Batushka Bibelot, Dordrecht
Enquête

Arch Enemy maakt een doorstart, met een nieuwe zangeres (Lauren Hart) en een nieuwe single (To The Last Breath). Ben jij enthousiast?

Ja, want de kersverse single is veelbelovend
Ja, want Lauren Hart maakte bij Once Human al indruk
Ja, want ik vind de vocalen bij Arch Enemy vrij onbelangrijk
Nog niet, maar ik geef de vernieuwde line-up wel een kans
Niet echt, ik verwacht dat het gewoon meer van hetzelfde wordt
Niet echt, ik vind het luid ademhalen op deze single irritant
Nee, ik vind het nieuwe nummer niet bijzonder (of zelfs slecht)
Nee, zonder Alissa White-Gluz heb ik er geen vertrouwen in
Nee, de laatste paar albums vond ik al steeds minder worden
Nee, geef mij maar de releases met Angela Gossow
Nee, geef mij maar het vroege werk met Johan Liiva
Nee, ik hoopte op de komst van een andere vocalist(e)
Nee, Arch Enemy heeft me nooit kunnen bekoren
anders, namelijk

[ Uitslag | Enquêtes ]

    22 februari:
  • Alter Bridge, Daughtry en Sevendust
  • 23 februari:
  • Alter Bridge, Daughtry en Sevendust
  • 24 februari:
  • Michael Schenker
  • 26 februari:
  • Batushka
  • Between The Buried And Me en Monosphere
  • Fleddy Melcully en Rotzak
  • 27 februari:
  • A.A. Williams
  • Fleddy Melculy
  • Necrotted, Necrotesque en Melting Eyes
  • No Turning Back, Curselifter en Spear
  • Omnium Gatherum, Fallujah en In Mourning
  • Ronker en Infliktion
  • 28 februari:
  • Anger Fest
  • Batushka
  • Brothers Of Metal
  • Necrotted, Necrotesque en From The Crypt
  • Terzij De Horde
  • Velozza, Razorblade Messiah en Severe Mania
    22 maart:
  • Angus McSix, Bloodbound en Brainstorm
  • Predatory Void en The Fifth Alliance
Kalender
Vandaag jarig:
  • Akira Takasaki (Loudness) - 65
  • Atomic Steif (Sodom)† - 58
  • Bjørn Müller (Backstreet Girls)† - 66
  • Daniel Löble (Helloween) - 53
  • Glen Alvelais (Forbidden) - 58
  • James Lavelle (Unkle) - 52
  • Kozaki Ai (illustrator) - 44
  • Mario Lalli (Yawning Man) - 60
  • Mark Charig (King Crimson) - 82
  • Nick Foster (Divinity) - 47
  • Norman Smith (Hurricane Smith)† - 103
  • Scott Phillips (Alter Bridge) - 53

Vandaag overleden:
  • Andy Warhol (illustrator) - 1987
  • Ian Wallace (King Crimson) - 2007
  • Lloyd "Mooseman" Roberts III (Body Count) - 2001
  • Mark Lanegan (Screaming Trees) - 2022
  • Tom Duffy (technicus) - 1990
Review

Nuclearsaurus Rex - Operation Party Destroy
Jaar van release: 2024
Label: Eigen beheer

 -

In 1985 viert Nuclearsaurus Rex zijn vijfentwintigste verjaardag en nodigt enkele van zijn beste vrienden uit. Dat feest loopt gigantisch uit de hand. Denk een radioactiviteit, giftig, bijtend snot, strippers en bizarre ontwikkelingen rond iemand genaamd Pegasus. Dit vreemde verhaal zou zo uit een jarentachtigfilm kunnen stammen. Het betreft echter Operation Party Destroy, de tweede ep van de Australische multi-instrumentalist Chalky Hill. Deze gaat over de avonturen van de levensgenieter Nuclearsaurus Rex, zoals uitgebeeld in het neon artwork. In de begeleidende video's op Hill's socials maakt hij je deelgenoot van de pret die hij heeft gehad tijdens het opnemen van dit alles.

Het verhaal is leidend in de vier crossover thashmetaltracks van dit eenmansproject. Het stevige beukwerk, dat doet denken aan de late jaren tachtig en vroege jaren negentig, heeft amper traditionele zang. Hier en daar is er wat gegrom, maar zijn het vooral energieke, ritmisch gesproken teksten. Tijdens diverse, vertellende voice-overs en brulpartijen krijgt de Aussie hulp van anderen, al is die bijdrage bescheiden. De vocalen staan prominent in de mix, terwijl de instrumentale partijen wat op de achtergrond blijven. De rare gebeurtenissen zijn dan ook goed te volgen.

De drum- en gitaarpartijen blijven relatief simpel, maar weten op momenten zeker te pakken met wat aangename hooks. Verwacht echter geen technische hoogstandjes, variatie of uitgebreid soleerwerk. Hier en daar doet het denken aan Anthrax, hardcore en alternatieve hardrock.

Operation Party Destroy luistert lekker weg en het idee is leuk, maar vooral Velociradioactive dreunt wel erg lang door zonder dat er een duidelijke lijn in de muziek zit. De andere drie tracks zijn korter en lijden daar minder onder. De ontwikkelingen rondom de goedgemutste dinosauriër alleen zijn niet genoeg om te beklijven. Ondanks het leuke idee, het mooie artwork en de enthousiaste uitvoering lijkt de herdraaiwaarde van deze schijf dan ook beperkt.

Tracklist:
1. Brachioplutonium
2. Pteroreactyl
3. Triceratoxic
4. Velociradioactive

Reviewer: Waldie
Toegevoegd: 12 november 2024

Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.