Into The Grave 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete song van Amorphis?

Against Widows
Alone
Amongst Stars
Black Winter Day
Day Of Your Beliefs
Death Of A King
Divinity
Drowned Maid
From The Heaven Of My Heart
House Of Sleep
Into Hiding
Light And Shadow
My Kantele
Silent Waters
Silver Bride
The Bee
The Gathering
The Moon
The Smoke
The Wanderer
The Way
Under The Red Cloud
Wrong Direction
You I Need
een andere Amorphis-kraker, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    23 mei:
  • Necrotesque en Deadspeak
  • Plan Nine
  • Textures, Sugar Spine en Javier Valdi
  • 24 mei:
  • Airbag en Lesoir
  • Earthside
  • Hirax, Türböwitch en Dead Serious
  • 29 mei:
  • Dog With A Spoon, Astronutz en No Breakfast Goodbye
  • Plini en Sungazer
    23 juni:
  • Agnostic Front en Lies!
  • Black Veil Brides
  • Immortal Disfigurement en Gutrectomy
Kalender
Vandaag jarig:
  • Alex Hellid (Entombed) - 53
  • David Folchitto (Kaledon) - 48
  • Eric Hoffman (Deicide) - 58
  • Masse "Emperor Magus Caligula" Broberg (Dark Funeral) - 53
  • Nikola Mijic (Alogia) - 46
  • Philip Selway (Radiohead) - 59
  • Piet Jorens (Arno) - 65
  • Piotr Kozieradzki (Riverside) - 56

Vandaag overleden:
  • Mike Jastrembski (Heathen) - 2005
Review

Thunderbolt (Pol) - Apocalyptic Doom
Jaar van release: 2007
Label: Agonia Records
Thunderbolt (Pol) - Apocalyptic Doom
Het moet al heel gek gaan lopen, wil Thunderbolt zich met het album Apocalyptic Doom niet definitief in de zwarte schijnwerpers spelen. Hoewel begonnen als het zoveelste obscure, in ideologisch opzicht nogal dubieuze, Poolse black metal bandje, heeft deze groep een stormachtige ontwikkeling doorgemaakt. Vanaf The Burning Deed of Deceit ging het met zevenmijlspassen vooruit met Thunderbolt, met als voorlopig hoogtepunt het uitstekende Inhuman Ritual Massmurder.

Daar is nu echter verandering ingekomen, want het onlangs verschenen Apocalyptic Doom is absoluut het beste album van deze heren tot op heden. Zowel in compositorisch opzicht als productioneel gezien staat dit album als een huis. Zanger Necrosodom is één van de belangrijkste troeven en weet een bezetenheid in zijn stem te leggen die maar weinig zangers in dit genre kunnen benaderen. Mede daardoor doet Apocalyptic Doom bij tijd en wijle aan het werk van Funeral Mist denken, maar af en toe lijkt het ook wel of Attila Csihar op bezoek is geweest.

Een zanger die deze twee stijlen schijnbaar moeiteloos kan combineren, verdient dan ook een groot compliment. Maar het is niet het enige sterke punt aan Apocalyptic Doom. Ook de composities zijn gewoonweg ijzersterk, waardoor de relatief lange nummers geen moment vervelen. Het beste voorbeeld is The Inner Beast – een geweldig nummer met een morbide, doodse uitstraling, dat zich met het betere werk van Deathspell Omega kan meten. De andere nummers doen overigens in kwaliteit ook niet veel hiervoor onder.

Met Apocalyptic Doom zet Thunderbolt dus de stijgende lijn van de vorige albums moeiteloos door. Het levert een intens, volwassen en bezeten black metal-album op, dat zich samen met de nieuwe albums van Watain en Marduk tot de voorlopige top van dit jaar mag rekenen.

Tracklist:
1. The Omen/Apocalyptic Doom
2. Occult Gateway of Hell
3. Infernal Redemption
4. Unity with Thousand Names
5. Spadnie Smiertelny Cios
6. The Inner Beast
7. Scumslaughter
8. The Mark of Cain
9. Beyond the End of Time

Score: 88 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 15 mei 2007

Thunderbolt (Pol) - Apocalyptic Doom
Reactie van hypnos op 16-05-2007 om 10:31u
Score: 100 / 100

terecht! vorige cd is ook een mijlpaal

Thunderbolt (Pol) - Apocalyptic Doom
Reactie van Jeroen op 16-05-2007 om 22:50u
Score: 90 / 100

Voor mij de beste en meest relevante black metal band van het moment. Dit gaat dik over prentieuze bagger heen zoals de laatste Mayhem dat was. Veel meer sfeer, beter spel en bovenal veel betere nummers. Verslavende plaat. Ga zo door.

Zoeken
    21 mei:
  • Blossom Death - Spirit
  • 22 mei:
  • Armored Saint - Emotion Factory Reset
  • As The Sun Falls - Songs From The Veil
  • Crown Lands - Apocalypse
  • Dimmu Borgir - Grand Serpent Rising
  • Varg - Live At Wolfszeit Festival 2024
  • 29 mei:
  • Ana - Motivated By Death
  • Azaghal - Nekrohelios
  • Devin Townsend - The Moth
  • Elder - Through Zero
  • Eternal Evil - Forever Feared
  • Godthrymm - Projections
  • Hecate Enthroned - The Corpse Of A Titan, A Lament Long Buried
  • Leatherwitch - First Spell
  • Monolord - Neverending
  • Sarcasm - Lifeforce Omnibound
  • Somnia Finem - Desassossego
  • The Scalar Process - Agnomysticism
  • Trelldom - By The Word
Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.