Batushka
Enquête

Wat vind jij van de trend dat sommige concertzalen om financiële redenen steeds meer cover- en tributebands boeken?

Prima, ik ga zelf graag naar shows van coverbands
Geen probleem, ik ga af en toe zelf naar een coverband kijken
Van mij hoeft het niet, maar ik snap dat zalen die keuze maken
Jammer, ik heb totaal geen behoefte aan cover- of tributebands
Schandalig, de zalen moeten origineel talent ondersteunen
Ik heb geen mening over dit onderwerp
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    10 februari:
  • Deftones, Denzel Curry en Drug Church
  • Elderwind en Cân Bardd
  • Ho99o9 en N8Noface
  • 11 februari:
  • MØL, Tayne, Cold Night For Alligators
  • Sylosis, Revocation, Distant en Life Cycles
  • 12 februari:
  • Lorna Shore
  • 13 februari:
  • Born From Pain, LIES!, Out Of The Blue, Crashjaw
  • Proxima Flare, Xenotime, Inside Of The Heartless en Anatidaephobia
  • Stygian Bough, A Bell Witch & Aerial Ruin Collaboration en 40 Watt Sun
  • Sylosis, Revocation, Distant en Life Cycles
  • Visions Of Atlantis, Warkings en Induction
  • Wounded en Remembrace
  • 14 februari:
  • Cryptosis en Sad Whisperings
  • March Into Valhalla
  • Plan Nine
  • Sleep Theory en The Pretty Wild
  • 15 februari:
  • Ian Paice with Purpendicular
Geen concerten bekend voor 10-03-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Alex Paul (Sinister) - 51
  • Cliff Burton (Metallica)† - 64
  • Manu Chauty (Midwinter) - 48
  • Mark "Money Mark" Nishita (Beastie Boys) - 66
  • Mike Hanus (Fleshcrawl) - 50
  • Nigel Olsson (Uriah Heep) - 77
  • Péter Musitz (Casketgarden) - 46
  • Steve Bailey (Jethro Tull) - 66
  • Tony Reno (Europe) - 63
Review

Lifend - Inner scars
Jaar van release: 2004
Label: Cruz Del Sur Music
Lifend - Inner scars
Het is lang geleden dat ik nog zo’n ‘over the top’ album heb gehoord. Deze Italianen presenteren op een volledig debuut iets heel merkwaardig. Waarom ze het in een hoofd hebben gehaald weet ik ook niet maar ze hebben een standaard metal nummers zo overdreven druk, pathetische, experimenteel en chaotische opgenomen zodat ‘Inner scars’ een product is dat wel heel erg op de maag blijft liggen.

Als basis gebruiken ze gothic metal (met zangeres Sarah, Alberto’s cleane zang en Roberto’s grunt/scream als raakvlak) en dat wisselen ze af met alles wat ze maar kunnen verzinnen. Een goed voorbeeld daarvan is ‘Absence’ dat een stuurloze combinatie is van prog, gothic, electronica, akoestische ballade, jazzy saxofoonspel, black metal en dark metal. Ik ben een erg grote voorstander van experimenteerzucht maar dan mag de compositie niet volledig uit het oog verloren worden! Als er in dat nummer dan ook nog eens een Spaanse gitaar langskomt met een beat eronder dan moet ik veel moeite doen om niet de ‘skippen’ naar het volgende nummer. Deze varia van stijlen zou heel origineel en fantastisch kunnen zijn als de schrijfsels beter zouden zijn en de uitvoering degelijk zou zijn, maar dat is jammer genoeg niet echt het geval. Het grote obstakel van dit album zijn ook de matige uitgevoerde zangpartijen van alle drie de vocalisten. Bij vlagen laat de band muzikaal enkele heel mooie momenten horen maar ze draaien hun eigen werk totaal de nek om.

Ik vind het echt erg dat deze band dit album heeft afgeleverd. De vier heren en de mooie Sara kunnen echt veel beter presteren, dat voel ik gewoon. Ik hoop dat de band een zesde bandlid annex producer vindt die de band in goede richtingen zal leiden want Lifend is echt de weg kwijt geraakt in de studio. Een mislukt experiment waarbij je toch potentieel hoort. Tip voor de band: veel minder zal veel meer worden!

Tracklist:
1. Inner scars
2. Absence
3. Blood-Red-Pain
4. Shattering: Assurance
5. In darkness I bleed
6. Open wound
7. Memoriev 8. Spiral dance
9. Congedo

Score: 59 / 100

Reviewer: Kristof
Toegevoegd: 10 oktober 2004

Meer Lifend:

Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.