Dynamo Metalfest 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-cd of -ep, die in juli 2026 werd uitgebracht?

Avenged Sevenfold - Statica
Bring Me The Horizon - Count Your Blessings Repented
Combichrist - The Venom In The Mouth Of God
Deep Purple - Splat!
Devildriver - Strike And Kill
Dreamtale - Aetherbound
Emptiness - Nowhere Speaks
Finsterforst - Still
Five Finger Death Punch - Legacy
Galneryus - A Cry From The Sky Above
Haken - In A Fever Dream
Jack White - Frozen Charlotte
Left To Die - Initium Mortis
Madball - Not Your Kingdom
Moonspell - Far From God
Motionless In White - Decades
Protest The Hero - Within
Psycroptic - The Pulse Of Annihilation
Sinner - Boom Bang Goodbye
Sojourner - Gateways
Taake - En Skog Av Nidstang
The Hu - Hun
The Plot In You - The Plot In You
The Rolling Stones - Foreign Tongues
een andere release uit juli 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    5 augustus:
  • Misery Index en Carnation
  • Opeth
  • Phil Campbell's Bastard Sons
  • Sacred Reich, Angelus Apatrida en Velozza
  • 6 augustus:
  • Alcatraz
  • Luna Kills
  • 7 augustus:
  • Alcatraz
  • 8 augustus:
  • Alcatraz
  • Body Count
  • Deceased..., Putridarium en Mancuerda
  • Elithium en End of the Dream
  • M'era Luna
  • 9 augustus:
  • Alcatraz
  • Arch Enemy
  • M'era Luna
  • Midnight en Phantom Corporation
  • Spectral Wound, Invulche en Blodzallog
  • 10 augustus:
  • Mortal Sin en Hidden Intent
  • Municipal Waste en Schizophrenia
  • 11 augustus:
  • Lagwagon
  • Sanguisugabogg, Revocation en Internal Bleeding
    5 september:
  • Doodswens, Argwaan, Helhekser en Stilte
  • Firewind, Torch, Wicked Angel, Steelover, Tröjan
  • Jazz Sabbath
  • Nox Occultum chapter II
Kalender
Vandaag jarig:
  • Adam "MCA" Yauch (Beastie Boys)† - 62
  • Angry Anderson (Rose Tattoo) - 79
  • Christian Olde Wolbers (Fear Factory) - 54
  • Craig Wells (Metal Church) - 63
  • Eddie Ojeda (Twisted Sister) - 71
  • Eicca Toppinen (Apocalyptica) - 51
  • Knut Magne Valle (Arcturus) - 52
  • Pat Smear (Foo Fighters) - 67
  • Steve Lee (Gotthard)† - 63
  • Willy Lange (Lȧȧz Rockit)† - 65

Vandaag overleden:
  • Jeff Porcaro (Toto) - 1992
Review

Kroda - Cry To Me, River...
Jaar van release: 2004
Label: Hammermark Records
Kroda - Cry To Me, River...
De uit slechts twee personen bestaande band Kroda speelt een black metal variant die over de laatste jaren ontzettend populair geworden is. Bandlid Viterzgir heeft namelijk een zevental nummers geschreven waarin hij naast gitaar, basgitaar en percussie (tamboerijntjes!) ook folkmelodieën speelt op zijn dwarsfluit. Black Metal met folkinvloeden dus. Bandlid Eisenslav heeft daar prachtige teksten bij geschreven die voor West-Europees gemak ook nog naar het Engels vertaald zijn. Die zijn te lezen in het bijgevoegde boekje, dat vol staat met natuurfoto's die de folkloristische sfeer van "Cry To Me, River..." versterken. Maar laten we niet te ver op de zaken vooruit lopen.

Wie lange nummers schrijft mag er beter voor zorgen dat die over de hele linie interessant is, anders is hij het luisterend publiek, meestal gespekt van een concentratievermogen, gegarandeerd snel kwijt. Dat is een punt dat nogal eens speelt op dit schijfje. Op het langste nummer van het album, "Native Land", haal je de negen minuten niet zonder minstens eenmaal afgeleid te worden door een voorbijrijdende auto, brullend kind, of felle verveling. Daar tegenover staat dat de variatie over de verschillende nummers wel rijk genoeg is. "Hoarfrost Of Blood" is een stuk meer black dan het nummer ervoor. De Hypocrisy-cover "Apocalypse" is instrumentaal uitgevoerd met gelukkig een eigen (folky) draai. De productie is een beetje blikkerig, maar verder zeer okee.

"Cry To Me, River..." is een release waar veel fans van folkmetal ondanks de kritiek blij mee gaan zijn, niet in de laatste plaats omdat het aanbod in dat genre nog wat beperkt is. Wie zoekt naar felle, drukke en aandachtsvretende herrie kan verder zoeken, maar mocht je naast je waardering voor folk ook fan zijn van meer hypnotiserende black metal dan ga je dit erg leuk vinden.

Tracklist:
1. Kroda
2. Endless Path of Legends
3. Where the Peace and Calm Were Immortalized
4. Hoarfrost of blood
5. Native land
6. Gnarled Cudgels of Thunder
7. Cry To Me, A River... (betrayal of knjaz volodymir)
8. Apocalypse (Hypocrisy cover)

Score: 79 / 100

Reviewer: Bob
Toegevoegd: 16 november 2005

Kroda - Cry To Me, River...
Reactie van Stigmurder op 08-12-2005 om 19:37u
Score: 100 / 100

Sie sind geil !!!

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.