Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in augustus 2025 werd uitgebracht?

Babymetal - Metal Forth
Baest - Colossal
Blackbraid - Blackbraid III
Blackbriar - A Thousand Little Deaths
Burning Witches - Inquisition
Centuries Of Decay - A Monument To Oblivion
Chevelle - Bright As Blasphemy
Defacement - Doomed
Deftones - Private Music
Déhà - Ashes As Rain
Desaster - Kill All Idols
Halestorm - Everest
Hammer King - Make Metal Royal Again
Helloween - Giants And Monsters
In Mourning - The Immortal
Lord Of The Lost - Opvs Noir Vol. 1
Månegarm - Edsvuren
Martyr - Dark Believer
Mob Rules - Rise Of The Ruler
Pilgrimage - From Amber To Sun
Rise Against - Ricochet
Signs Of The Swarm - To Rid Myself Of Truth
Unleashed - Fire Upon Your Lands
Vicious Rumors - The Devil's Asylum
een ander album uit augustus 2025

[ Uitslag | Enquêtes ]

Kalender
Vandaag jarig:
  • Andy Selway (KMFDM) - 55
  • Doug Pinnick (King's X) - 75
  • Fantasma (Brujeria) - 65
  • Jimi Hazel (24-7 Spyz) - 62
  • Luuk van Gerven (After Forever) - 45
  • Mike Wengren (Disturbed) - 54
  • Pasi Hakuli (Total Devastation) - 49
  • Rajeh "James" Khazaal (Nervecell) - 41
  • Saku Hakuli (Total Devastation) - 49
  • Terje "Valfar" Bakken (Windir)† - 47
  • Tom Viel (Kronos) - 46
  • Tommy Tägtgren (producent) - 60

Vandaag overleden:
  • Keith Harwood (technicus) - 1977
Review

Echoes Of Eternity - The Forgotten Goddess
Jaar van release: 2007
Label: Nuclear Blast Records
Echoes Of Eternity - The Forgotten Goddess
Echoes Of Eternity is een band uit Los Angeles die niet lang geleden aan de stal van Nuclear Blast zijn toegevoegd. Drummer Kirk Garrison en gitarist Brandon Patton vonden niet al te lang geleden in zangeres Francine Boucher en bassist Duane Cowan de ontbrekende schakels om een progressief klinkende band op te richten. Hun tomeloze ambitie en kwalitatieve spel leverde al snel een contract op, waarvan dit album het resultaat is.

De band speelt een soort fantasy metal, en met een zangeres krijgt dat al snel het label “gothic” opgeplakt, zeker als een aantal webshops aangeven dat dit prima kost is voor fans van Lacuna Coil, Epica etc.. Niets is minder waar. De metal druipt van de schijf af, en zangeres Francine is het engeltje dat de metal een sprookjesachtige glans geeft. De gitaarpartijen zijn strak en de ritmesectie is hecht.

De promo is onderverdeeld in meer dan 90 stukjes muziek en op het hoesje staan dan ook geweldige begincijfers van elk nummer... Geintje zeker? Expressions Of Flesh is een wel heel erg vet nummer ! Ietwat commerciëler is het navolgende Voices In A Dream, waarvan binnenkort dan ook een videoclip wordt opgenomen. The Kingdom Within begint als een ballad maar de interludes zijn van het zeer heftige soort; heel apart. Mijn favoriete track is toch wel Circles In Stone vanwege de vele tempo- en melodiewisselingen.

Echoes Of Eternity, mits zorgvuldig in de markt gezet, zou wel eens de verrassing van 2007 kunnen gaan worden. De muziek is toegankelijk en gelukkig is er een producer aan te pas gekomen die weet hoe helderheid op een cd moet worden gezet. Prima schijf!

Tracklist:
1. Burning With Life
2. Expressions Of Flesh
3. Voices In A Dream
4. Towers Of Silence
5. The Forgotten Goddess
6. The Kingdom Within
7. Circles In Stone
8. Garden Of The Gods
9. Lost Beneath A Silent Sky
10. Adrift

Score: 88 / 100

Reviewer: Hans
Toegevoegd: 4 februari 2007

Meer Echoes Of Eternity:

Echoes Of Eternity - The Forgotten Goddess
Reactie van Bastiaan op 16-08-2008 om 02:40u

In een woord: Wauw!

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.