Into The Grave 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete song van Amorphis?

Against Widows
Alone
Amongst Stars
Black Winter Day
Day Of Your Beliefs
Death Of A King
Divinity
Drowned Maid
From The Heaven Of My Heart
House Of Sleep
Into Hiding
Light And Shadow
My Kantele
Silent Waters
Silver Bride
The Bee
The Gathering
The Moon
The Smoke
The Wanderer
The Way
Under The Red Cloud
Wrong Direction
You I Need
een andere Amorphis-kraker, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    19 mei:
  • -(16)-, Ter Ziele en Dunebender
  • John 5 en South Of Salem
  • 20 mei:
  • Deaf Club,
  • JOHN 5
  • 21 mei:
  • Chris Holmes en Thunderor
  • Deville en ¡Pendejo!
  • Howling Giant en Aum Zorion
  • 22 mei:
  • Asphyx
  • Chris Holmes, Thunderor en Lovell's Blade
  • Textures, Sugar Spine en Javier Valdi
  • 23 mei:
  • Plan Nine
  • Textures, Sugar Spine en Javier Valdi
  • 24 mei:
  • Airbag en Lesoir
  • Earthside
  • Hirax, Türböwitch en Dead Serious
    19 juni:
  • Graspop Metal Meeting
  • Guitar Wolf en The Etters
  • Kylesa
  • Ok Goodnight, Benthos en Ursa
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andrea Tito (Mesmerize) - 54
  • Duke Erickson (Metal Church) - 62
  • Dusty Hill (ZZ Top)† - 77
  • Fernando Ponce de León (Mägo De Oz) - 61
  • Jonas Renkse (Katatonia) - 51
  • Ken Kelly (illustrator)† - 80
  • Larry Wallis (Motörhead)† - 77
  • Mike D'Antonio (Killswitch Engage) - 53
  • Pete Townshend (The Who) - 81
  • Phil Rudd (AC/DC) - 72
  • Teemu "Somnium" Raimoranta (Finntroll)† - 49
  • Thomas Christian Hansen (Gaia Epicus) - 52
Review

Archa - The First Revelation
Jaar van release: 2005
Label: Eigen beheer
Archa - The First Revelation
The First Revelation is – zoals de titel al doet vermoeden – het eerste openbare wapenfeit van de Nederlandse black metalband Archa. Zelf geven de heren aan vooral beïnvloed te zijn door bands als Anorexia Nervosa, Emperor, Devil Doll en Vreid, maar dit geeft wellicht een vertekend beeld van de muziek van dit drietal. De black metal die de heren tentoonspreiden op The First Revelation klinkt namelijk primitief en redelijk krachtig, maar vertoont weinig gelijkenissen met de decadente, theatrale sound van bands als Anorexia Nervosa en Emperor.

Het is duidelijk te horen aan de geluidskwaliteit dat we hier nog met een demo te doen hebben. De zang en de drums liggen namelijk een beetje bedolven onder het gitaargeluid, maar gelukkig weet de band een vrij krachtig geluid te produceren. Wat ik wel jammer vind, is dat het geluid tussen de nummers niet coherent is. Zo moet de volumeknop na opener Opus III flink teruggedraaid worden, aangezien het hieropvolgende Opus II een stuk harder is opgenomen. Door dit soort zaken komt The First Revelation nog een beetje rommelig over, maar de nummers zelf tonen voldoende potentieel. Nummers als Opus II en Opus V zitten namelijk gewoon prima in elkaar en laten zien dat deze band niet de zoveelste Darkthrone-kloon is.

Gezien de ziekte van gitarist J, zal de band momenteel geen optredens geven en slechts mondjesmaat aan nieuw materiaal werken. Laten we hopen dat deze situatie slechts van korte duur is, want met een geschikt undergroundlabel achter de band, is Archa zeker in staat enkele goede albums af te leveren in de toekomst. De (soms nog ietwat wankele, maar overtuigende) basis is gelegd met The First Revelation.

Tracklist:
1. Opus III
2. Opus II
3. Opus V
4. Foresight and Reflections
5. Opus IV
6. Opus VIII

Score: 70 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 12 maart 2006

Archa - The First Revelation
Reactie van Peter op 15-03-2006 om 16:29u
Score: 80 / 100

mooi werk gasten! we hopen inderdaad op het afmaken van het volledige album, en uiteraard een live performance, greets, Peter (Hydra)

Archa - The First Revelation
Reactie van Nergal op 19-03-2006 om 18:52u
Score: 50 / 100

ben benieuwd naar de schijf

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.