Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in februari 2026 werd uitgebracht?

Black Swan - Paralyzed
Buried - Imagined Deformation
Clawfinger - Before We All Die
Converge - Love Is Not Enough
Cryptic Shift - Overspace And Supertime
Cyclone - Known Unto God
Drawn Into Descent - Onrust
Epinikion - The Force Of Nature
Exhumed - Red Asphalt
Eye Of Melian - Forest Of Forgetting
Karnivool - In Verses
KMFDM - Enemy
Lovebites - Outstanding Power
Mayhem - Liturgy Of Death
Michael Monroe - Interstellar
Neal Morse Band - L.I.F.T.
Paul Gilbert - WROC
Puscifer - Normal Isn't
Rob Zombie - The Great Satan
Stam1na - Apnea
Story Of The Year - A.R.S.O.N.
Sylosis - The New Flesh
Tailgunner - Midnight Blitz
Worm - Necropalace
een ander studio-album uit februari 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    6 maart:
  • Airbourne en AAsomvel
  • Fleddy Melculy en Rotzak
  • Jo Quail
  • Leaves’ Eyes en Catalyst Crime
  • 7 maart:
  • Five The Hierophant
  • MetallicX en Razernij
  • 8 maart:
  • Luicidal en LocoMuerte
  • Predatory Void
  • Psychonaut
  • Scardust, Hartlight en Isabeau
  • 11 maart:
  • Edenbridge, Flowerleaf en Miracle Flair
  • Thrice en Lysistrata
  • 12 maart:
  • Leaves’ Eyes en Catalyst Crime
  • Powerized en Femmes Vattaal
    6 april:
  • Asagraum, Enisum, Convictive en Waldgeflüster
  • Hellripper, Schizophrenia en Sarcator
  • Skynd
Kalender
Vandaag jarig:
  • Alex (VI) (Dark Embrace) - 48
  • Ali Khalil (Slumpark Correctional) - 45
  • Arnold Looga (Celestial Crown) - 52
  • Balázs Tóth (Casketgarden) - 48
  • Chris Broderick (Megadeth) - 56
  • Daniele "Ironman Tunno" Ferru (Holy Martyr) - 48
  • David Gilmour (Pink Floyd) - 80
  • Joey DeMaio (Manowar) - 72
  • Johan Blomqvist (Backyard Babies) - 53
  • Michael Romeo (Symphony X) - 58
  • Miika Tenkula (Sentenced)† - 52
  • Peter Lindgren (Opeth) - 53
  • Red Simpson† - 92
  • Rob Reiner (regisseur)† - 79
  • Walter Giardino (Rata Blanca) - 66
  • Yves Blaschette (Le Grand Guignol) - 46
Review

Sentenced - Buried Alive
Jaar van release: 2006
Label: Century Media Records
Sentenced - Buried Alive
Na The Funeral Album leek Sentenced definitief begraven. Echter is er nu nog een afscheidscadeau. De laatste show die Sentenced in hun thuisbasis Oulu gedaan hebben is voor zowel een dvd als een dubbelcd opgenomen. Momenteel beschik ik alleen over de cd, maar bij het luisteren hiervan denk ik dat de dvd duidelijk een meerwaarde heeft.

De cd biedt een meer dan twee uur lange bloemlezing uit het oeuvre van Sentenced waar alle klassiekers als Sun Won't Shine, Noose, No One There en nog vele anderen voorbij komen. De band klinkt verrassend strak en over het algemeen zingt Ville Laihiala ook erg goed, alleen richting het einde laat hij nogal eens wat steekjes vallen. Dit is echter verwaarloosbaar in vergelijking met zijn voorganger Taneli Jarva. Het leek Sentenced namelijk leuk om de voormalige zanger op te laten draven om een paar oude nummers zoals het fenomenale Nepenthe en zelfs werk van het album North From Here ten gehore te brengen. Echter als ik zeg dat hij klinkt als een bezopen zeeman omschrijf ik zijn zang nog zeer welwillend, zonde.

Tussen de nummers door wordt er logischerwijs met het publiek in het Fins gecommuniceerd, iets dat op de dvd ondertiteld is, naar wat ik gehoord heb. Op de cd is dit echter soms best irritant omdat je geen idee hebt waar Ville het over heeft als hij met het publiek praat.

Buried Alive lijkt me als dvd een mooi definitief afscheidscadeau van Sentenced en ik ben ook zeer benieuwd naar die uitgave. Qua cd heeft het zeker zijn momenten, maar laat het gebodene me toch met ietwat gemengde gevoels achter. Ik denk dat het een geweldig concert geweest zal zijn om erbij te zijn, maar die magie lijkt op de cd toch duidelijk minder aanwezig te zijn.

Disc 1:
1. Funeral Intro: Adagio
2. Where Waters Fall Frozen
3. May Today Become The Day
4. Neverlasting
5. Bleed
6. The Rain Comes Falling Down
7. Ever-frost
8. Sun Won't Shine
9. Dead Moon Rising
10. Despair-ridden Hearts
11. Broken
12. The Suicider / Excuse Me While I Kill Myself

Disc 2:
1. The War Ain't Over
2. Nepenthe
3. Northern Lights
4. The Way I Wanna Go
5. Dance On The Graves
6. Noose
7. Aika Multaa Muistot [Everything Is Nothing]
8. Farewell
9. No One There
10. Drown Together
11. Cross My Heart And Hope To Die
12. Brief Is The Light
13. Vengeance Is Mine
14. End Of The Road

Reviewer: Jan
Toegevoegd: 22 december 2006

Sentenced - Buried Alive
Reactie van Een Metalfan op 31-12-2006 om 15:58u

Ik heb alles de cd en de dvd. De cd al heel veel gedraaid en ondanks dat het af en toe niet helemaal lekker loopt met de stem. Ville is ook niet helemaal nuchter op dat optreden :). Vind ik dit honderd keer gaver dan als ze in de studio het hadden bijgewerkt. Het is op de cd gezet zoals het klonk bij het optreden. Gaaf. De DVD ga ik vanavond met oudjaar kijken. Lekker genieten van deze gave band.

Sentenced - Buried Alive
Reactie van jeroen op 04-07-2007 om 17:18u
Score: 70 / 100

ik heb alleen de dvd gekocht,en mijn reactie op deze is uitstekend optreden alleen z'n stem laat inderdaad wel eens te wensen over .
overigens vind ik het wel gaaf dat voor de oudere songs de ouwe zanger erbij wordt gehaald(vooral bij nepenthe).
het is een bittere pil dat ze ermee stoppen maar ja life goes on zal ik dan maar zeggen met PoisonBlack !

Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.