Into The Grave 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete song van Amorphis?

Against Widows
Alone
Amongst Stars
Black Winter Day
Day Of Your Beliefs
Death Of A King
Divinity
Drowned Maid
From The Heaven Of My Heart
House Of Sleep
Into Hiding
Light And Shadow
My Kantele
Silent Waters
Silver Bride
The Bee
The Gathering
The Moon
The Smoke
The Wanderer
The Way
Under The Red Cloud
Wrong Direction
You I Need
een andere Amorphis-kraker, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    19 mei:
  • -(16)-, Ter Ziele en Dunebender
  • John 5 en South Of Salem
  • 20 mei:
  • Deaf Club,
  • JOHN 5
  • 21 mei:
  • Chris Holmes en Thunderor
  • Deville en ¡Pendejo!
  • Howling Giant en Aum Zorion
  • 22 mei:
  • Asphyx
  • Chris Holmes, Thunderor en Lovell's Blade
  • Textures, Sugar Spine en Javier Valdi
  • 23 mei:
  • Plan Nine
  • Textures, Sugar Spine en Javier Valdi
  • 24 mei:
  • Airbag en Lesoir
  • Earthside
  • Hirax, Türböwitch en Dead Serious
    19 juni:
  • Graspop Metal Meeting
  • Guitar Wolf en The Etters
  • Kylesa
  • Ok Goodnight, Benthos en Ursa
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andrea Tito (Mesmerize) - 54
  • Duke Erickson (Metal Church) - 62
  • Dusty Hill (ZZ Top)† - 77
  • Fernando Ponce de León (Mägo De Oz) - 61
  • Jonas Renkse (Katatonia) - 51
  • Ken Kelly (illustrator)† - 80
  • Larry Wallis (Motörhead)† - 77
  • Mike D'Antonio (Killswitch Engage) - 53
  • Pete Townshend (The Who) - 81
  • Phil Rudd (AC/DC) - 72
  • Teemu "Somnium" Raimoranta (Finntroll)† - 49
  • Thomas Christian Hansen (Gaia Epicus) - 52
Review

A Life Once Lost - Hunter
Jaar van release: 2005
Label: Roadrunner Records
A Life Once Lost - Hunter
A Life Once Lost heeft voor een nieuwe richting gekozen. Net nu metalcore the next big thing is, gaan zij nieuwe vaarwateren opzoeken. Op het debuut ‘A Great Artist’ hoorde we nog technische hardcore met uitspattingen, op deze opvolger spelen de vijf uit Philadelphia uit de modder getrokken groove metal met progressieve ritmes (zoals Mesjokke), tegendraadse melodieuze solo’s en zanglijnen die je zou kunnen omschrijven als John Tardy goes western.

Het New Wave Of American Metal-genre is stilaan al bevredigd maar ‘Hunter’ is uiteindelijk toch een aanwinst omdat de heren langs de ene kant meer extreme muziek neerpennen als hun collega’s maar dat langs de andere kant dat ook in herkenbare korte tracks kunnen vertalen. En we kunnen ook allemaal eens opgelucht ademhalen omdat zanger Robert Meadows zich geen seconde aan cleane zang waagt. Wat overblijft, is een zware combinatie van loopjes en brute hakkende riffs in popstructuren verpakt. De betere luisteraar hoort ook Randy Blythe van Lamb Of God als gastzanger passeren, een groep die muzikaal niet heel ver van ‘Hunter’ verwijderd is.

Ferret Music mag het wel langer blijven doen met Roadrunner Records want van deze alliantieboom worden mooie vruchten afgeworpen. A Life Once Lost krijgt deze keer wel puntenaftrek voor de korte speelduur en er had ook wel wat weer afwisseling in de moderne metal mogen zitten. Maar daar lijkt wel elke nieuwe Amerikaanse band, uitgezonderd een Trivium of Killswitch Engage, last van te hebben.

Tracklist:
1. Rehashed
2. Needleman
3. Vulture
4. Pain & Panic
5. Hunter
6. Grotesque
7. Salai
8. A Rush & Siege
9. I Give In
10. Ghosting
11. With Pitiless Blows

Score: 75 / 100

Reviewer: Kristof
Toegevoegd: 31 juli 2005

Meer A Life Once Lost:

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.