Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026
Enquête

Sebastian Bach vervangt Dee Snider bij Twisted Sister. Zou jij het resultaat graag live willen meemaken?

Ja, ik wil Twisted Sister graag live zien met Sebastian Bach
Ach, als ik het op een festival tegenkom, ga ik wel kijken
Nou, ik wil ze best zien, maar dan wel onder een andere bandnaam
Alleen als Twisted Sister nu met Bach weer make-up gaat dragen
Nee, zonder Dee Snider is het geen Twisted Sister
Nee, Sebastian Bach lijkt me ongeschikt voor Twisted Sister
Nee, de zoon van Dee Snider was de juiste opvolger geweest
Nee, Twisted Sister interesseert me sowieso niet
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    12 maart:
  • Leaves’ Eyes en Catalyst Crime
  • Powerized en Femmes Vattaal
  • 13 maart:
  • Epinikion, Abstracted Mind en Attractive Chaos
  • Leaves’ Eyes en Catalyst Crime
  • Lost Society
  • Poppy, Ocean Grove en Fox Lake
  • 14 maart:
  • Apocalypse Heavy V2
  • Bølzer, Misþyrming, Vitriol en Trepaneringsritualen
  • Carpenter Brut, Master Boot Record en Danger
  • Marcel Coenen & Friends
  • Requiem Aeternam
  • 17 maart:
  • Fit For A King, Memphis May Fire, Acres en 156/Silence
  • 18 maart:
  • Federale en The Motherz
  • Feuerschwanz en Miracle of Sound
  • High Parasite
  • Villagers Of Ioannina City en My Diligence
  • Zeke
Geen concerten bekend voor 12-04-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andreas Mailänder (Brainstorm) - 55
  • Ben Kenney (Incubus) - 49
  • Claudio Sanchez (Coheed And Cambria) - 48
  • Guy Speranza (Riot)† - 70
  • J.D. Kimball (Omen)† - 68
  • Leonard Chess (Chess Records)† - 109
  • Minoru Niihara (Loudness) - 66
  • Roy Khan (Kamelot) - 56
  • Steve "Nachtgarm" Marbs (Negator) - 45
  • Steve Harris (Iron Maiden) - 70

Vandaag overleden:
  • Clive Burr (Iron Maiden) - 2013
  • Michael Hossack (The Doobie Brothers) - 2012
Review

Divercia - Modus Operandi
Jaar van release: 2002
Label: Hammerheart Records
Divercia - Modus Operandi
Er was eens een band uit Finland genaamd Lost In Twilight. Ze begonnen een jaar of 5 geleden, hebben in ieder geval een minicd uitgebracht, maar ze vonden het tijd om van naam te veranderen. Ze vonden de naam Lost In Twilight niet meer bij de muziek passen. Tegenwoordig gaan ze onder de naam Divercia door het leven, en met Modus Operandi hebben ze hun debuutalbum afgeleverd.

Dat Divercia uit Finland komt is goed te horen in de muziek. De band is duidelijk beinvloed door Finse bands als Children Of Bodom en Nightwish, maar weet dit op een goede manier te combineren. Ze hebben de kracht van CoB en de melodie van Nightwish genomen, en daar nog wat eigen ingredienten aan toegevoegd.

Na de intro begint het album met Transylvanian (Love). Snelle drums met erbovenop een lekkere melodie. Dan verwacht je een hele brute zang, of juist een zangeres, maar het wordt geen van beide. Zanger Jyri Aarniva heeft een uiterst kalme stem, die gek genoeg erg goed op de muziek past. Op de niet al te harde nummers werkt zijn stem heel rustgevend tussen alle melodieën, en op de snellere nummers zoals The Heart Of Atlantis bevat zijn stem toch wat meer emotie.

Een paar nummers stonden al op de Planeteer minicd die de band onder hun vorige naam Lost In Twilight uitgebracht heeft. Het rustige As Mist Descends is wel het tegenovergestelde van de snellere en agressievere Planeteer en Vaya Con Diablos, waarop ook een veel andere zangstijl te horen zijn; niet de kalme, monotone zang zoals eerder op het album, maar black metal achtige screams. Dit wordt dan weer afgewisseld met de normale cleane zang.

Modus Operandi is een erg goed debuutalbum geworden, al is het minder divers dan de bandnaam zou doen vermoeden. Ja, er is een goede afwisseling tussen rustige en hardere nummers, maar de band had iets meer variatie mogen aanbrengen in de melodieën. Deze lijken, voornamelijk door het vele gebruik van keyboards, erg veel op elkaar.

Tracklist:
1. Lead In
2. Transylvanian (Love)
3. Everlasting
4. The Heart Of Atlantis
5. As Mist Descends
6. Modus Operandi
7. To Forgive
8. Hollowed
9. Eighthundred And Seventynine
10. Vaya Con Diablos
11. Planeteer

Score: 83 / 100

Reviewer: Tonnie
Toegevoegd: 19 juli 2002

Meer Divercia:

Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.