Alcatraz Pitfest
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in juni 2025 werd uitgebracht?

After Taste - Hungry For Life
Alestorm - The Thunderfist Chronicles
Austere - The Stillness Of Dissolution
Buckcherry - Roar Like Thunder
Ceremony - Solitary Bleed
Cryptopsy - An Insatiable Violence
Fallujah - Xenotaph
Fragmentum - Warriors Of Chaac
Gaahls Wyrd - Braiding The Stories
Gruesome - Silent Echoes
Heaven Shall Burn - Heimat
Hellevaerder - Fakkeldragers
Inhuman Condition - Mind Trap
Katatonia - Nightmares As Extensions Of The Waking State
King Witch - III
Lord Belial - Unholy Trinity
Malevolence - Where Only The Truth Is Spoken
Neil Young & The Chrome Hearts - Talkin’ To The Trees
Shadow Of Intent - Imperium Delirium
Sodom - The Arsonist
Turnstile - Never Enough
Volbeat - God Of Angels Trust
White Snake Of Blackened Maze - The Ocean Of Truth
Winterblind - Ego
een ander album uit juni 2025

[ Uitslag | Enquêtes ]

    12 juli:
  • Pitfest
  • 13 juli:
  • Cradle Of Filth en Nervosa
  • Valley of the Sun, Earth Tongue
  • 15 juli:
  • Battlesnake
  • Carach Angren
  • 16 juli:
  • Anal Vomit en Total Annihilation
  • Battlesnake
    12 augustus:
  • Dark Angel en Inherited
  • Hatebreed
  • Obituary
  • Trivium en Defects
Kalender
Vandaag jarig:
  • Eric Adams (Manowar) - 73
  • Eric Carr (Kiss)† - 75
  • John Petrucci (Dream Theater) - 58
  • Samer El Nahhal (Lordi) - 50
  • Sharon Den Adel (Within Temptation) - 51

Vandaag overleden:
  • Jeremy Lammas (One Step Beyond) - 2006
Review

Last Rites - Mind Prison
Jaar van release: 2004
Label: Two Fat Men
Last Rites - Mind Prison
"Op alles dat ‘goed’ is, moet je lang wachten", zei mijn docent filosofie altijd. De vlieger gaat in dit geval op want het debuut ‘Mind prison’ van het Italiaanse Last Rites is nu officieel te verkrijgen op het kleine Nederlandse label/management Two Fat Men (gerund door twee zwaarlijvigen?). De contouren van dit album werden gelegd in 2001 en afgewerkt in 2002. Het album heeft een thrash grondlaag waar af en toe andere tinten zoals death metal en heavy metal in voorkomen.

Het album begint met ‘Against war’ dat zo uit de pen van Onkel Tom Angelripper had kunnen komen; kortom een lekker Duits thrash liedje! Het navolgende titelnummer had op een oud Arch Enemy album kunnen staan: een lekker refrein, goede solo’s en lekkere riffs. De resterende nummers van het album zitten goed in elkaar en de band doet erg zijn best om het geheel zo afwisselend (heavy metal, deathmetal en oude thrash, rustige passages,..) mogelijk te houden. Het instrumentale thrash nummer ‘Kaldemonium’ dat in het middel van het album staat weet zelfs te boeien en dat is iets wat me niet vaak gebeurt.

Al bij al is dit een lekker album waarbij je duidelijk merkt van wie deze Italianen allemaal gestolen hebben maar dat geeft niet zolang je het met liefde en respectvol doet. De productie is goed, muzikaal zit alles snor en het artwork is erg sober en het album duurt lang genoeg. Een album dat wellicht totaal niet buiten de landgrenzen zal verkopen maar als het een Zweedse band was geweest, was dit waarschijnlijk een nieuwe kleine hype. Een album dat eigenlijk totaal niet speciaal is maar dat me dus erg charmeert.

Tracklist:
1. Intro
2. Against war
3. Mind’s prison
4. Psycho killer
5. Skeleton
6. Kaldemonium
7. Without face
8. Prelude
9. Paradise lost
10. Coma
11. Poisonous

Score: 77 / 100

Reviewer: Kristof
Toegevoegd: 12 augustus 2004

Meer Last Rites:

Battle Beast @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.