanse gewoonte om grote sportwedstrijden op te vrolijken met een concert?

Geweldig, ook voor aanvang van de wedstrijd
Prima, maar niet voor het duel wanneer de spelers zich willen opwarmen
Dat is iets voor pop-acts, niet voor heavy bands als Linkin Park en Gojira
Zo’n muzikaal optreden is onzin, het publiek komt voor de sportwedstrijd
Sport is kut, laat die band elders een eigen concert doen voor hun fans
Van mij hoeft het niet, maar ik gun zo’n band wel de extra exposure
Normaliter vind ik het een goed idee, maar Linkin Park was echt slecht
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    10 juni:
  • Whitechapel
  • 11 juni:
  • King Diamond, Paradise Lost en Angel Witch
  • Myles Kennedy
  • W.A.S.P.
  • 12 juni:
  • Man as Plague, Gallamesh en Everything Decays
  • 13 juni:
  • Into The Grave
  • Man as Plague en The Unslain
  • 14 juni:
  • Into The Grave
  • Man as Plague
  • Sorcerer
  • 15 juni:
  • Into The Grave
Kalender
Vandaag jarig:
  • Adam "Nergal" Darski (Behemoth) - 48
  • Ernie C. (Body Count) - 66
  • Howlin' Wolf† - 115
  • Johan Ericson (Draconian) - 46
  • Juhana Karlsson (Amoral) - 42
  • Magnus Rosén (Hammerfall) - 62
  • Marko Paasikoski (Sonata Arctica) - 47
  • Martin Orford (IQ) - 66
  • Mickey Curry (Bryan Adams) - 69
  • Peter Gale (Sweet Sorrow) - 45
  • Robert Hampson (Loop) - 60
Review

Puscifer - V is for Vagina
Jaar van release: 2007
Label: Sony BMG
Puscifer - V is for Vagina
Wederom is er een zanger van een grote hedendaagse metalband die met een solo album op de proppen komt. Ditmaal is het de beurt aan Maynard James Keenan, oftewel de zanger van Tool en A Perfect Circle. Keenan brengt onder de naam Puscifer een experimenteel album op de markt. Onder andere Tim Alexander (Primus), Lustmord en Milla Jovovich (fotomodel/filmster) verleenden hun medewerking aan dit album.

De muziek van Puscifer lijkt totaal niet op de muziek van Tool of A Perfect Circle. Het album heeft dan ook weinig meer met metal of rock te maken. Alleen de stem van Keenan is duidelijk te herkennen, al is het meer praten en mompelen wat hij op dit album laat horen.

Een echte goede omschrijving valt er niet te geven aan de muziek van Puscifer. Na het album voor de eerste keer te hebben gehoord, dacht ik dat het hier ging om één lange experimentele jamsessie. Pas na meerdere luistersessies begonnen de puzzelstukjes op hun plaats te vallen. Over de gehele linie laat het album een duistere en filmische indruk achter. Het nummer Rev 22:20 stond bijvoorbeeld al op de soundtrack van de film Saw II (2005). De invloeden van industrial en dan met name van een band als Nine Inch Nails zijn zeker van toepassing op Puscifer. Luister bijvoorbeeld maar eens naar de nummers Vagina Mine en The Undertaker. Maar er is meer. Het nummer Drunk With Power zou zo op één van de latere albums van Tom Waits kunnen staan, terwijl de single Queen B zelfs lichte funky drum & base invloeden laat horen.

Ik verwacht dat het album de metalfan in het algemeen niet zal aanspreken. Puscifer is absoluut geen hapklare brok, maar “the musicianship is actually there”. V Is For Vagina is dan ook een album dat moet groeien. Persoonlijk denk ik dat de score na verloop van tijd wel eens wat hoger zou kunnen uitvallen.

Tracklist:
1. Queen B
2. Dozo
3. Vagina Mine
4. Momma Sed
5. Drunk With Power
6. The Undertaker
7. Trekka
8. Indigo Children
9. Sour Grapes
10. Rev 22:20

Score: 64 / 100

Reviewer: Ard
Toegevoegd: 10 november 2007

Puscifer - V is for Vagina
Reactie van DirkGrijs op 10-11-2007 om 12:27u

Erg goed album, vooral de vocalen, mits je er van houdt, maar wat doet het op MF? Dat het de zanger van Tool is begrijp ik, maar dat is ook echt de enige link met rock/metal. De muziek zelf lijkt er in de verste verte niet op.

Puscifer - V is for Vagina
Reactie van Amibor op 10-11-2007 om 16:36u
Score: 85 / 100

Gaaf album, heerlijke sfeer, en tja, het is jammer dat Maynard niet veel zingt op dit album, maar zijn vocalen blijven sowieso betoverend. Heeft natuurlijk weinig met metal van doen dit, maar toch.

Puscifer - V is for Vagina
Reactie van Corne op 23-11-2007 om 12:11u
Score: 84 / 100

Het is een zeer fijn album.
Ik weet ook niet waarom men hier maar een 64 voor geeft.
Maar ach dit album hoort hier ook niet thuis.
Het is echt zon laydback album geworden, prachtig!

Pitfest Iron Maiden Rock Legends Special

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.