Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour Into The Grave 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete studio-album van 2025 uit de Benelux?

Anger Machine - Human Error
Arjen Anthony Lucassen - Songs No One Will Hear
Bark - The Time Has Come
Black Knight - The Tower
Blackbriar - A Thousand Little Deaths
Cryptosis - Celestial Death
Defacement - Doomed
Enthroned - Ashspawn
Epica - Aspiral
Graceless - Icons Of Ruin
Grafjammer - De Tyfus, De Teerling
Grey Aura - Zwart Vierkant: Slotstuk
Hellevaerder - Fakkeldragers
Hemelbestormer - The Radiant Veil
Highway Chile - Rat Race
Martyr - Dark Believer
Mass Deception - Resurrections
Psychonaut - World Maker
Skaldgrim - In The Shadow Of Darkness
Svartsyn - Vortex Of The Destroyer
Terzij De Horde - Our Breath Is Not Ours Alone
Walg - V
Winterblind - Ego
Wolvennest - Procession
een andere langspeler uit de Benelux, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

Kalender
Vandaag jarig:
  • Eric Smits (Casual Silence) - 61
  • Eros Melis (Holy Martyr) - 42
  • Grutle Kjellson (Enslaved) - 52
  • Ian "Lemmy" Kilmister (Motörhead)† - 80
  • Kenny "Rhino" Earl (Manowar) - 61
  • Lloyd "Mooseman" Roberts III (Body Count)† - 63
  • Marco Minnemann (Ephel Duath) - 55
  • Metal Mike Chlasciak (Halford) - 54
  • Munetaka Higuchi (Loudness)† - 67
  • Neil Turbin (Anthrax) - 62

Vandaag overleden:
  • Rick Parfitt (Status Quo) - 2016
  • Tommy Kiefer (Krokus) - 1986
Review

Umphrey’s McGee - Safety In Numbers
Jaar van release: 2006
Label: InsideOut Music
Umphrey’s McGee - Safety In Numbers
Onlangs vond er in de Melkweg in Amsterdam een driedaags jamfestival plaats. Van 19 tot 21 maart speelde onder andere dit Umphrey’s McGee en in het genre heel bekende Disco Biscuits. Jam In The Dam trekt ook heel wat buitenlanders die tussen de verschillende concerten vooral in de coffeeshop vertoeven. In totaal staan er over die drie dagen maar vier bands die elk drie concerten van twee uur af leveren. Meer weten? Klik dan hier.

De meeste mensen hebben nog nooit van het ‘jamband-genre’ gehoord dus even een klein geschiedenislesje. Jambands zijn groepen die op het podium veel improviseren en nooit met een volledige setlist op het podium stappen. Dit genre heeft zijn wortels in de jazz, maar met artiesten als Frank Zappa en The Grateful Dead werd ook het rockpubliek geconfronteerd met fantasierijke uitstapjes. In de jaren ’80 stond er een tweede generatie op met als bekendste acts Phish en Widespread Panic en tegenwoordig is het genre weer populair in vooral Amerika dankzij acts als Umphrey’s McGee, Disco Biscuits en Animal Liberation Orchestra.

In vergelijking met de grensloze optredens leveren jambands in de studio vaak heel logische opgebouwde songs af. “Safety In Numbers” bevat elf mooie progressieve aandoende pop/rock songs met een kop en een staart. Liedjes die live zeker door de mangel zullen worden gehaald en gemixt worden met allerlei covers en instant ideeën. Interesseert heel dit concept je niet, dan heb je hier nog een prachtig rockalbum waarvan veel ‘gewone’ bands maar van kunnen dromen. Het humoristische artwork is van niemand minder dan Storm Thorgerson die legendarische Pink Floyd en Led Zeppelin hoesjes maakte.

Tracklist:
1. Believe The Lie
2. Rocker
3. Liquid
4. Words
5. Nemo
6. Women Wine and Song
7. Intentions Clear
8. End Of the Road
9. Passing
10. Ocean Billy
11. The Weight Around

Score: 80 / 100

Reviewer: Kristof
Toegevoegd: 26 maart 2006

Meer Umphrey’s McGee:

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.