Dynamo Metalfest 2026
Enquête

Welke song bevat jouw favoriete gitaarsolo aller tijden?

Accept - Metal Heart
Alter Bridge - Blackbird
Black Sabbath - War Pigs
Dragonforce - Through The Fire And Flames
Guns N' Roses - November Rain
Iron Maiden - Powerslave
Jimi Hendrix Experience - All Along The Watchtower
Joe Satriani - Surfing With The Alien
Judas Priest - Painkiller
Led Zeppelin - Stairway To Heaven
Lynyrd Skynyrd - Free Bird
Mayhem - Freezing Moon
Megadeth - Hangar 18
Metallica - Fade To Black
Ozzy Osbourne - Crazy Train
Pantera - Floods
Pink Floyd - Comfortably Numb
Rage Against The Machine - Killing In The Name
Rainbow - Stargazer
Slayer - Angel Of Death
Steve Vai - For The Love Of God
UFO - Rock Bottom
Van Halen - Eruption
Yngwie Malmsteen - Black Star
een andere rock- of metalsong, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

Geen concerten bekend voor 16-09-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Adam Zaars (Tribulation) - 38
  • Barry Hay (Golden Earring) - 78
  • Flood (producent) - 66
  • Jared MacEachern (Machine Head) - 46
  • Scott Asheton (The Stooges)† - 77

Vandaag overleden:
  • Elvis Presley - 1977
  • Jason Corsaro (producent) - 2017
  • Mac Tontoh (Osibisa) - 2010
  • Robert Johnson - 1938
Review

Cruachan - Ride On
Jaar van release: 2001
Label: Hammerheart Records
Cruachan - Ride On
Het was eigenlijk de bedoeling dat dit jaar het nieuwe album van Cruachan al uit zou komen, maar dat is uitgesteld tot begin 2002. In plaats daarvan werd hun 1e album, Tuatha Na Gael opnieuw uitgebracht, en om toch wat nieuw materiaal uit te brengen is ook nog een single uitgekomen, met slechts 4 nummers. Wie Cruachan niet kent zal misschien vreemd opkijken van de combinatie van metal met keltische muziek. Dat was bij mij ook het geval, maar ik moet zeggen dat het erg goed klinkt.

De titeltrack is Ride On, wat ook te vinden zal zijn op het nieuwe album, Folklore. Het gaat hier om een cover van een nummer van Jimmy McCarthy, wat de band in haar eigen stijl uitvoert. Het begint rustig, maar bouwt steeds verder op. Eerst de mooie zang van Karen Gilligan, maar bij het refrein komt de gastmuzikant (en tevens co-producer) erbij, die niemand minder is dan The Popes zanger Shane Mac Gowan. Zijn stem is herkenbaar uit duizenden. Het eerste deel van het nummer bevat de coupletten, waarbij de muziek vrij rustig is. Ongeveer halfverwege komen de zwaardere gitaarriffs erbij, en volgt een mooie gitaarsolo, gevolgd door het refrein een aantal keer.

De andere drie tracks mogen er ook best zijn. De remake van Maeves' March (het origineel staat op Cruachan's debuutalbum) is een lekker vlot, instrumentaal nummer. In Ride On was de keltische muziek niet zo erg aanwezig, maar dat is in Maeves' March toch wel even anders. Waar normale bands de melodie spelen op gitaren worden bij Cruachan fluiten gebruikt. Zware gitaren zorgen dan weer voor de ondersteunende riffs. Ook op Sauron zijn de gitaren lekker zwaar. In een redelijk hoog tempo jaagt Karen de zang er doorheen, waardoor daar amper wat van te verstaan is. To Hell Or To Connaugh was ook al te vinden op de limited edition van The Middle Kingdom, en is net als de twee voorgaande tracks een stevig nummer dat in een lekker tempo voorbij komt.

Tracklisting:
1. Ride On
2. Maeves' March 2001
3. Sauron
4. To Hell Or To Connaugh

Score: 80 / 100

Reviewer: Tonnie
Toegevoegd: 24 november 2001

Meer Cruachan:

Cruachan - Ride On
Reactie van Een_Metalfan op 12-12-2001 om 04:17u
Score: 90 / 100

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.