Batushka
Enquête

Vind jij Knocked Loose een goede vervanger voor Twisted Sister op Graspop?

Ja, ik vind het zelfs een verbetering
Ja, ik vind beide bands gelijkwaardig
Nee, al vind ik Knocked Loose ook best leuk
Nee, al vertrouw ik er op dat er niets beter beschikbaar was
Nee, ik vind het een waardeloze vervanging
Ach, maakt mij niet uit, ik zou geen van beide gaan bekijken
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    18 februari:
  • Motionless In White, Dayseeker en Make Them Suffer
  • 19 februari:
  • Mantah
  • 20 februari:
  • Avatar, Alien Weaponry en Witch Club Satan
  • Born From Pain, Lies! en Stalk
  • Eye Of Melian en Delain (acoustic)
  • Hellevaerder, Asgrauw en Suttungr
  • Plan Nine
  • Sanguisugabogg, Fulci, Gates To Hell en Celestial Sanctuary
  • Urne en Everything Decays
  • 21 februari:
  • Dordrecht Metal Fest
  • Megalomaniacs, Beyond Cruelty en Grofvuil
  • Napalm Death, Whiplash, Varukers en Dopelord
  • 22 februari:
  • Alter Bridge, Daughtry en Sevendust
  • 23 februari:
  • Alter Bridge, Daughtry en Sevendust
    17 maart:
  • Fit For A King, Memphis May Fire, Acres en 156/Silence
Kalender
Vandaag jarig:
  • Bob Katsionis (Firewind) - 49
  • Enric Garcia (Dark Moor) - 53
  • Hungi Berglas (Crystal Ball) - 50
  • J.-H. Rosny aîné (auteur)† - 170
  • Jean-Marc Abate (Your Shapeless Beauty) - 51
  • Kaoru Niikura (Dir En Grey) - 52
  • LG Petrov (Entombed)† - 54
  • Michael LePond (Symphony X) - 60
  • Patrick Uterwijk (Pestilence) - 58
  • Quorthon (Bathory)† - 60
  • Rickey Medlocke (Blackfoot) - 76
  • Rod Smallwood (Sanctuary Records) - 76
  • Stevie Benton (Drowning Pool) - 55
  • Taylor Hawkins (Foo Fighters)† - 54

Vandaag overleden:
  • Michael Davis (MC5) - 2012
Review

Society 1 - The Sound That Ends Creation
Jaar van release: 2005
Label: Earache Records
Society 1 - The Sound That Ends Creation
Lipsticks Lesbians 4, Ass Lovers 2, Backstage Slut, Cocksuckers of Starbangers. Hebt u ooit één van deze films gezien die allen uit de geest van Mat Zane zijn ontsproten? Deze pornoproducer heeft een tweede album geschreven met zijn project Society 1. Deze band speelt een combinatie van rock/metal/industrial met duidelijke invloeden van Rob Zombie, Ministry maar ook Alice In Chains komt af en toe om de hoek kijken.

Mat Zane laat zich in zijn films graag omringen door mooie dames en voor Society 1 heeft hij de hulp gezocht van capabele muzikanten die er ook freaky moesten uitzien. Dat laatste is zeer belangrijk want in alles wat de heer Zane schept, wil hij het brave Amerikaanse publiek shockeren. In Europa kijkt men echter al lang niet meer op van wat gortige teksten, een pot beukende harde muziek en artiestennamen als Dirt en Sin.

Hoe verrassend het ook kan zijn, ‘The Sound That Ends Creation’ is een uitstekend cd’tje met veel afwisseling. Opener ‘It isnt’ me’ is nog een simpele beuker maar in ‘Let Me Live’ (Alice In Chains-achtige sfeer) en ‘No Father’ (hallo Danzig!) bewijst Mat Zane dat hij een goede vocalist is, die ook wel wat muziek kan componeren. De ritmesectie verdient echter ook een pluim en gitarist Sin bewijst in de Eddie Van Halen-solo cover ‘Enraptured’ (origineel noemt ‘Eruption’ en staat op het legendarische Van Halen debuut) dat hij wel een moppie kan spelen.

Met dit album begrijp ik eindelijk waarom Earache Records zich in laat met een trieste pornoregisseur die zich elk interview belachelijk maakt met gelul over buitenaardse wezens, sektes en seks met de duivel. Hoe groot mijn disrespect voor deze man ook is, deze muziek zit erg goed in elkaar. Marilyn Manson heeft er een broer bij.

Tracklist:
1. It Isn't Me
2. Let me Live
3. 6 Months
4. No Father
5. Touch A Girl
6. Realms Of Bliss
7. Lord
8. I Love Her
9. Bleed
10. Enraptured
11. Skies
12. Wounded Veins

Score: 80 / 100

Reviewer: Kristof
Toegevoegd: 16 april 2005

Meer Society 1:

Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.