Bibelot, Dordrecht
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in juni 2026 werd uitgebracht?

A.A. Williams - Solstice
Amberian Dawn - Temptation's Gates
August Burns Red - Season Of Surrender
Converge - Hum Of Hurt
Cyhra - Requiem For A Pipe Dream
Edu Falaschi - Mi'raj
Einherjer - Lifeblood
Evanescence - Sanctuary
Evergrey - Architects Of A New Weave
Fires In The Distance - Circadian Promise
Khemmis - Khemmis
Lex Legion - Lex Legion
Masterplan - Metalmorphosis
Muse - The Wow! Signal
Nargaroth - Apocalyptic Steel
Nunslaughter - Satanic Chaos Legions
Slift - Fantasia
Speedslut - Cimbrian Rites
Stormkeep - The Nocturnes Of Iswylm
Tarja - Frisson Noir
The Pretty Reckless - Dear God
Walg - VI
Warning - Rituals Of Shame
Yes - Aurora
een ander studio-album uit juni 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    7 juli:
  • Uada
  • Masacre en Dauthuz
  • 9 juli:
  • Floor Jansen
  • Vindicta
  • 10 juli:
  • Bospop festival
  • Vindicta
  • 11 juli:
  • Biohazard en Sworn Enemy
  • Bospop festival
  • Wade Black's 35 Years Of Metal
  • 12 juli:
  • Bospop festival
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andréa Meyer-Haugen (Nebelhexë)† - 57
  • David Readman (Pink Cream 69) - 56
  • Demonaz (Immortal) - 56
  • Graham Oliver (Saxon) - 74
  • Robert Heaton (New Model Army)† - 65
Review

Eternal Flight - Positive Rage
Jaar van release: 2004
Label: Cruz Del Sur Music
Eternal Flight - Positive Rage
Aha! U herinnert zich wellicht ook nog de geweldige powermetal golf die ons een zestal jaar geleden welwillend teisterde. Eén van de smaakmakers van toen was de Franse Metalblade-band Dreamchild. Zanger Gérard Fois wou het echter over een andere boeg gooien en begon met een nieuwe band genaamd naar een van de bekendere Dreamchild deuntjes. Een goede levenskeuze als je het mij vraagt want dit debuut ‘Positive Rage’ weet mij nog meer te bekoren dan een Dreamchild album als ‘Reaching the golden gates’.

De muzikanten van Eternal flight zijn oudere traditionele metalmuzikanten die allemaal al de klappen van de zweep kennen. Kortom, dit zijn niet groentjes meer. De muziek is gelukkig geen standaard powermetal maar eerder een combinatie van 80’s heavy metal, prog en power metal met verstand. In een uur tijd krijgen we 11 composities voorgeschoteld die alle even lekker klinken. Of het nu gaat om de hit ‘The mask will fall’, het geinige ‘All we are’ (geen cover!) of het progmetalwerkstuk (keyboards!!) ‘Back into the light’ alles klinkt heel degelijk en geïnspireerd. En wat het helemaal afmaakt is de overdreven 80’s poser hoes die gemaakt is door de man die het oude Doro/Warlock coverartwork voor zijn rekening nam!

Vorig jaar kregen we de klapper ‘Underworld’ van het heel erg onderschatte Adagio, en dit jaar geven de Fransozen van Eternal Flight ons les in hoe je goede goede heavy metal schrijft. Viva La France!

Tracklist :
1. The mask will fall
2. Guardians
3. All we are
4. New world
5. Real
6. Secret place
7. Beyond (the golden gates)
8. Prelude
9. Back into the light
10. Morphoenix
11. The moon king

Score: 81 / 100

Reviewer: Kristof
Toegevoegd: 2 oktober 2004

Meer Eternal Flight:

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.