Bibelot, Dordrecht
Enquête

Wat is jouw favoriete rock- of metalband uit het Afrikaanse continent?

Abu Lahab [Marokko]
Amanaz [Zambia]
Arka'n Asrafokor [Togo]
Constellatia [Zuid-Afrika]
Crescent [Egypte]
Duma [Oeganda/Kenia]
Freedom's Children [Zuid-Afrika]
Lycopolis [Egypte]
Mdou Moctar [Niger]
Myrath [Tunesië]
Ngozi Family [Zambia]
Nishaiar [Ethiopië]
Odious [Egypte]
Ofege [Nigeria]
Overthrust [Botswana]
Seether [Zuid-Afrika]
Skinflint [Botswana]
Songhoy Blues [Mali]
Suck [Zuid-Afrika]
Tamikrest [Mali]
Vulvodynia [Zuid-Afrika]
Wildernessking [Zuid-Afrika]
Witch [Zambia]
Wrust [Botswana]
een andere band uit Afrika

[ Uitslag | Enquêtes ]

    23 juni:
  • Agnostic Front en Lies!
  • Black Veil Brides
  • Immortal Disfigurement en Gutrectomy
  • 24 juni:
  • A Perfect Circle
  • Gaerea
  • Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs en Maha
  • Possesssed en The Heritance
  • 25 juni:
  • Eyehategod en Dwarves
  • Jera On Air
  • Sunn O)))
  • 26 juni:
  • Jera On Air
  • Walg en Griis
  • 27 juni:
  • Aeveris, The Dirty Scums, Promise Down, Signs Of Algorithm en Powerslave
  • Jera On Air
  • 29 juni:
  • Iron Maiden, Epica, Testament, Doro en Fleddy Melculy
Geen concerten bekend voor 23-07-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Chris Holmes (W.A.S.P.) - 68
  • Chuck Billy (Testament) - 64
  • Esben Willems (Monolord) - 53
  • Frédéric Leclercq (Dragonforce) - 48
  • Glenn Danzig (Misfits) - 71
  • Heiko Spaarmann (Povertys No Crime) - 50
  • Joey Allen (Warrant) - 62
  • Paul "Bonehead" Arthurs (Oasis) - 61
  • Peter Knight (dirigent)† - 109
  • Randy Jackson (Journey) - 70
  • Ryan Clark (Demon Hunter) - 47
  • Steve Shelley (Sonic Youth) - 64

Vandaag overleden:
  • Max "Mad Max" Varnier (Worship) - 2001
  • Mick Ralphs (Bad Company) - 2025
  • Pete Quaife (The Kinks) - 2010
Review

Healing Sixes - Enormosound
Jaar van release: 2002
Label: Corazong Records
Healing Sixes - Enormosound
Healing sixes is een nieuwe formatie rond zanger/gitarist Doug Henthorn. Deze vierkoppige band (met daarin Jason Bonham op drums die de zoon is van de ruim twintig jaar overleden Led Zeppelin drummer John Bonham). Deze groep treed al geregeld op vanaf '99 maar kon geen platencontract bemachtigen en producer Kevin Shirley (die metalfans kennen van Iron Maiden en Dream Theater) besliste dan maar om dit cd'tje te producen en uit te brengen op zijn eigen label.

Laat ik maar al eens duidelijk maken dat dit geen metal album is maar dat de band ons een mengeling brengt van (hard)rock, pop en een beetje blues. De nummers klinken allemaal zeer spontaan en zijn erg toegankelijk; de refreinen blijven in je hoofd hangen na twee luisterbeurten. Het album begint sterk met 'Wild horses' met daarin typisch blues slide gitaar spel. 'Travelogue' doet mij denken aan een groep als Nickelback; kortom goede rock dus. Het meer zware 'The half live' en het met een groove doorspekte 'Trailer park girl' luisteren ook lekker weg. Er staan ook wat rustigere nummertjes op zoals bijvoorbeeld 'Pride'.

Deze cd is vrij spontaan en je kan afleiden dat de muzikanten al duidelijk jaren ervaring hebben. Dit album is aan iedereen aan te raden die eens een wat rustiger cd'tje wil hebben, en die het niet te ingewikkeld wilt. Maar het spelplezier, goede productie en het prachtige artwork van niemand minder dan Storm Thorgerson (die alle tijdloze Pink Floyd covers heeft gemaakt) zorgen er voor dat dit album de middelmatigheid overstijgt. Maar persoonlijk had ik liever wat ingewikkeldere muziek en wat meer solo’s gehoord. Maar toch een leuk en ontspannend album.

Tracklist:
1. Intro
2. Wild horses
3. Make you learn
4. Travelogue
5. Pride
6. End of conversation
7. The half life
8. Slag pit
9. Down for Otis
10. Trailer park girl
11. Painted ceilings
12. I don’t care

Score: 73 / 100

Reviewer: Kristof
Toegevoegd: 3 oktober 2002

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.