Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour Into The Grave 2026
Enquête

De acht hoofdacts van Graspop 2026 zijn Bad Omens, Bring Me The Horizon, Def Leppard, Limp Bizkit, Sabaton, The Offspring, Twisted Sister en Volbeat. Hoeveel van deze bands zou jij komende zomer graag willen zien?

Alle acht
Zeven
Zes
Vijf
Vier
Drie
Twee
Eén
Geen van allen

[ Uitslag | Enquêtes ]

    8 december:
  • Chelsea Grin, Signs Of The Swarm, Mugshot, Crown Magnetar
  • 9 december:
  • Of Mice & Men, Ghostkid en Gore
  • 11 december:
  • Clutch
  • Cobra The Impaler en My Diligence
  • Eindhoven Metal Meeting Warm Up
  • 12 december:
  • Battle Beast, Dominum en Majestica
  • Desolated, Bayway, D Bloc en Sidestep
  • Eindhoven Metal Meeting
  • Epinikion, Cathubodua en Abstracted Mind
  • 13 december:
  • Eindhoven Metal Meeting
  • Grindpad, Obstruktor en Axident
  • 14 december:
  • Katatonia, Evergrey en Klogr
Kalender
Vandaag jarig:
  • Bidi van Drongelen (Astrosoniq)† - 56
  • Big John Bates (Annihilator) - 62
  • Corey Taylor (Slipknot) - 52
  • Jim Morrison (The Doors)† - 82
  • Johan Larsson (In Flames) - 51
  • Johnny Rod (W.A.S.P.) - 68
  • Marty Friedman (Megadeth) - 63
  • Phil Collen (Def Leppard) - 68
  • Ralph Santolla (Obituary)† - 59
  • Stan Harrison (They Might Be Giants) - 72
  • Steve West (Pavement) - 59

Vandaag overleden:
  • Dimebag Darrell Abbott (Pantera) - 2004
  • Gary Thain (Uriah Heep) - 1975
  • John Lennon (The Beatles) - 1980
Review

Silver - Gold
Jaar van release: 2005
Label: MTM Music
Silver - Gold
Gary John Barden heeft voor miljoenen mensen opgetreden met de Michael Schenker Group (beter bekend als MSG). Onder leiding van de verslaafde maar geniale Duitse gitarist Schenker (UFO) zong hij op legendarische hardrockplaten als ‘MSG’, ‘MSG II’ en ‘Built To Destroy’. En wie herinnert zich nog de dubbel liveplaat ‘One Night At Budokan’? Ik krijg nog steeds kippenvel als ik Gary songs als ‘Attack Of The Mad Axeman’, ‘Let Sleeping Dogs Lie’ of’ Armed And Ready’ hoor zingen. Midden jaren ’80 ging het echter achteruit met de carrière van deze topzanger, enkel de titelloze elpee van Statetrooper scoorde nog hoge ogen. Tien jaar geleden trok hij Praying Mantis nog eens uit de goot maar de laatste jaren amuseert hij zicht met Silver.

De vijfde cd van Silver in evenveel jaar tijd is weer met een andere line-up opgenomen. Opvallendste personen zijn deze keer weer zijn goede vriend Michael Voss (Mad Max en Bonfire) en programmeur (!) Mike Bar (Sisters Of mercy). Jammer genoeg ligt de hardrockperiode van Gary achter de rug en heeft hij zich toegelegd op het soms te zoetsappige maar mooie AOR-genre. Gary heeft niet meer de kracht van vroeger maar zijn stem is wel warmer geworden. Het oog voor melodie is al in die jaren onaangetast gebleven zodat je ‘Creep’ en ‘Joshua’ al na een halve luisterbeurt kan meezingen. Allemaal weinig op aan te merken maar volgende keer hoop ik wel wat de keyboards niet zo kinderachtig klinken, de vrouwelijke gastzang is verdwenen en de slechte David Bowie-cover ‘China Girl’ zorgt ook voor puntenaftrek.

Dit plaatje is dus enkel geschikt voor verstokte AOR-fans. ‘Gold’ luistert wel gemakkelijk weg maar de houdbaarheidsdatum is niet lang genoeg om tot aanschaf over te gaan. Hardrockers die nog nooit van deze beste man hebben gehoord (schandalig trouwens) moeten nu direct het werk van MSG gaan doorspitten.

Tracklist:
1. Creep
2. All That I Wanted
3. Wouldn’ You Agree
4. Joshua
5. Golden Days
6. Setting It Up
7. China Girl
8. Save Me
9. Easy
10. Daydream Believers

Score: 68 / 100

Reviewer: Kristof
Toegevoegd: 18 september 2005

Meer Silver:

Silver - Gold
Reactie van Een Metalfan op 12-02-2008 om 19:54u

Silver - Gold
Reactie van jjj op 12-02-2008 om 19:54u
Score: 12 / 100

lllllllllllllllllllll

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.