Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete Lamb Of God- (of Burn The Priest-)song?

11th Hour
512
Black Label
Bloodletting
Checkmate
Contractor
Descending
Desolation
Ditch
Ghost Walking
Honey Bucket
Hourglass
Laid To Rest
Memento Mori
Now You’ve Got Something To Die For
Omens
Omerta
Overlord
Redneck
Ruin
Set To Fail
The Duke
Vigil
Walk With Me In Hell
een andere Lamb Of God/Burn The Priest-kraker

[ Uitslag | Enquêtes ]

Geen concerten bekend voor 13-10-2025.
Kalender
Vandaag jarig:
  • André Borgman (After Forever) - 47
  • Bård Torstensen (Clawfinger) - 64
  • Bobby Koelble (Death) - 57
  • Dave Mustaine (Megadeth) - 64
  • Filipe Sousa (Shadowsphere) - 41
  • Philippe Harvey (Crystal Castle) - 44
  • Sergio Dominguez (Six Magics) - 46
  • Stephen Perkins (Jane's Addiction) - 58
  • Tim "Ripper" Owens (Judas Priest) - 58
  • Vinny Appice (Black Sabbath) - 68

Vandaag overleden:
  • Eddie Money - 2019
  • Gary Richrath (REO Speedwagon) - 2015
  • Grant Hart (Hüsker Dü) - 2017
  • John Davis (technicus) - 2023
Review

WeltenBrand - The End Of The Wizard
Jaar van release: 2006
Label: Napalm Records
WeltenBrand - The End Of The Wizard
Als iemand je om vijf bands uit het schitterende Liechtenstein vraagt, gaat je dat op zeker niet lukken. Toch wordt er ook gemusiceerd in dit kleine landje. Neem bijvoorbeeld WeltenBrand. Deze zeskoppige klassieke, Middeleeuws aandoende, naar gothic (zonder metal erachter) neigende band brengt al sinds 1995 met enige regelmaat wat nieuws uit en is met The End Of The Wizard alweer bij hun vijfde album aanbeland.

Wat WeltenBrand laat horen op The End Of The Wizard is verre van slecht, maar het grote probleem met deze plaat is dat als je hem gewoon over je stereo afspeelt door de weinige verrassingen en het voortkabbelende karakter sneller verveelt dan een potje pesten. Zanger Ritchie Wenaweser heeft een mooi stemgeluid, maar doordat vrijwel alle nummers hetzelfde klinken heb je dat binnen de kortste keren ook wel gehoord, zeker als je je bedenkt dat dit album ruim vijftig minuten duurt. Zangeres Dina Falk is een prettige aanvulling, maar voor haar geldt hetzelfde als voor haar mannelijke collega.

The End Of The Wizard is zeker niet het meest spectaculaire album dat dit jaar op de markt komt, maar luister je hem met koptelefoon op, dan valt er nog wel het een en ander te genieten, doordat de details (onder andere zachte achtergrondvocalen en keyboardpartijen) dan ook hoorbaar zijn. Dat maakt dit album nog enigszins interessant, maar ook weer geen vijftig minuten lang.

Tracklist:
1. Bewitched Herds Boys
2. The Ghosts Of New Year’s Eve
3. Question By The Night Ghost
4. The French And The Wine
5. The End Of The Wizard
6. Among Them
7. Foal In An Egg
8. Overheard
9. Gipsy Magic

Score: 69 / 100

Reviewer: Edo
Toegevoegd: 20 september 2006

Meer WeltenBrand:

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.