Into The Grave 2026
Enquête

Wat vind jij de gaafste act uit het programma van Jera On Air 2026?

A Day To Remember
Architects
Bury Tomorrow
Converge
Decapitated
Distant
Dog Eat Dog
Hatebreed
Het Goede Doel
Hollywood Undead
Ice Nine Kills
Ignite
Kanonenfieber
Madball
Papa Roach
Pennywise
Periphery
Rise Against
Static-X
Suicidal Tendencies
The Offspring
Trivium
Turbonegro
Zeke
een andere band uit de line-up van Jera On Air

[ Uitslag | Enquêtes ]

    17 mei:
  • Conjurer
  • 19 mei:
  • -(16)-, Ter Ziele en Dunebender
  • John 5 en South Of Salem
  • 20 mei:
  • Deaf Club,
  • JOHN 5
  • 21 mei:
  • Chris Holmes en Thunderor
  • Deville en ¡Pendejo!
  • Howling Giant en Aum Zorion
  • 22 mei:
  • Asphyx
  • Chris Holmes, Thunderor en Lovell's Blade
  • Textures, Sugar Spine en Javier Valdi
  • 23 mei:
  • Plan Nine
  • Textures, Sugar Spine en Javier Valdi
    17 juni:
  • Blood Incantation en Neptunian Maximalism
  • Cradle Of Filfth
  • Escuela Grind
  • Snot, Doodseskader en 3 Eyed Kids
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andrew Latimer (Camel) - 77
  • Ariën Van Weesenbeek (Epica) - 46
  • Audie Desbrow (Great White) - 69
  • Bill Bruford (Yes) - 77
  • Carmelo Claps (Heimdall) - 50
  • Chris Merzinsky (Midnattsol) - 47
  • Claude Schnell (Dio) - 71
  • Dave Abbruzzese (Pearl Jam) - 58
  • Jarek Gajczuk-Zawadzki (Chainsaw) - 47
  • Josh Homme (Queens Of The Stone Age) - 53
  • Michael Starr (Steel Panther) - 61
  • Page McConnell (Phish) - 63
  • Pat O'Brien (Cannibal Corpse) - 61
  • Paul Di'Anno (Iron Maiden)† - 68
  • Sebastian Gorski (Chainsaw) - 50
  • Trent Reznor (Nine Inch Nails) - 61
  • Willy Quiroga (Vox Dei)† - 86

Vandaag overleden:
  • Alex Nelson (Lizzy Borden) - 2004
  • Bruce Fairbairn (producent) - 1999
Review

Sodom - Agent Orange
Jaar van release: 1989
Label: SPV / Steamhammer Records
Sodom - Agent Orange
Sodom; de meeste metalfans hebben een grote hekel aan deze groep. Alleen in Duitsland krijgt de groep nog veel respect. Ik heb dit persoonlijk altijd vreemd gevonden; oké Sodom heeft de laatste 10 jaar geen één vernieuwend album uitgebracht maar het nieuwe materiaal was toch altijd vrij sterk. Oké; de teksten gaan veelal over oorlog en specifiek over Vietnam; de band valt dus wel eens in herhaling. En als je zegt dat die schlager-muziek projecten van Tom Angelripper op zijn minst nogal een discutabel niveau hebben, dan geef ik je zeker gelijk.

Maar voor mij is Sodom toch nog altijd de groep die enkele sterke thrash albums in de jaren ’80 hebben afgeleverd die tot de beste in het genre behoren. En een groep die altijd trouw gebleven is aan hun stijl.

Eén van die sterke albums uit de jaren ’80 is dit sublieme ‘Agent orange’ uit 1989. Voor wie de stijl van deze groep kent; het is dus slayeriaanse thrash overgoten met een typisch Duitse thrash sausje. Zo begint de cd sterk met het zeer sterk aan slayer refererende titelnummer. Daarna volgt ‘Tired and red’ waarin sublieme solo’s voorkomen. Daarna volgt een typisch standaard sodom thrash nummer genaamd ‘Incest’ dat niet slecht is maar zeker geen uitschieter is. Daarna volgt de klassieker ‘Remember the fallen’ waar me kunnen horen dat Tom Angelripper ook echt kan zingen. Met de rest van het album zit het ook goed en er volgt nog één echte uitschieter namelijk ‘Ausgebombt’. Enkel de afsluiter van het album; een pop nummer uit de jaren ’60 dat gecoverd wordt is nogal vrij saai en standaard. Dit nummer hadden ze beter niet op dit uitstekende thrash album gezet.

