Into The Grave 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete song van Amorphis?

Against Widows
Alone
Amongst Stars
Black Winter Day
Day Of Your Beliefs
Death Of A King
Divinity
Drowned Maid
From The Heaven Of My Heart
House Of Sleep
Into Hiding
Light And Shadow
My Kantele
Silent Waters
Silver Bride
The Bee
The Gathering
The Moon
The Smoke
The Wanderer
The Way
Under The Red Cloud
Wrong Direction
You I Need
een andere Amorphis-kraker, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    17 mei:
  • Conjurer
  • 19 mei:
  • -(16)-, Ter Ziele en Dunebender
  • John 5 en South Of Salem
  • 20 mei:
  • Deaf Club,
  • JOHN 5
  • 21 mei:
  • Chris Holmes en Thunderor
  • Deville en ¡Pendejo!
  • Howling Giant en Aum Zorion
  • 22 mei:
  • Asphyx
  • Chris Holmes, Thunderor en Lovell's Blade
  • Textures, Sugar Spine en Javier Valdi
  • 23 mei:
  • Plan Nine
  • Textures, Sugar Spine en Javier Valdi
    17 juni:
  • Blood Incantation en Neptunian Maximalism
  • Cradle Of Filfth
  • Escuela Grind
  • Snot, Doodseskader en 3 Eyed Kids
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andrew Latimer (Camel) - 77
  • Ariën Van Weesenbeek (Epica) - 46
  • Audie Desbrow (Great White) - 69
  • Bill Bruford (Yes) - 77
  • Carmelo Claps (Heimdall) - 50
  • Chris Merzinsky (Midnattsol) - 47
  • Claude Schnell (Dio) - 71
  • Dave Abbruzzese (Pearl Jam) - 58
  • Jarek Gajczuk-Zawadzki (Chainsaw) - 47
  • Josh Homme (Queens Of The Stone Age) - 53
  • Michael Starr (Steel Panther) - 61
  • Page McConnell (Phish) - 63
  • Pat O'Brien (Cannibal Corpse) - 61
  • Paul Di'Anno (Iron Maiden)† - 68
  • Sebastian Gorski (Chainsaw) - 50
  • Trent Reznor (Nine Inch Nails) - 61
  • Willy Quiroga (Vox Dei)† - 86

Vandaag overleden:
  • Alex Nelson (Lizzy Borden) - 2004
  • Bruce Fairbairn (producent) - 1999
Review

Lifend - Inner scars
Jaar van release: 2004
Label: Cruz Del Sur Music
Lifend - Inner scars
Het is lang geleden dat ik nog zo’n ‘over the top’ album heb gehoord. Deze Italianen presenteren op een volledig debuut iets heel merkwaardig. Waarom ze het in een hoofd hebben gehaald weet ik ook niet maar ze hebben een standaard metal nummers zo overdreven druk, pathetische, experimenteel en chaotische opgenomen zodat ‘Inner scars’ een product is dat wel heel erg op de maag blijft liggen.

Als basis gebruiken ze gothic metal (met zangeres Sarah, Alberto’s cleane zang en Roberto’s grunt/scream als raakvlak) en dat wisselen ze af met alles wat ze maar kunnen verzinnen. Een goed voorbeeld daarvan is ‘Absence’ dat een stuurloze combinatie is van prog, gothic, electronica, akoestische ballade, jazzy saxofoonspel, black metal en dark metal. Ik ben een erg grote voorstander van experimenteerzucht maar dan mag de compositie niet volledig uit het oog verloren worden! Als er in dat nummer dan ook nog eens een Spaanse gitaar langskomt met een beat eronder dan moet ik veel moeite doen om niet de ‘skippen’ naar het volgende nummer. Deze varia van stijlen zou heel origineel en fantastisch kunnen zijn als de schrijfsels beter zouden zijn en de uitvoering degelijk zou zijn, maar dat is jammer genoeg niet echt het geval. Het grote obstakel van dit album zijn ook de matige uitgevoerde zangpartijen van alle drie de vocalisten. Bij vlagen laat de band muzikaal enkele heel mooie momenten horen maar ze draaien hun eigen werk totaal de nek om.

Ik vind het echt erg dat deze band dit album heeft afgeleverd. De vier heren en de mooie Sara kunnen echt veel beter presteren, dat voel ik gewoon. Ik hoop dat de band een zesde bandlid annex producer vindt die de band in goede richtingen zal leiden want Lifend is echt de weg kwijt geraakt in de studio. Een mislukt experiment waarbij je toch potentieel hoort. Tip voor de band: veel minder zal veel meer worden!

Tracklist:
1. Inner scars
2. Absence
3. Blood-Red-Pain
4. Shattering: Assurance
5. In darkness I bleed
6. Open wound
7. Memoriev 8. Spiral dance
9. Congedo

Score: 59 / 100

Reviewer: Kristof
Toegevoegd: 10 oktober 2004

Meer Lifend:

Zoeken
    15 mei:
  • Acid Reign - Daze Of The Week
  • Akem Manah - Threnodies
  • Artillery - Made In Hell
  • Atavistia - Old Gods Awaken
  • Desolus - Dwellers Of The Twilight Void
  • Heavenfall - Thorn
  • Port Noir - The Dark We Keep
  • Pro-Pain - Stone Cold Anger
  • Self Deception - One Of Us
  • The Ghoulstars - The Dark Overlords Of The Universe
  • 16 mei:
  • Imprisoned In Flesh - Malignant Mankind
  • 21 mei:
  • Blossom Death - Spirit
  • 22 mei:
  • Armored Saint - Emotion Factory Reset
  • As The Sun Falls - Songs From The Veil
  • Crown Lands - Apocalypse
  • Dimmu Borgir - Grand Serpent Rising
  • Varg - Live At Wolfszeit Festival 2024
Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.