Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026
Enquête

Zou jij minstens 200 euro over hebben voor een intiem zaalconcert van jouw favoriete muzikant (met begeleidingsband), zoals de fans van Ronnie Wood?

Sterker nog, ik heb gewoon een kaartje gekocht voor Ronnie Wood
Ja, voor één of meer favoriete muzikanten zou ik dat betalen
Alleen in een zeer bijzondere situatie, zoals een glorieus afscheidsconcert
Niet voor soloconcert, wellicht voor grote show van mijn favoriete band(s)
Helaas zijn de muzikanten waarvoor ik dat bedrag over zou hebben al dood
Nee, zo'n bedrag vind ik absurd hoog voor welke artiest of band dan ook
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    20 maart:
  • Benighted, XII Thorns en Bloid
  • Keith Caputo en Serpents
  • Plan Nine
  • Rise A Thousand en Left To Love
  • Sabiendas, Anomic en Stigmatized
  • 21 maart:
  • Eternal Eclipse: Cirith Gorgor, Heinous en Messor Falce
  • Gaerea
  • Gorgoroth, Patristic, Tyrmfar en Lömsk
  • The Motherz en Wild Blaze
  • 22 maart:
  • Angus McSix, Bloodbound en Brainstorm
  • Predatory Void en The Fifth Alliance
  • Woke Up Tied Up, White Knuckle Grip en Posture
  • 25 maart:
  • David Ellefson en M.A.G.O.
  • 26 maart:
  • David Ellefson en M.A.G.O.
  • Kataklysm, Vader en Blood Red Throne
Geen concerten bekend voor 20-04-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Carl Palmer (Emerson, Lake & Palmer) - 76
  • Chester Bennington (Linkin Park)† - 50
  • David Dahir (Cellador) - 37
  • Kelly Conlon (Death) - 57
  • Olivier Lapauze (Heavenly) - 43
  • Sam Dunn (regisseur) - 52

Vandaag overleden:
  • A.J. Pero (Twisted Sister) - 2015
  • Archie Bleyer (Cadence Records) - 1989
  • Nick Griffiths (producent) - 2005
Review

Thunderbolt (Pol) - Apocalyptic Doom
Jaar van release: 2007
Label: Agonia Records
Thunderbolt (Pol) - Apocalyptic Doom
Het moet al heel gek gaan lopen, wil Thunderbolt zich met het album Apocalyptic Doom niet definitief in de zwarte schijnwerpers spelen. Hoewel begonnen als het zoveelste obscure, in ideologisch opzicht nogal dubieuze, Poolse black metal bandje, heeft deze groep een stormachtige ontwikkeling doorgemaakt. Vanaf The Burning Deed of Deceit ging het met zevenmijlspassen vooruit met Thunderbolt, met als voorlopig hoogtepunt het uitstekende Inhuman Ritual Massmurder.

Daar is nu echter verandering ingekomen, want het onlangs verschenen Apocalyptic Doom is absoluut het beste album van deze heren tot op heden. Zowel in compositorisch opzicht als productioneel gezien staat dit album als een huis. Zanger Necrosodom is één van de belangrijkste troeven en weet een bezetenheid in zijn stem te leggen die maar weinig zangers in dit genre kunnen benaderen. Mede daardoor doet Apocalyptic Doom bij tijd en wijle aan het werk van Funeral Mist denken, maar af en toe lijkt het ook wel of Attila Csihar op bezoek is geweest.

Een zanger die deze twee stijlen schijnbaar moeiteloos kan combineren, verdient dan ook een groot compliment. Maar het is niet het enige sterke punt aan Apocalyptic Doom. Ook de composities zijn gewoonweg ijzersterk, waardoor de relatief lange nummers geen moment vervelen. Het beste voorbeeld is The Inner Beast – een geweldig nummer met een morbide, doodse uitstraling, dat zich met het betere werk van Deathspell Omega kan meten. De andere nummers doen overigens in kwaliteit ook niet veel hiervoor onder.

Met Apocalyptic Doom zet Thunderbolt dus de stijgende lijn van de vorige albums moeiteloos door. Het levert een intens, volwassen en bezeten black metal-album op, dat zich samen met de nieuwe albums van Watain en Marduk tot de voorlopige top van dit jaar mag rekenen.

Tracklist:
1. The Omen/Apocalyptic Doom
2. Occult Gateway of Hell
3. Infernal Redemption
4. Unity with Thousand Names
5. Spadnie Smiertelny Cios
6. The Inner Beast
7. Scumslaughter
8. The Mark of Cain
9. Beyond the End of Time

Score: 88 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 15 mei 2007

Thunderbolt (Pol) - Apocalyptic Doom
Reactie van hypnos op 16-05-2007 om 10:31u
Score: 100 / 100

terecht! vorige cd is ook een mijlpaal

Thunderbolt (Pol) - Apocalyptic Doom
Reactie van Jeroen op 16-05-2007 om 22:50u
Score: 90 / 100

Voor mij de beste en meest relevante black metal band van het moment. Dit gaat dik over prentieuze bagger heen zoals de laatste Mayhem dat was. Veel meer sfeer, beter spel en bovenal veel betere nummers. Verslavende plaat. Ga zo door.

Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.