Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026
Enquête

Van welke artiest zou jij in 2026 graag een nieuw album zien verschijnen?

AC/DC
After Forever
Ayreon
Blind Guardian
Carcass
Dool
Enslaved
Evil Invaders
Gojira
Guns N' Roses
Hell
Iced Earth
Iron Maiden
Judas Priest
Mastodon
Metallica
Nevermore
Parkway Drive
Rammstein
Rush
Slipknot
System Of A Down
The Gathering
Tool
een andere artiest, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    13 januari:
  • Slaughter To Prevail, Dying Fetus en Suicide Silence
  • 14 januari:
  • Ensiferum, Freedom Call en Dragony
  • 15 januari:
  • Aeternus, Nordjevel, Phantom Fire en The Black Moriah
  • Hesken, Anapoda en Hyla
  • Patriarkh, Arkona, HATE, Halls of Oblivion en Sanity
  • 16 januari:
  • Cryptosis en Hesken
  • Rise Of The Wood, Val Tvoar en Echowreck
  • 17 januari:
  • Electric Callboy, Bury Tomorrow en Wargasm
  • Martyr, Velozza en Red Skelliot
  • Mid Jonno Prog festival
    Met Pravitas, Exist Immortal, Playgrounded en Schizoid Lloyd
  • Shoot The Messiah, Inferum, Ter Ziele en Sordid Empire
  • 18 januari:
  • Epica, Amaranthe en Charlotte Wessels
Kalender
Vandaag jarig:
  • Anders Teglund (Cult Of Luna) - 43
  • Emil Dragutinovic (Devian) - 46
  • Lars Wehner (Suidakra) - 48
  • Mississippi Fred McDowell† - 122
  • Rob Zombie (White Zombie) - 61
  • Wendell "DJ Hurricane" Fite (Beastie Boys) - 61
  • Zack de la Rocha (Rage Against The Machine) - 56
Review

Face Down - The Will To Power
Jaar van release: 2005
Label: Black Lodge Records
Face Down - The Will To Power
‘Mindfield’ van Face Down is nog steeds een geweldig album dat deze Zweden terecht een cultstatus bezorgde. Dit debuut uit 1995 stond bol van de melodeath en dat nét voor het genre populair werd. Na het vertrek van zanger Marco Aro in 1999 naar The Haunted werd de stekker er uitgetrokken, maar na het ontslag van Marco bij deze hitband begint het in 2004 terug te broeien met dit comeback-album als aangenaam gevolg.

Op typische Scandinavische wijze (goede productie, strakke prestaties, melodie maar toch hard) hebben de heren tien nieuwelingen gekookt. Omdat elke Noordelijke band het geheel tegenwoordig overstelpt met gitaarsolo’s, hebben deze heren gekozen om de ‘groove’ te laten spreken en flink te snoeien in overdadigheden. Hoewel het materiaal weinig opzienbarend is en niets toevoegt aan de geschiedenis van Face Down is dit toch wel een kwaliteitsproduct. Maar wat verwacht je met bandleden die hun sporen al ruimschoots verdienden in bands als The Haunted, General Surgery, Terror 2000 en Construcdead?

‘The Will To Power’ is modern, groovy en catchy en beukt bijna alle pseudo-metalcorebandjes die net dezelfde muziek spelen omver. Hopelijk gaat de band terug de hort op en citeren ze ruimschots uit dat eerder genoemde legendarische debuut.

Tracklist:
1. Drained
2. Blood Tiles
3. Heroin
4. Insanity
5. Will to Power
6. Grey
7. Heretic
8. The Delusion
9. War Hog
10. The Unsung

Score: 77 / 100

Reviewer: Kristof
Toegevoegd: 15 december 2005

Meer Face Down:

Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.