Batushka
Enquête

Wat vind jij van de trend dat sommige concertzalen om financiële redenen steeds meer cover- en tributebands boeken?

Prima, ik ga zelf graag naar shows van coverbands
Geen probleem, ik ga af en toe zelf naar een coverband kijken
Van mij hoeft het niet, maar ik snap dat zalen die keuze maken
Jammer, ik heb totaal geen behoefte aan cover- of tributebands
Schandalig, de zalen moeten origineel talent ondersteunen
Ik heb geen mening over dit onderwerp
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    14 februari:
  • Cryptosis en Sad Whisperings
  • March Into Valhalla
  • Plan Nine
  • Sleep Theory en The Pretty Wild
  • Wacken Metal Battle (Drentse voorronde)
    Met Mouldwarp, New Dawn Fades, OPHÆRA en Semper Fi
  • 15 februari:
  • Ian Paice with Purpendicular
  • 18 februari:
  • Motionless In White, Dayseeker en Make Them Suffer
  • 19 februari:
  • Mantah
  • 20 februari:
  • Avatar, Alien Weaponry en Witch Club Satan
  • Born From Pain, Lies! en Stalk
  • Hellevaerder, Asgrauw en Suttungr
  • Plan Nine
  • Sanguisugabogg, Fulci, Gates To Hell en Celestial Sanctuary
  • Urne
  • Urne en Everything Decays
    14 maart:
  • Apocalypse Heavy V2
  • Bølzer, Misþyrming, Vitriol en Trepaneringsritualen
  • Carpenter Brut, Master Boot Record en Danger
  • Marcel Coenen & Friends
  • Requiem Aeternam
Kalender
Vandaag jarig:
  • Aylin Aslim (Letzte Instanz) - 50
  • Brian Slagel (producent) - 65
  • Jason Rainey (Sacred Reich)† - 59
  • John Alfredsson (Avatar) - 40
  • Liv Kristine Espenæs Krull (Leaves Eyes) - 50
  • Robert Kovacic (Belphegor) - 49
  • Scott Borland (Limp Bizkit) - 47
  • Vegard "Vyl" Larsen (Keep Of Kalessin) - 56

Vandaag overleden:
  • Mick Tucker (The Sweet) - 2002
  • Tim Aymar (Pharaoh) - 2023
Review

Jorn Lande - Worldchanger
Jaar van release: 2001
Label: Frontier Records
Jorn Lande - Worldchanger
Wellicht voor vele luisteraars een onbekende. Echter, als je je ballen van je lijf wilt luisteren ben je bij de Deen Jorn Lande aan het juiste adres. Deze schijf kwam mij ongebrijdeld ter ore via een vriend. Ik kreeg de schrik van mijn leven dat ik deze schijf pas in december 2001 ten gehore kreeg en hem niet direct heb aangeschaft bij uitkomen in midden 2001. Voor mij is deze schijf DE topper van 2001.

Ongeëvenaard tot nu toe is deze schijf op gebied van productie, zang en muziek met ballen. Jorn Lande, wellicht bij anderen bekend van Vagabond, The Snakes, Mundanus Imperium of Millennium, zingt op zijn tweede soloplaat ongekend krachtig.

Hij heeft uitstekende composities uit zijn pen laten rollen en topmuzikanten om zich heen verzameld. Gitarist Tore Moren, bassist Sid Ringsby en drummer Jan "Hellhammer" Aksel maken een kunstig kabaal dat het een lieve lust is. Echter, Jorn als zanger is een held. Deze man dient in de Galerij der Groten te worden opgenomen, tussen Ronnie James Dio, David Coverdale, Freddie Mercury en Geaf Tate. Als dit leest, denk je, jajaja, maar, dan zeg ik : ga hem luisteren. En bekeer jezelf.

De tracklist is als volgt :

1. Tungur Kniven : een openingskraker, spetterhard
2. Sunset Station : subliem melodisch metaalproza
3. Glow In the Dark : zagen
4. House Of Cards : mysterieus
5. Bless The Child : snel, hard en vet
6. Captured : wat een zangwerk
7. Worldchanger : knap stuk muziek
8. Christine : leuk, niet het sterkste nummer
9. Bridges Will Burn : mijn favoriet, een klasse apart

Als je ook nog beseft dat de beste man, ook frontman en zanger van de progband Ark, deze schijf zelf heeft geproduceerd, dan hebben we hier te maken met een metalman die het vak verstaat. Zijn muziek komt uit zijn hart, hij zingt de pannen van de daken, schrijft geweldige nummers en produceert beter dan vele andere knopjesmannen.

In 1 woord : Fantastisch !

Score: 97 / 100

Reviewer: GJ
Toegevoegd: 18 maart 2002

Meer Jorn Lande:

Bibelot, Dordrecht Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.