Batushka Bibelot, Dordrecht
Enquête

Vind jij Knocked Loose een goede vervanger voor Twisted Sister op Graspop?

Ja, ik vind het zelfs een verbetering
Ja, ik vind beide bands gelijkwaardig
Nee, al vind ik Knocked Loose ook best leuk
Nee, al vertrouw ik er op dat er niets beter beschikbaar was
Nee, ik vind het een waardeloze vervanging
Ach, maakt mij niet uit, ik zou geen van beide gaan bekijken
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    21 februari:
  • Dordrecht Metal Fest
  • Megalomaniacs, Beyond Cruelty en Grofvuil
  • Napalm Death, Whiplash, Varukers en Dopelord
  • 22 februari:
  • Alter Bridge, Daughtry en Sevendust
  • 23 februari:
  • Alter Bridge, Daughtry en Sevendust
  • 24 februari:
  • Michael Schenker
  • 26 februari:
  • Batushka
  • Between The Buried And Me en Monosphere
  • Fleddy Melcully en Rotzak
  • 27 februari:
  • A.A. Williams
  • Fleddy Melculy
  • Necrotted, Necrotesque en Melting Eyes
  • No Turning Back, Curselifter en Spear
  • Omnium Gatherum, Fallujah en In Mourning
  • Ronker en Infliktion
    21 maart:
  • Eternal Eclipse: Cirith Gorgor, Heinous en Messor Falce
  • Gaerea
  • Gorgoroth, Patristic, Tyrmfar en Lömsk
  • The Motherz en Wild Blaze
Kalender
Vandaag jarig:
  • Attila Wéber (Ossian) - 58
  • Berno Paulsson (producent) - 71
  • Dirk Assmuth (Angel Dust) - 61
  • Floor Jansen (Nightwish) - 45
  • Gérard Gentil (fotograaf) - 82
  • Heri Joensen (Tyr) - 53
  • Paul Newton (Uriah Heep) - 78
  • Randy Blythe (Lamb Of God) - 55
  • Randy Rampage (Annihilator)† - 66

Vandaag overleden:
  • Bruce Sinofsky (regisseur) - 2015
  • Piotr Grudziński (Riverside) - 2016
Review

Beautiful Sin - The Unexpected
Jaar van release: 2006
Label: AFM Records
Beautiful Sin - The Unexpected
Beautiful Sin is enkele jaren terug door Uli Kusch, nu drummer bij Masterplan en daarvoor bij Helloween en Holy Moses, geformeerd. Samen bandleden van Pagan's Mind en Masterplan heeft hij materiaal dat hij de afgelopen jaren geschreven heeft opgenomen. Dat wordt nu uitgebracht onder de titel The Unexpected.

De titel van Uli Kusch' eerste 'soloplaat' liegt een beetje. Wie zijn loopbaan, of die van Helloween en Masterplan, een beetje gevolgd heeft had kunnen voorspellen dat Kusch eens voor zichzelf zou beginnen. Hij is namelijk gezegend met een unieke schrijfstijl die niet altijd bij zijn andere bands aansluit.

De nummers die wél door de 'censuur' komen worden kennelijk stevig herzien, want The Unexpected's opener wordt gepresenteerd als de originele versie van Helloweens The Departed (Sun Is Going Down). De basis bleef hetzelfde, maar het is verbijsterend hoeveel een andere zanglijn met een nummer kan doen. Lost heeft een intensiteit waar zijn voorganger schril bij afsteekt. De rest van het aanbod is, op de Blumfeld-cover Give Up Once For All na, allemaal origineel. Het is een aangenaam gevarieerde verzameling geworden, waar Kusch' tegelijkertijd mystieke, melodieuze als harde componeerstijl de boventoon heeft.

We treffen zoal melodieuze rockers aan als This Is Not The Original Dream en The Spark Of Ignition, maar ook het gevoelige Closer To My Heart waarop de Belgische Magali Luyten een belangrijke rol speelt. Wat zij kan doen met met haar stem is fenomenaal. Ze kan klinken als Russell Allen en Jorn Lande, maar heeft ook een zachtheid in haar stem die moeiteloos met de muziek samensmelt in tere balladen. The Unexpected is een mooi album geworden.

Wie hoopt op een verrassing a la Masterplans debuut zou wel teleurgesteld kunnen worden. Want hoewel The Unexpected een enorm sterk en mooi album is, is vernieuwend een te groot woord om te kunnen hanteren. Het zijn bij Kusch de details die het 'm doen, daarin zit het juist echt goed.

Tracklist:
1. Lost
2. This Is Not The Original Dream
3. Take Me Home
4. I`m Real
5. The Spark Of Ignition
6. Closer To My Heart
7. Give Up Once For All
8. Brace For Impact
9. Pechvogel
10. Metalwaves
11. The Beautiful Sin
12. Le Reve Originel (bonustrack)

Score: 84 / 100

Reviewer: Bob
Toegevoegd: 8 juni 2006

Meer Beautiful Sin:

Beautiful Sin - The Unexpected
Reactie van Een Metalfan op 08-06-2006 om 18:03u

dit klinkt best interessant

Beautiful Sin - The Unexpected
Reactie van Marco op 23-07-2006 om 21:27u
Score: 90 / 100

Zit goed in elkaar. Ja inderdaad de vrouwlijke Jorn Lande. Supervette gitaarsolo´s en afwisselingen. Kopen dit album

Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.