Helldorado
Enquête

Wat is (tot dusver) jouw favoriete song van Mastodon?

Aqua Dementia
Black Tongue
Blood And Thunder
Colony Of Birchmen
Crystal Skull
Curl Of The Burl
Divinations
Floods Of Triton
Hearts Alive
High Road
Iron Tusk
March Of The Fire Ants
Megalodon
More Than I Could Chew
Mother Puncher
Oblivion
Once More ‘Round The Sun
Show Yourself
Steambreather
Teardrinker
The Czar
The Last Baron
The Motherload
The Wolf Is Loose
een andere Mastodon-kraker

[ Uitslag | Enquêtes ]

    14 november:
  • As I Lay Dying en Deathmask
  • For I Am King en Sugar Spine
  • Lacuna Coil en Nonpoint
  • 15 november:
  • Blackbriar en Forever Still
  • For I Am King en Sugar Spine
  • Plan Nine
  • Submit Fest 2025
  • 16 november:
  • Life Of Agony, Ugly Kid Joe en Terradown
  • 18 november:
  • Halestorm en Bloodywood
  • Lacuna Coil en Nonpoint
  • Life Of Agony, Ugly Kid Joe en Terradown
  • 19 november:
  • Orbit Culture, Gaerea en Atlas
  • 20 november:
  • Lacuna Coil en Nonpoint
  • Life Of Agony, Ugly Kid Joe en Terradown
  • Temple Fang
Kalender
Vandaag jarig:
  • Alec John Such (Bon Jovi)† - 74
  • Cory Betts (Black Majesty) - 55
  • Frankie Banali (Quiet Riot)† - 74
  • Franz Treichler (The Young Gods) - 64
  • James Guthrie (producent) - 72
  • James Young (Styx) - 76
  • Josh Silver (Type O Negative) - 63
  • Piet Sielck (Iron Savior) - 62

Vandaag overleden:
  • Doug Harrington (Defiance) - 2006
  • Peter Sinfield (King Crimson) - 2024
Review

Helloween - Mrs. God
Jaar van release: 2005
Label: SPV / Steamhammer Records
Helloween - Mrs. God
De zeven sleutelwoorden voor de laatste maanden van dit jaar: Keeper Of The Seven Keys - The Legacy. Helloween is er klaar voor, zónder Kai Hansen, zónder Michael Kiske. Nu het publiek nog. Toch een grote stap, die voor beide partijen vergemakkelijkt wordt door de release van een nieuwe single.

"Mrs. God" lijkt daarvoor geschreven te zijn. Een kleine drie minuten lang, niet te complex, maar wel verdomde aanstekelijk. Leuke videoclip ook. Ook deze single is geschreven door Andi Deris, die niet zo wanhopig meer probeert een typisch Helloween nummer te forceren en daardoor een veel betere sier maakt. Nieuweling Dani Löble laat merken een strakke en dynamische drummer te zijn. Mrs. God is niet 100% in de Keeper Of The Seven Keys stijl, maar een enkele knipoog naar de minder serieuze nummers op die albums kan niet over het hoofd gezien worden.

Het door de hele band geschreven "The King For A 1000 Years" kun je geen knipoog meer noemen. Ooit een veertien minuten durend orgasme meegemaakt? Een waardige opvolger van de titelsong van de grootste powermetal-albums aller tijden. Opzwepende riffs, veel tempowisselingen, Deris die net zo hemels de saga vertolkt als hij deed op de laatste tour, Gerstner en Weikath die laten horen dat de chemie tussen twee gitaristen in de band nooit beter is geweest dan nu. Keyboards zijn aanwezig, voornamelijk gebruikt om een bombastisch geluid te creëeren. Meerdere luisterbeurten zijn wel nodig om dit monster te behapstukken, maar wachten op een volledig album is nog nooit zo moeilijk gemaakt.

De licht duistere b-kant "Run (The Name Of Your Enemy)" is vergeleken met voorgaand geweld een tamelijk rechtlijnige. Niet slecht, maar te zielloos om ruimte voor te maken op een album. Daarvoor is het refrein iets te eenvoudig (en te hoog!).

Mijn voorspelling: komend Halloween gaat gevierd worden met de volumeknop op tien. Maar dat zien we tegen die tijd, voorlopig kunnen we ons nog even zoet houden met Mrs. God.

Tracklist:
1. Mrs. God
2. The King For A 1000 Years
3. Run (The Name Of Your Enemy)

Reviewer: Bob
Toegevoegd: 18 augustus 2005

Meer Helloween:

Helloween - Mrs. God
Reactie van kiske op 19-08-2005 om 01:29u
Score: 99 / 100

Like I told you all!!! THE KEEPER IS BACK!!! STRONGER THAN EVER!!!

Into The Grave

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.