Besluit; geef Sodom eens een kans en luister eens naar dit uitstekende album. Het zal je zeker niet tegen vallen.

Tracklist:
1. Agent orange
2. Tired and red
3. Incest
4. Remember the fallen
5. Magic dragon
6. Exhibition bout
7. Ausgebombt
8. Baptism of fire
9. Don’t walk away

Score: 85 / 100

Reviewer: Kristof
Toegevoegd: 15 september 2002

Meer Sodom:

Sodom - Agent Orange
Reactie van Een_Metalfan op 16-09-2002 om 20:13u
Score: 9 / 100

jij hebt vast de cd want op mijn lp staat die kovver gelukkig niet. Lord Ruftlucht

Sodom - Agent Orange
Reactie van Een_Metalfan op 25-06-2003 om 13:27u
Score: 95 / 100

WIE HOE WA ? SODOM GEHAAT ? TIS TOEVALLIG EEN VA DIE GROEPEN DIE ME VANAF DE EERSTE MINI LP (IN THE SING OF EVIL) NOG NOOIT HEEFT TELEURGESTELD. OOK NIET LIVE. SODOM RULES AL 20 JAAR. OF ZIJN ER DAN ZOVEEL METALLIKAKKERS HIER ?

Sodom - Agent Orange
Reactie van Een_Metalfan op 03-07-2003 om 09:31u
Score: 90 / 100

Hele vette CD! Sodom maakt nog steeds sterk materiaal, en zo'n hekel hebben we er niet aan want bij de laatste concerten in NL werd SODOM weldegeljik net zo hard toegeluicht als destruction en Kreator! Overigens is de cover geen jaren 60 popsong maar een nummer van de jaren 80 metallegende TANK!

Sodom - Agent Orange
Reactie van hoi op 11-05-2004 om 00:15u
Score: 90 / 100

luister eens naar de albums code red of tapping the vein keiharde trash

Sodom - Agent Orange
Reactie van trooper op 24-08-2004 om 03:24u
Score: 87 / 100

uit nieuwgierigheid heb ik deze cd beluisterd en godverdomme wat een geweld. Het maakt mij niets uit dat deze bende in herhaling valt,het is supervette trash en behoort tot de klassiekers van de '80's

Sodom - Agent Orange
Reactie van bones op 04-10-2005 om 15:48u
Score: 85 / 100

Beste reviewer...Sodom is een van de meest geliefde bands onder ons thrashers! Buiten de zogenoemde big 4 of Thrash...metallica,anthrax,slayer en megadeth...waren er bands die zeker net zo geliefd waren....testament,exodus,death angel,forbidden,heathen,kreator,vio/lence,sadus,overkill,destruction,possesed,en nuclear assault om er een paar te noemen, en sodom hoorde daar zeker bij!!!!

Sodom - Agent Orange
Reactie van Squidward op 22-04-2006 om 18:32u
Score: 91 / 100

Amen!

Zoeken
    15 mei:
  • Acid Reign - Daze Of The Week
  • Akem Manah - Threnodies
  • Artillery - Made In Hell
  • Atavistia - Old Gods Awaken
  • Desolus - Dwellers Of The Twilight Void
  • Heavenfall - Thorn
  • Port Noir - The Dark We Keep
  • Pro-Pain - Stone Cold Anger
  • Self Deception - One Of Us
  • The Ghoulstars - The Dark Overlords Of The Universe
  • 16 mei:
  • Imprisoned In Flesh - Malignant Mankind
  • 21 mei:
  • Blossom Death - Spirit
  • 22 mei:
  • Armored Saint - Emotion Factory Reset
  • As The Sun Falls - Songs From The Veil
  • Crown Lands - Apocalypse
  • Dimmu Borgir - Grand Serpent Rising
  • Varg - Live At Wolfszeit Festival 2024
Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.