Alcatraz
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in juni 2025 werd uitgebracht?

After Taste - Hungry For Life
Alestorm - The Thunderfist Chronicles
Austere - The Stillness Of Dissolution
Buckcherry - Roar Like Thunder
Ceremony - Solitary Bleed
Cryptopsy - An Insatiable Violence
Fallujah - Xenotaph
Fragmentum - Warriors Of Chaac
Gaahls Wyrd - Braiding The Stories
Gruesome - Silent Echoes
Heaven Shall Burn - Heimat
Hellevaerder - Fakkeldragers
Inhuman Condition - Mind Trap
Katatonia - Nightmares As Extensions Of The Waking State
King Witch - III
Lord Belial - Unholy Trinity
Malevolence - Where Only The Truth Is Spoken
Neil Young & The Chrome Hearts - Talkin’ To The Trees
Shadow Of Intent - Imperium Delirium
Sodom - The Arsonist
Turnstile - Never Enough
Volbeat - God Of Angels Trust
White Snake Of Blackened Maze - The Ocean Of Truth
Winterblind - Ego
een ander album uit juni 2025

[ Uitslag | Enquêtes ]

    13 juli:
  • Cradle Of Filth en Nervosa
  • Valley of the Sun, Earth Tongue
  • 15 juli:
  • Battlesnake
  • Carach Angren
  • 16 juli:
  • Anal Vomit en Total Annihilation
  • Battlesnake
  • 19 juli:
  • Arkona
    13 augustus:
  • Cult Of Luna
  • Drowning Pool, Liliac en TerraDown
  • Machine Head en Diggeth
  • Prong
  • Sleepytime Gorillla Museum en Faun Fables
Kalender
Vandaag jarig:
  • Jon Larsen (Volbeat) - 55
  • Joost van den Broek (After Forever) - 43
  • Mark "Barney" Greenway (Napalm Death) - 56
  • Mark Mendoza (Twisted Sister) - 70
  • Tomas Haake (Meshuggah) - 54
  • Twan van Geel (Legion Of The Damned) - 46

Vandaag overleden:
  • Rob Pol (Grim Ordeal) - 2019
Review

Brandnewday - A Better Goodbye
Jaar van release: 2004
Label: Eigen Beheer
Brandnewday - A Better Goodbye
Brandnewday is een positief DIY-trio dat met melodieuze punkrock/hardcore (Good Riddance-achtige stijl) zijn zegje wilt doen. ‘Drifted away’ handelt over vrienden die plots andere wateren gaan bevaren, we krijgen relatieproblematiek te horen in het titelnummer, ‘Can’t forget’ en in ‘Standing Still’, en de tekst van ‘Appearence’ spoort ons aan om het beste uit ons zelf te halen. Wijze woorden die gezongen worden door Nico en Snaar in vijf korte maar puntige liedjes.

Muzikaal en productioneel is alles in orde en er wordt op een ontspannen wijze gemusiceerd. Het materiaal is erg zanggericht: de zang is zeker niet slecht maar soms kan ik het niet laten om mijn wenkbrauwen te fronsen (bijvoorbeeld tijdens het refrein van ‘Can’t get forget’) maar na nog meer oefening zal dit zeker verbeteren.

Iedereen die ziek wordt van de niet-stoppende berg metalcore releases hebben hier een leuk tussendoortje aan. Alleen jammer dat de mannen de beste drie nummers vooraan het schijfje hebben geplaatst zodat deze eerste demo op matige wijze wordt afgesloten. Als de heren nog wat werken aan de zangpartijen heeft Nederland er een lekkere frisse band bij. Pluspunten voor het degelijke artwork. Meer valt hier niet over te melden.

Tracklist
1. Drifted away
2. A better goodbye
3. Can't forget
4. Appearance
5. Standing still

Score: 72 / 100

Reviewer: Kristof
Toegevoegd: 21 januari 2005

Meer Brandnewday:

Battle Beast @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.