Into The Grave 2026
Enquête

Wat vind jij de gaafste act uit het programma van Jera On Air 2026?

A Day To Remember
Architects
Bury Tomorrow
Converge
Decapitated
Distant
Dog Eat Dog
Hatebreed
Het Goede Doel
Hollywood Undead
Ice Nine Kills
Ignite
Kanonenfieber
Madball
Papa Roach
Pennywise
Periphery
Rise Against
Static-X
Suicidal Tendencies
The Offspring
Trivium
Turbonegro
Zeke
een andere band uit de line-up van Jera On Air

[ Uitslag | Enquêtes ]

    14 mei:
  • Clan Of Xymox en The Essence
  • Creeper en The Howling
  • Riskey Melody en Maki Oyama
  • 15 mei:
  • Conjurer en Terzij De Horde
  • Turbobier, Dikke Dennis & De Röckers en Radical Retard
  • 16 mei:
  • Clan of Xymox, The Essence en Darker
  • Loyalty Ends Here en Manacer
  • 17 mei:
  • Conjurer
  • 19 mei:
  • John 5 en South Of Salem
  • 20 mei:
  • Deaf Club,
  • JOHN 5
    14 juni:
  • Agent Steel
  • Cro-Mags
  • Into The Grave
  • Sugar
Kalender
Vandaag jarig:
  • Amber de Buijzer (Asagraum) - 34
  • C.C. DeVille (Poison) - 64
  • Eric Peterson (Testament) - 62
  • Helen Vogt (Flowing Tears) - 44
  • Ian Astbury (The Cult) - 64
  • Jack Bruce (Cream)† - 83
  • Jay Beckenstein (Spyro Gyra) - 75
  • Jon Landau (producent) - 79
  • Maurice Swinkels (Legion Of The Damned) - 53
  • Mike Inez (Alice In Chains) - 60
  • Øystein Garnes Brun (Borknagar) - 51
  • Randy Shawver (Iced Earth) - 61
  • Sammy Sayed (Scarab) - 41
  • Steve Hogarth (Marillion) - 70

Vandaag overleden:
  • B.B. King - 2015
Review

Church of Misery - Early Works Compilation
Jaar van release: 2004
Label: Leaf Hound Records
Church of Misery - Early Works Compilation
Ik had op internet al wat gelezen over deze cultband, maar had nog nooit een noot gehoord van deze Japanse doomrockers totdat ik plots deze dubbelaar ontving. Voor alle duidelijk: het betreft dus geen nieuw studioalbum maar een verzamelalbum met allemaal werk dat is opgenomen voor het in 2002 uitgekomen ‘Masters of Brutality’.

De muziek van deze Japanners is totaal gekopieerd van Black Sabbath; de riffs zijn variaties op Iommi’s legendarische simpele maar geweldige riffs en de zang houdt het te midden tussen een willekeurige stonerrock zanger en onze Ozzy. De eigen nummers op deze verzamelaar worden afgewisseld met vrij matige tot goede covers van nummers van respectievelijk Saint Vitus, Iron Butterfly, Trouble, Black Widow en Death SS maar toch vind ik het eigen werk van deze heren een stuk beter uitgevoerd. Deze liedjes duren allemaal een minuut of acht en zijn bijna allemaal leuke doomrockers; nergens wordt het speciaal maar alles klinkt heel degelijk en geïnspireerd maar soms ook te eenzijdig. Het enige opvallende aan deze nummers zijn eigenlijk de teksten, verwacht geen onderwerpen als mensenhaat, mystieke zaken of wiet roken in het gras, elk nummer staat namelijk in het teken van één seriemoordenaar. Er wordt onder andere gezongen over medemensen als Manson, Whiteman, Dahmer, Gein en Ramirez.

Deze twee uur muziek wordt aangeboden voor de prijs van één album en is voor de traditionele doomrocker die eens wat obscuurs wil horen zeker de moeite. De echte fanaat die houdt van cultreleases schaft natuurlijk de gelimiteerde drie elpee versie aan die uitkomt op het Nederlandse Headspin platenlabel.

Tracklist:
Cd 1:
1. Spahn ranch
2. Road to ruin
3. Reverend
4. War is our destiny
5. Room 213
6. Taste the pain
7. Plainfield
8. In a gadda da vida
Cd 2:
1. Murder company
2. Son of a gun
3. Where evil dwells
4. Slick of living
5. Come touch the sky
6. Accident
7. Chains of death
8. Retal

Score: 77 / 100

Reviewer: Kristof
Toegevoegd: 8 september 2004

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.