Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour Into The Grave 2026
Enquête

Wat vind jij het meest teleurstellende studio-album, dat in 2025 is uitgebracht?

Alestorm - The Thunderfist Chronicles
Arch Enemy - Blood Dynasty
Architects - The Sky, The Earth And All Between
Babymetal - Metal Forth
Behemoth - The Shit Ov God
Dark Angel - Extinction Level Event
Equilibrium - Equinox
Ghost - Skeletá
Jinjer - Duél
Katatonia - Nightmares As Extensions Of The Waking State
Killswitch Engage - This Consequence
Lacuna Coil - Sleepless Empire
Machine Head - Unatøned
Marko Hietala - Roses From The Deep
Obscura - A Sonication
Orbit Culture - Death Above Life
Paleface Swiss - Cursed
Patriarkh - Prophet Ilja
Sabaton - Legends
Slaughter To Prevail - Grizzly
Sleep Token - Even In Arcadia
Soulfly - Chama
Spiritbox - Tsunami Sea
Volbeat - God Of Angels Trust
een ander tegenvallend album, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    15 januari:
  • Aeternus, Nordjevel, Phantom Fire en The Black Moriah
  • Hesken, Anapoda en Hyla
  • Patriarkh, Arkona, HATE, Halls of Oblivion en Sanity
Kalender
Vandaag jarig:
  • Bruno Ramos (Manigance) - 61
  • Carmine Appice (Ozzy Osbourne) - 79
  • Dave Mackintosh (Dragonforce) - 48
  • David (I) (Destinity) - 43
  • Feodor Alexandrovich Buzilevich (Holy Blood) - 51
  • Mark Jansen (Epica) - 47
  • Roberto Junquera (Avalanch) - 45
  • Ronnie Radke (Falling In Reverse) - 42
  • Sepp Uyttendaele (Consensus) - 44
  • Thorsten Bauer (Atrocity) - 52
  • Timo Somers (Delain) - 34
  • Timothy James Hagelganz (Stryper) - 63

Vandaag overleden:
  • Dawn Crosby (Détente) - 1996
Review

Dreamtide - Here Comes The Flood
Jaar van release: 2001
Label: Now & Then Productions
Dreamtide - Here Comes The Flood
Dreamtide is een nieuwe band van Helge Engelke, ex-gitarist van Duitse Fair Warning, een band die niet zo lang geleden ter ziele is gegaan. Naast twee voormalige leden van Fair Warning, drummer CC Behrens en keyboard speler Torsten Lüderwaldt, werd Ole Hempelmann gerekruteerd om een functie als bassist te vervullen. En in de figuur van Olaf Senkbeil, die eens het achtergrondkoor voor sommige Blind Guardian's tracks verzorgde, vond Helge een geschikte zanger voor Dreamtide. Deze zanger beschikt over een stem die tussen John West (Artension) en Tommy Heart (ex-Fair Warning) ligt. Een uitstekende keuze dus.

Dit jaar bracht Dreamtide haar debuutalbum 'Here Comes the Flood' via Frontiers Records uit. Doordat Helge ook een belangrijke rol bij Fair Warning speelde, ligt Dreamtide qua muziekstijl niet ver van zijn voormalige band vandaan. Het verschil is dat er bij Dreamtide iets meer variaties zitten. De openingstrack 'What You Believe In', door het spel van Helge, ademt een bekende sfeer uit die met name door fans van Fair Warning zeker te herkennen is. Dankzij een voor hem speciaal gebouwde gitaar (met meer dan dertig fretten) heeft hij een herkenbaar geluid kunnen produceren dat langzamerhand ontwikkeld wordt tot zijn kenmerk; iets wat tegenwoordig steeds zeldzamer is. Dit nummer wordt gevolgd door 'Ten Years Blind', 'Come With Me' en 'Dreamers', nummers die samen met het nummer 'Heaven Knows' de hoogtepunten van het album bezorgen. Het nummer 'Ten Years Blind' is een nummer dat best groove is (goed luisteren naar een soort hindoestaanse trom bij de intro).

Het nummer 'Come With Me' bevat mooie zanglijnen en is naar mijn mening de meest progressieve track van het album. En wat het nummer 'Dreamers' apart maakt is dat door een soort Ierse fluit waar de etnische sfeer mee creërt. Met het nummer 'Heaven Knows' bewijst Olaf een goede zanger te zijn. Ondersteund door het mooie koor, zingt hij in dit nummer krachtig, zuiver en heel overtuigend. Door het nummer 'Phoenix Tears', een volmakertje dat derhalve achterwege had kunnen blijven, wordt dit fraaie debuutalbum afgesloten.

Tracklisting:
1. What You Believe In
2. Ten Years Blind
3. Come With Me
4. Dreamers
5. Crashed
6. Your Life
7. Moment Of Truth
8. Sundance
9. Heaven Knows
10. Promised Land
11. I Take The Weight Off Your Shoulders
12. Cross The Line
13. Phoenix Tears

Koop deze cd nu bij Bol.com

Score: 80 / 100

Reviewer: Jeffry Mulyadi
Toegevoegd: 13 december 2001

Meer Dreamtide:

Dreamtide - Here Comes The Flood
Reactie van Jaymz op 15-12-2001 om 14:31u
Score: 80 / 100

hehe, mooi dat je em opnieuw hebt geschreven, echt goeie review nu!!! ga zo door

Zoeken
    12 december:
  • Astral Spear - Ancient Throne Of Sinister Rites
  • Dark Divination - Liitto Hengen Ja Veren
  • Glasgow Kiss - Down In Flames
  • Lord Of The Lost - Opvs Noir Vol. 2
  • Moonlit Masquerade - Wreckage
  • Parásito - Despoblador II
  • Pedestal For Leviathan - Enter: Vampyric Manifestation
  • Sun Of The Suns - Entanglement
  • Unrecht - A Thousand And One Nightmares
  • Xathra - Renancer
  • 18 december:
  • Shadowborn - Through The Hourglass
  • 19 december:
  • Alien Orchestra - Under My Pale Skin
  • Funeral Vomit - Upheaval Of Necromancy
  • Imperatore - The Lionspirit
Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.