Voormalig Steel Prophet gitarist Jimmy Williams brengt wederom een solo cd uit sinds hij in 2003 op het solopad ging. Nu is het gevaar bij gitaristen vaak dat zij zich uit de naad shredden om op te vallen.
Gelukkig is dat niet het geval op Sonic Divergence ; zeker niet zelfs.
Voor de drums schakelde hij zijn oude bandmaatje Karl Rosqvist in en op keyboard Rob Rampley (Winds Died Down). Het resultaat, na een eerste beluistering, is een speedy en afwisselende benadering van hetgeen ooit Tony MacAlpine op vinyl neerzette.
Broken Glass Reflection en Tides Of Time zijn beide up-tempo nummers met een intelligente melodiestructuur; zelfs een nummer getiteld Asleep houdt de luisteraar stevig wakker. Meer en meer wijkt Williams af van MacAlpine, en dat houdt het geheel origineel. Hij wisselt melodielijnen af met powermetal, en dat is een verrassende aanpak. Met Temple Of Artemis doet hij recht aan de Godin van de Jacht en de Maan. Een akoestisch stuk waarbij de graslanden aan je voorbij trekken.
Searching For Anything Real is als titel treffend gekozen; Jimmy begint powervol, maar op 2/3 van het nummer wordt het heel sferisch, alsof hij inderdaad “op zoek” is naar zijn waarheid. Die zoektocht gaat 2 nummers door in de MacAlpine-stijl, waarna de cd als een kaarsje uitgaat met een dromerig, laatste akoestische werkje. Voorwaar een muzikale reis door de wereld van progressieve instrumentale metal.
De glasheldere productie van Erik Norlander (Lana Lane, Rocket Scientists en niet te vergeten zijn eigen projecten) maken deze cd tot een juweeltje voor gitaarliefhebbers die oog hebben voor melodie en afwisseling. De cd is niet makkelijk verkrijgbaar; bekendste adres dat ik ken is CD Baby.
Hoofdmenu
-
1 september:
- Dance Gavin Dance, As December Falls en Dwellings
- Wyatt E. 2 september:
- Wyatt E. en prophets Of Thwaites 4 september:
- Heavy Metal Maniacs festival
- Jazz Sabbath
- Modder en Der Mancha Red
- Nox Occultum chapter II
- Tröjan
- Wyatt E. en An Evening With Knives 5 september:
- Doodswens, Argwaan, Helhekser en Stilte
- Heavy Metal Maniacs festival
- Jazz Sabbath
- Nefarious, Massive Assault, Wounded, Against Evil en Mandator
- Nox Occultum chapter II
- Occultfest
- Shoot The Messiah, Damnation en Skyloth
- Vanaheim en Nephylim 6 september:
- Aaron Stainthorpe, Mark Deeks en Jo Quail
- Jazz Sabbath
- Nefarious en Grindpad
- Shape Of Despair, Marche Funèbre en Counting Hours
- Wyatt E. en Baardvader
-
1 oktober:
- I Prevail, Polaris en Amira Elfeky
Kalender
Vandaag jarig:
- Cass Lewis (Skunk Anansie) - 66
- Dirk Sauer (Edguy) - 49
- Jani Koskela (Saattue) - 52
- Michael "Miron" Chirva (Tvangeste) - 51
- Omar Rodríguez-López (The Mars Volta) - 51
- Sarp Keski (Heretic Soul) - 40
Review
Jimmy Williams - Sonic Divergence

Score: 89 / 100
Reviewer: Hans
Toegevoegd: 3 maart 2007
Meer Jimmy Williams:
Zoeken
Interviews
Nieuwste reviews
Concertreviews
Retro-Reviews
-
1 september:
- Bitter - Slamosaurus Rex 2 september:
- SIM - HOOMAN AFTER ALL 3 september:
- Zvindiyar - Six Rites 4 september:
- A Night In Texas - The Darkest Side of Humanity
- A-Tota-So - I Told You So
- Accept - Teutonic Titans 1976-2026
- Audrey Horne - Achilles
- Behemoth - I, Scvlptor
- Boötes Void - Panta Rhei
- Charnel Spirit - Blood Prophecy
- Codex Lovelace - Galvanized Heart
- Doomcrusher - Forsaker
- Fog Wall - Gloomweaver
- Godslut - The Art Of Deconstruction
- Gradience - Anomaly
- Grey Shores - Dark Waters of Night
- Grimner - Stormvingar
- Hadopelagyal - Zalmathic Necroichorion
- Harrison Gordon - BLISS
- Kingcrown - Moonfall
- Mad Max - Stories Of Destiny
- Pirate Queen - Travelling Around The World
- Polymoon - Mariposa Magic!
- Season of Melancholy - In Sleep
- Sight of Theia - The Great Dreamer
- Soho Dukes - Don't Spare The Horses
- Spirit Mother - Thistle
- Stormbringer - Transcendence
Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.

