Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour Into The Grave 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete song uit 2025?

1914 - 1916 (The Südtirol Offensive)
Amenra - Forlorn
Amon Amarth - We Rule The Waves
Arjen Anthony Lucassen - Our Final Song
Behemoth - The Shit Ov God
Coroner - Symmetry
Disturbed - I Will Not Break
Dream Theater - Midnight Messiah
Electric Callboy - Elevator Operator
Epica - Cross The Divide
Ghost - Satanized
Helloween - Universe (Gravity For Hearts)
Kreator & Britta Görtz - Tränenpalast
Linkin Park - Up From The Bottom
Lorna Shore - Oblivion
Mayhem - Weep For Nothing
Megadeth - Tipping Point
Paradise Lost - Silence Like The Grave
Poppy, Amy Lee & Courtney LaPlante - End Of You
Sabaton - Templars
Testament - Infanticide A.I.
Textures & Charlotte Wessels - At The Edge Of Winter
Till Lindemann - Und Die Engel Singen
Volbeat - By A Monster’s Hand
een ander nummer uit 2025, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    4 januari:
  • Colin of Arabia, Street Power, Cold Grip en Premonition
Kalender
Vandaag jarig:
  • Bruce Fairbairn (producent)† - 76
  • Byron McMackin (Pennywise) - 56
  • Clive Bunker (Jethro Tull) - 79
  • Greg Macainsh (Skyhooks) - 75
  • Jon Theodore (Queens Of The Stone Age) - 52
  • Steve Edmondson (Paradise Lost) - 56
  • Zbigniew Robert "Inferno" Prominski (Azarath) - 47

Vandaag overleden:
  • Rowland S. Howard (The Birthday Party) - 2009
Review

Healing Sixes - Enormosound
Jaar van release: 2002
Label: Corazong Records
Healing Sixes - Enormosound
Healing sixes is een nieuwe formatie rond zanger/gitarist Doug Henthorn. Deze vierkoppige band (met daarin Jason Bonham op drums die de zoon is van de ruim twintig jaar overleden Led Zeppelin drummer John Bonham). Deze groep treed al geregeld op vanaf '99 maar kon geen platencontract bemachtigen en producer Kevin Shirley (die metalfans kennen van Iron Maiden en Dream Theater) besliste dan maar om dit cd'tje te producen en uit te brengen op zijn eigen label.

Laat ik maar al eens duidelijk maken dat dit geen metal album is maar dat de band ons een mengeling brengt van (hard)rock, pop en een beetje blues. De nummers klinken allemaal zeer spontaan en zijn erg toegankelijk; de refreinen blijven in je hoofd hangen na twee luisterbeurten. Het album begint sterk met 'Wild horses' met daarin typisch blues slide gitaar spel. 'Travelogue' doet mij denken aan een groep als Nickelback; kortom goede rock dus. Het meer zware 'The half live' en het met een groove doorspekte 'Trailer park girl' luisteren ook lekker weg. Er staan ook wat rustigere nummertjes op zoals bijvoorbeeld 'Pride'.

Deze cd is vrij spontaan en je kan afleiden dat de muzikanten al duidelijk jaren ervaring hebben. Dit album is aan iedereen aan te raden die eens een wat rustiger cd'tje wil hebben, en die het niet te ingewikkeld wilt. Maar het spelplezier, goede productie en het prachtige artwork van niemand minder dan Storm Thorgerson (die alle tijdloze Pink Floyd covers heeft gemaakt) zorgen er voor dat dit album de middelmatigheid overstijgt. Maar persoonlijk had ik liever wat ingewikkeldere muziek en wat meer solo’s gehoord. Maar toch een leuk en ontspannend album.

Tracklist:
1. Intro
2. Wild horses
3. Make you learn
4. Travelogue
5. Pride
6. End of conversation
7. The half life
8. Slag pit
9. Down for Otis
10. Trailer park girl
11. Painted ceilings
12. I don’t care

Score: 73 / 100

Reviewer: Kristof
Toegevoegd: 3 oktober 2002

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.