Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026
Enquête

Sebastian Bach vervangt Dee Snider bij Twisted Sister. Zou jij het resultaat graag live willen meemaken?

Ja, ik wil Twisted Sister graag live zien met Sebastian Bach
Ach, als ik het op een festival tegenkom, ga ik wel kijken
Nou, ik wil ze best zien, maar dan wel onder een andere bandnaam
Alleen als Twisted Sister nu met Bach weer make-up gaat dragen
Nee, zonder Dee Snider is het geen Twisted Sister
Nee, Sebastian Bach lijkt me ongeschikt voor Twisted Sister
Nee, de zoon van Dee Snider was de juiste opvolger geweest
Nee, Twisted Sister interesseert me sowieso niet
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    8 maart:
  • Luicidal en LocoMuerte
  • Predatory Void
  • Psychonaut
  • Scardust, Hartlight en Isabeau
  • 11 maart:
  • Edenbridge, Flowerleaf en Miracle Flair
  • Thrice en Lysistrata
  • 12 maart:
  • Leaves’ Eyes en Catalyst Crime
  • Powerized en Femmes Vattaal
  • 13 maart:
  • Epinikion, Abstracted Mind en Attractive Chaos
  • Leaves’ Eyes en Catalyst Crime
  • Lost Society
  • Poppy, Ocean Grove en Fox Lake
  • 14 maart:
  • Apocalypse Heavy V2
  • Bølzer, Misþyrming, Vitriol en Trepaneringsritualen
  • Carpenter Brut, Master Boot Record en Danger
  • Marcel Coenen & Friends
  • Requiem Aeternam
    8 april:
  • Asagraum, Enisum, Convictive en Waldgeflüster
  • Witch Fever
Kalender
Vandaag jarig:
  • Alexander Dietz (Heaven Shall Burn) - 47
  • Anneke van Giersbergen (The Gathering) - 53
  • Antonio Silva (Oratory) - 50
  • Clive Burr (Iron Maiden)† - 70
  • Jurgen van Straaten (For I Am King) - 45
  • Mike Gaspar (Moonspell) - 50
  • Rob Dukes (Exodus) - 58

Vandaag overleden:
  • George Martin (producent) - 2016
  • Ingo Schwichtenberg (Helloween) - 1995
  • Mike Starr (Alice In Chains) - 2011
Review

Vulvarine - Fast Lane
Jaar van release: 2025
Label: Napalm Records

 -

Fast Lane is het tweede album van het Oostenrijkse kwartet Vulvarine. De band is opgericht in 2019 en bracht in 2020 het aardige Unleashed uit en in 2023 de ep Witches Brew. Inmiddels hebben de vier dames getekend bij het grote Napalm Records. Naar eigen zeggen maken zij vulvarock. Dat omschrijven zij als een mengelmoes van stevige, energieke punk, heavy metal en moderne hard- en bluesrock. De songs hebben tekstueel een licht feministische inslag, maar de dames prediken vooral luchtigheid en alles niet te serieus nemen. Daarmee volgt de groep de lijn van het Zweedse Thundermother, waarmee de band op tournee is.

De plaat bevat elf tracks en over die hoge dosis energie is geen woord gelogen. De vlotte, pakkende tracks duren niet al te lang en bruisen vanaf de eerste gitaaraanslagen. Het geluid en de productie zijn uitstekend. Er zit een lekker rauw randje aan het gitaarwerk en de drum- en baspartijen. Hoewel dit soort muziek op het podium het beste tot zijn recht komt, krijgt het studiomateriaal zo een live-uitstraling. Zangeres Suzie Q heeft een wat dieper, aangenaam stemgeluid en klinkt een beetje hees. Af en toe doet haar stemgeluid denken aan dat van een ruigere versie van de Duitse Nena.

Het tempo van de elf tracks ligt over het algemeen hoog, al is er ook ruimte voor een wat ingetogenere track. Bijvoorbeeld tijdens de muzikale liefdesgeschiedenis Alright Tonight. Hoewel vrijwel alle songs beginnen met een rauw rechttoe-rechtaan-karakter, bevatten ze vaak ook een moderne break, een komische inslag of een verandering van toon. Dat werkt niet altijd even goed en leidt af van de pakkende punk- en metalsfeer.

Toch stemt dit Fast Lane positief, zeker wanneer je verlegen zit om niet al te ingewikkelde, stevige rockmuziek en inderdaad, veelal met wat luchtigheid. Zo getuigt ook de Modern Talking-cover Cheri Cheri Lady, waarin Thundermother-gitariste Filippa Nässil een solo verzorgt. Of deze cover live ook voorbijkomt en Nässil dan haar opwachting maakt, valt binnenkort te ontdekken in onder meer Utrecht, waar Vulvarine opent voor de Zweedse zustergroep.

Tracklist:
1. The Drugs, The Love, The Pain
2. Ancient Soul
3. Heads Held High
4. Demons
5. Alright Tonight
6. Equal, Not The Same
7. Fool
8. Polly The Trucker
9. Dark Red
10. Cheri Cheri Lady (Modern Talking-cover)
11. She’ll Come Around

Score: 74 / 100

Reviewer: Waldie
Toegevoegd: 27 maart 2025

Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.